Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1016 postów 7620 komentarzy

Bar-bara

Bara-bar - ''Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić. ''(Mat.11:27)

KAŻDEGO KTO SIĘ MNIE ZAPRZE PRZED LUDŹMI...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy wyznajesz Zbawiciela przed ludźmi? Czy też zapierasz się Go?

 Pan Jezus mówi:

‘’32 Do każdego więc, który się wyzna/przyzna do Mnie przed ludźmi, wyznam/przyznam się i Ja przed Moim Ojcem, który jest w niebie.

 33 Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie.’’ (Mat.10:32,33)

 biblia.oblubienica.eu/interlinearny/index/book/1/chapter/10/verse/32/param/1/version/TR

 

Jak się wyznaje Zbawiciela przed ludźmi, a jak się zaprzecza/zapiera Zbawiciela przed ludźmi?

 Oto jak się wyznaje Zbawiciela przed ludźmi (kilka przykładów):

 Tak oto Jan Zanurzający/Chrzciciel  wyznaje Zbawiciela świata przed ludźmi:

 ‘’Nazajutrz Jan zobaczył Jezusa, podchodzącego do niego - i rzekł: Oto Baranek Boży, który bierze GRZECH ŚWIATA.’’ (Jan.1:29)

 

A oto jak Apostoł Jan wyznaje Zbawiciela ŚWIATA przed ludźmi:

‘’On jest Ofiarą Przebłagalnąza nasze grzechy; a NIE TYLKO za nasze, lecz i za (grzechy) CAŁEGO ŚWIATA.’’ (1 Jan.2:2)

 ‘’A my zobaczyliśmy i (teraz) świadczymy, że Ojciec posłał Syna jako Zbawiciela ŚWIATA.’’ (1 Jan.4:14)

 

A poniżej jak Samarytanie wyznają Pana Jezusa-Zbawiciela ŚWIATA:

 ‘’ Wierzymy już nie dzięki twemu opowiadaniu, na własne bowiem uszy usłyszeliśmy i jesteśmy przekonani, że On prawdziwie jest Zbawicielem ŚWIATA.’’ (Jan.4:42)

 

No ale, aby wyznać, żePan Jezus Chrystus jest Zbawicielem świata, trzeba Go ZNAĆ. 

 Ja wyznaje przed ludźmi, że Pan Jezus Chrystus jest Zbawicielem Świata, bo Ja Go ZNAM! ToZbawiciel świata mnie nawrócił Miłością, bo On jest Miłością...! 

 Ale byli kiedyś i są tacy dzisiaj, którzy zaprzeczają, że Pan Jezus jest Zbawicielem świata!

 Tu na Neonie jest wielu takich, którzy ZAPIERAJĄ się Zbawiciela świata!

 Swoimi wpisami pokazują, że w ogóle nie wiedzą co to zbawienie, co to łaska (Ef.2:8,9)! Podobnie jak nie wiedzą co to znaczy nie grzeszyć,bo nie wiedzą ani co to, ani po co narodzić się z GÓRY/z ducha (Jan.3:3-5), nie wiedzą co to życie wieczne...

 A nie wiedzą bo nie znają Zbawiciela świata. Oni nawet nie wiedzą, że powinni ZNAĆ tak Ojca, jak i Syna, bo to ZNANIE jest życiem wiecznym (Jan.17:3)!

 I tak nie znając Boga jedni kurczowo trzymają się martwej litery, inni wbrew nauce Zbawiciela ciągle gdzieś chodzą (Mat.24:25,26). Jedni chodzą do Kościołów, inni do zborów....,  tak jakby to ich mogło zbawić!

 Głoszą zabójcę, bo znają tylko zabójcę.

Bóg Kerena, świadków Jehowy i wielu innych piszących na Neonie ZABIJA swych wrogów! 

Głosząc to wyznają przed ludzmi zabójcę-diabła izapierają się Pana Jezusa Zbawiciela świata!


KOMENTARZE

 • @
  Przecież to pani stoi i nie pozwala zbawić całego świata, bo wprawdzie naucza że zbawienie jest dla seryjnych morderców, bałwochwalców, rzezimieszków i watażków wojennych, ale... nie dotyczy mojej skromnej osoby (na razie pomijany domniemane przyczyny).

  To pani którymś bzdurnym artykułem zamachnęła się na koncept zbawienia całego świata z całą jego szumowiną.

  Kobiety, Pisma biblijne nakazują traktować ulgowo, więc na tym skończę.
 • Autorka
  https://m.neon24.pl/c557b0b0d4dcb836a52c9395dee4fd87,13,0.png

  MÓJ BÓG NIE JEST ZABÓJCĄ BARBARO Z NORWEGII!

  https://57kerenor.neon24.pl/post/160304,moj-bog-nie-jest-zabojca-barbaro-z-norwegii


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @Oracz 09:23:52
  //Kobiety, Pisma biblijne nakazują traktować ulgowo, więc na tym skończę.//

  To chyba każdy zainteresowany widzi - jak traktujesz Pisma biblijne...
  Może dlatego, że słuchasz nakazów kobiet zamiast Boga?
 • @Oracz 09:23:52
  //
  ''...naucza że zbawienie jest dla seryjnych morderców, bałwochwalców, rzezimieszków i watażków wojennych..''
  //


  A ty znów pokazujesz, że NIErozumiesz Ewangelii i dlatego NIE wiesz co to zbawienie! Pokazujesz, że o zbawieniu nie masz zielonego pojęcia!

  Nie rozumiesz, że NIKT w swych grzechach nie będzie zbawiony! ABSOLUTNIE NIKT!

  NIE rozumiesz PODSTAW, NIE rozumiesz Śmierci/Ofiary Pana Jezusa, dlatego NIE rozumiesz co to znaczy, że Baranek Boży GŁADZI/USUWA/BIERZE grzech świata!


  ''Nazajutrz ujrzał Jezusa, idącego do niego, i rzekł:

  Oto Baranek Boży, Który GŁADZI/USUWA/BIERZE grzech świata.''(Jan.1:29)

  https://biblia.oblubienica.eu/interlinearny/index/book/4/chapter/1/verse/29/param/1/version/TR


  Ja powołuję się na Pismo Święte, cytuję wersy Biblijne, głoszę Ewangelię Chrystusową...

  Ty natomiast ODRZUCASZ z Pisma wszystko to czego nierozumiesz, lub czym się nie zgadzasz.

  Czynisz to, czego Pan Jezus mówi, że NIE można!

  ''...a Pisma NIE można odrzucić ..''( Jan.19:35)
 • @57KerenOr 12:20:18
  ''MÓJ BÓG NIE JEST ZABÓJCĄ BARBARO Z NORWEGII!''
  //

  To dlaczego piszesz, że zabijał, zabija i będzie zabijał???


  Powiedz, kiedy ty Kerenie piszesz prawdę?

  Czy w tym zadaniu:

  ''MÓJ BÓG NIE JEST ZABÓJCĄ BARBARO Z NORWEGII!''

  Czy też w tym:

  '' Jednak Pan Jezus również zabija!''

  Kiedy bezczelnie równasz Zbawiciela -Dawce życia z szatanem zabójcą!

  57kerenor.neon24.pl/post/135632,zbawiciel-umarl-za-ludzi-wierzacych-ananiasz-i-safira
 • @Bara-bar 15:44:35
  Grzechem świata jest to, że bez ofiary Chrystusa świat, jak było przed potopem, dalej w najlepsze mordowałby ludzi posłanych przez Boga aż do całkowitego zbieszenia się, tj do podporządkowania ostatniego stworzenia stworzeniu na które zasadzono wyrok, a apelacja (wniosek o uniewinnienie) został odrzucony, tym stworzeniem jest zabójca i kłamca szatan - książe tego świata.

  Skoro sama pani - wykluczając mnie z grona ,,zbawionych" głosi nadal zbawienie całego świata - idąc za logiką jaką lansował jeden z zabójców Chrystusa - niejaki Saul, zbawienie nie dotyczy nieszanujących nauki Pawła - faryzeusza, to akurat wiem od innego propagatora tej nauki tj Kerena or Grzegorza, tutejszego nauczyciela nauk faryzejskich z dużym stażem.

  Wykazanie pani błędu w rozumowaniu nie kończy się w żadnym razie jakąś autokorektą, ale brnieciem w jeszcze głębszą paranoję. I to w pewnym sensie jest fascynujące, bo bardzo powszechne w świecie, a przecież nie każdy jest na bakier z elementarną logiką i każdy, niezależnie w co (i komu) wierzy, w tej kwestii powinien być w stanie się wypowiedzieć.

  Powtarzając naukę faryzeusza Szawła - jednocześnie odrzuca się naukę jego ofiary (ofiary mordu - zabójstwa) a dopasowując (naciągając) wszystko do jego nauki: ,,zbawieni jesteście" już na wstępie odrzuca
  upomnienia Prawa, Proroków czy Mesjasza.


  Słowa Chrystusa przytoczone przez Apostoła Mateusza:

  29 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo budujecie groby prorokom i zdobicie grobowce sprawiedliwych, 30 i mówicie: "Gdybyśmy żyli za czasów naszych przodków, nie byliśmy ich wspólnikami w zabójstwie proroków". 31 Przez to sami przyznajecie, że jesteście potomkami tych, którzy mordowali proroków! 32 Dopełnijcie i wy miary waszych przodków! 33 Węże, plemię żmijowe, jak wy możecie ujść potępienia w piekle?

  No więc jak uniknąć potępienia w piekle? Przystępując do nowo powstałego kościoła Bara-bar, nowo powstałego choć pod wezwaniem faryzeusza Pawła Saula Szawła? Czy raczej sprawdzając we własnym zakresie: jaką naukę/ostrzeżenie - odrzucam, by iść za Saulem i głosić to co Saul?

  Lew ryczacy (Keren or/and Grzegorz) publiczne kłamie nazywając Saula uczniem Chrystusa, ale na banalne pytanie: kiedy? Odpowiadać nie ma zamiaru z powodu MOJEGO niewłaściwego nastawienia (brak miłości) do swojego uwelbionego zabójcy Chrystusa.

  Przecież Judasz na znak umówiony z wojskiem, nawet Chrystusa pocałował - to był znak iź ten ucałowany to ten którego należy pojmać i dostarczyć oprawcom. Czemu za tego buziaka Chrystus powiedział:

  20 Z nastaniem wieczoru zajął miejsce u stołu razem z dwunastu . 21 A gdy jedli, rzekł: «Zaprawdę, powiadam wam: jeden z was mnie zdradzi». 22 Bardzo tym zasmuceni zaczęli pytać jeden przez drugiego: «Chyba nie ja, Panie?» 23 On zaś odpowiedział: «Ten, który ze Mną rękę zanurza w misie, on Mnie zdradzi. 24 Wprawdzie Syn Człowieczy odchodzi, jak o Nim jest napisane, lecz biada temu człowiekowi, przez którego Syn Człowieczy będzie wydany. Byłoby lepiej dla tego człowieka, gdyby się nie narodził». 25 Wtedy Judasz, który Go miał zdradzić, rzekł: «Czy nie ja, Rabbi?» Odpowiedział mu: «Tak jest, ty».

  Na ostrzeżenie Chrystusa nie zwróciła pani uwagi więc, poszła za tym który ,,oferuje"* więcej za mniej. Za faryzeuszem, kłamcą i zabójcą. Jakie są prawdziwe przesłanki i dlaczego źle pani wybiera, nie jest dla mnie jasne. Lecz nie tylko to nie jest dla mnie jasne. Po prostu mając wybór ludzie wybierają tak jak chcą, jak im się podoba. Takie było założenie od początku, a że wybory by(wa)ły złe i rozzłosciło to Boga..

  Gdyby świat cały miał być BEZWARUNKOWO zbawiony to zaraz po zabójstwie nastąpiło by przyjście Królestwa Bożego - Nowa Jerozolima spadła by na ziemię i przenieśli by się do niej wszyscy bez wyjątku a korowód otwaliby faryzeusze, kapłani, watażkowie, zabójcy bo już za życia byli czczeni przez masy. Królestwo ma zawierać Sąd Ostateczny, który nie będzie miał względu na osoby, ale będzie badał: czy uczynki popełnianiane za życia podobały się Bogu, czy są z katalogu czynów potępionych przez Boga. Zna pani te katalogi uczynków potępionych?

  *) oferta ta jest wynikiem kłamstwa.
 • @Oracz 16:56:45
  Przeczytałem pierwszą część Twojego komentarza ale wystarczy...

  (26) Podobnie jak Ojciec ma życie w sobie, tak również dał Synowi: mieć życie w sobie samym. (27) Przekazał Mu władzę wykonywania sądu, ponieważ jest Synem Człowieczym.

  (28) Nie dziwcie się temu! Nadchodzi bowiem godzina, w której wszyscy, którzy spoczywają w grobach, usłyszą głos Jego: (29) a ci, którzy pełnili dobre czyny, pójdą na zmartwychwstanie życia; ci, którzy pełnili złe czyny - na zmartwychwstanie potępienia.

  (30) Ja sam z siebie nic czynić nie mogę. Tak, jak słyszę, sądzę, a sąd mój jest sprawiedliwy; nie szukam bowiem własnej woli, lecz woli Tego, który Mnie posłał. (31) Gdybym Ja wydawał świadectwo o sobie samym, sąd mój nie byłby prawdziwy. (32) Jest przecież ktoś inny, kto wydaje sąd o Mnie; a wiem, że sąd, który o mnie wydaje, jest prawdziwy.
  (Ewangelia Jana 5:26-32)

  PS: wyróżniłem Ci najistotniejsze wersy.
 • @Oracz 16:56:45
  1 list do Koryntian

  (12) I tak jak ktoś na tym fundamencie buduje: ze złota, ze srebra, z drogich kamieni, z drzewa, z trawy lub ze słomy, (13) tak też jawne się stanie dzieło każdego: odsłoni je dzień /Pański/; okaże się bowiem w ogniu, który je wypróbuje, jakie jest. (14) Ten, którego dzieło wzniesione na fundamencie przetrwa, otrzyma zapłatę; (15) ten zaś, którego dzieło spłonie, poniesie szkodę: sam wprawdzie ocaleje, lecz tak jakby przez ogień. (16) Czyż nie wiecie, żeście świątynią Boga i że Duch Boży mieszka w was? (17) Jeżeli ktoś zniszczy świątynię Boga, tego zniszczy Bóg. Świątynia Boga jest świętą, a wy nią jesteście. (18) Niechaj się nikt nie łudzi. Jeśli ktoś spośród was mniema, że jest mądry na tym świecie, niech się stanie głupim, by posiadł mądrość.
  (1 list do Koryntian 3:12-18)

  List do Galatów

  (2) Jeden drugiego brzemiona noście i tak wypełniajcie prawo Chrystusowe. (3) Bo kto uważa, że jest czymś, gdy jest niczym, ten zwodzi samego siebie. (4) Niech każdy bada własne postępowanie, a wtedy powód do chluby znajdzie tylko w sobie samym, a nie w zestawieniu siebie z drugim. (5) Każdy bowiem poniesie własny ciężar. (6) Ten, kto pobiera naukę wiary, niech użycza ze wszystkich swoich dóbr temu, kto go naucza. (7) Nie łudźcie się: (8) Bóg nie dozwoli z siebie szydzić. A co człowiek sieje, to i żąć będzie: kto sieje w ciele swoim, jako plon ciała zbierze zagładę; kto sieje w duchu, jako plon ducha zbierze życie wieczne.
  (List do Galatów 6:2-8)

  List do Kolosan

  (22) Niewolnicy, bądźcie we wszystkim posłuszni doczesnym panom, nie służąc tylko dla oka, jak gdybyście się mieli ludziom przypodobać, lecz w szczerości serca, bojąc się /prawdziwego/ Pana. (23) Cokolwiek czynicie, z serca wykonujcie jak dla Pana, a nie dla ludzi, świadomi, (24) że od Pana otrzymacie dziedzictwo /wiekuiste/ jako zapłatę. Służycie Chrystusowi jako Panu! (25) Kto bowiem popełnia bezprawie, poniesie skutki popełnionego bezprawia; a /u Niego/ nie ma względu na osoby.
  (List do Kolosan 3:22-25)
 • @Bara-bar 16:08:46
  Bara-bar - zabijasz się sama o grzech!

  Niektórzy zabijają się przewracając się na trzymany nóż, lub w wyniku postrzelenia się posiadaną bronią.

  Po to rodzice, jeszcze w dzieciństwie, swoich dzieci uczą ostożnego posługiwania się nożem, który jest narzędziem. Np zabraniają biegać z ostrym narzędziem w ręku - by minimalizować ryzyko popełnienia na sobie szkody - niechcący.

  Podobnie jest z bronią palną - to też narzędzie i od bezpiecznego posługiwania się nim są: instruktorzy i instrukcje.

  Nie możesz Bara-bar zabijać się własnymi grzechami, jednocześnie wydając dyrektywy Bogu, kierując w Jego stronę oskarżenia, że nie uczył cię jak nie zginąć z powodu grzechu.

  Nie jest możliwe byście wy - uczniowie kłamcy i zabójcy - Szawła Pawła, znaleźli konsensus, bo odrzucacie (już samym wyborem nauczyciela) Boży Plan względem was - ludzi, nauczenia się unikania grzechu, a następnie faktyczne tego grzechu unikanie. Dla was, nawet owe kodeksy dane ludowi bożemu, nie są czytelne. Czytelna jest dla was tylko nauka zabójcy Chrystusa, który ręczy, że Ten ginąc zniósł owe kodeksy, bo dla Saula były one przekleństwem tj przypominały mu, jaka zapłata jest przewidziana za grzech.
 • @Oracz 17:27:29
  :-)))
  A po co kasujesz i drugi raz przeklejasz komentarz? Żeby Twoje było na wierzchu?
  :-)))
 • @Oracz 16:56:45
  Komu i na co odpowiadasz? Na jaki temat ty piszesz?

  Dlaczego nie rozumiesz mowy Pana Jezusa (Mat.10:32,33)? Czego ty tutaj nierozumesz?
  Przecież to bardzo prosta sprawa!
  Albo wyznajesz przed ludźmi Pana Jezusa - Zbawiciela świata - Baranka Bożego GŁADZĄCEGO grzech świata, albo NIE wyznajesz.
 • @Oracz 17:27:29
  Nie trolluj. Trzymaj sie tematu i faktow.
  https://fundacja.orange.pl/blog/wpis/netykieta
 • @Bara-bar 18:55:29
  Jeśli troluję to dlatego, że nie ma dla mnie Zbawienia, ale jest dla Hitlera i jego zuchów, jak mi to pani już wykładała.

  Innymi słowy, dokąd mam możliwość stawiania pytań, pod pani pracami na rzecz zniesienia Zakonu (który był dla niektórych, w tym Pawła z Tarsu przekleństwem) dotąd może pani (z drobnymi wyjątkami) spodziewać się pytań, ewentualnie komentarzy.

  Pani wywody i szantaż, nie tylko komentujących ale samego Stwórcy, nie są na miejscu. Pani ogłasza rewelacje i oczekuje, że ulegnę szantażowi.
  Ma pani narzędzia w postaci blokady komentatora. To bardzo upraszcza kontynuację dzieł, uciszających ze skutkiem śmiertelnym.

  Przecież zamiast zarzutu na wyrost: ,,dlaczego trolujesz?", mogłaby użyć: ,,dlaczego mordujesz?".
  Ja wtedy odpowiem: bo trolujacy i mordujący mają zbawienie gratis wg nauczyciela pisanego małą literą i dziesiątków milionów jego naśladowców (właściwie liczba ta jest mocno zaniżona).
 • @Oracz 20:33:56
  Znowu nie na temat. I znowu piszesz kłamstwo:

  ''Jeśli troluję to dlatego, że nie ma dla mnie Zbawienia, ale jest dla Hitlera i jego zuchów, jak mi to pani już wykładała. ...''

  Piszesz dużo i nie na temat, ale najważniejsze jest, że:

  NIE wyznajesz Zbawiciela świata przed ludźmi!

  Keren też nie wyznaje Zbawiciela świata przed ludźmi.

  Keren ubliża Bogu, bo on równa Pana Jezusa z szatanem. Keren mówi, że ''Pan Jezus również zabija''!
 • @Bara-bar 20:52:11
  Piszę mało i na temat, tylko nie uznawany przez panią, bo pani wymyśliła oksymoron i oczekuje wyłącznie poklasku lub milczenia, słowem: posłuszeństwa. Ja się domyślam że można i dalej pójść w tej nauce: ,,zbawieni jesteście" gratis, ale za całe złoto ze sprzedaży majątku (Łukasz z powieścią nt Zafiry i Ananiasza).

  Pani tak głosi Chrystusa że NIE WIDZI co powiedział o faryzeuszach i ich nauce (widzi się tekst spisany). Lecz na pani świat się nie kończy, a pod pani szantażem nikt się nie ugnie, lub bardzo nieliczni.

  Nie wiem też jak pani rozumie słowo ,,zbawienie". Zbawienie to wybawienie od trosk tego upadłego świata będącego we władaniu szatana. By dostać się do Królestwa Bożego, trzeba spełnić pewne wymagania które stawiał Chrystus. Bo jak wiadomo - chwilę po udanej egzekucji bardzo ożywił się jeden z jego zabójców imputujując że Chrystus zniósł Prawo (Zakon), mimo iż Mesjasz wprost wyartykuował że nie tylko nie przyszedł Prawa znieść, ale wypełnić je i zachęcać ludzi do naśladowania Jego osoby.

  Oświadczył też, że pomiędzy kłosy - przeciwnik Boga nasiał kąkolu. Że wąska ścieżka prowadząca do wąskiej bramy jest tą właściwą i że do Królestwa Bożego nie prowadzi ani droga przestronna, ani wejść do niego nie można szeroką bramą, ani w inny sposób. Mówił że On jest drogą. Jeśli ktoś sławi Chrystusa ustami, ale nie zamierza nieść krzyża, podaje inny sposób na Zbawienie, to ktokolwiek tak czyni (Sąd na czele ktorego stanie Chrysus ma nie mieć względu na osoby, ale mieć wzgląd na uczynki) kłamie - w sposób świadomy albo mniej świadomy aż do nieświadomości włącznie. Ten ostatni przypadek może być dość powszechny u np katolików, którzy uwierzyli że nie wolno im samemu czytać z Pism. Że wszystko już jest przeczytane przez uprawnionych, przetrawione i podane w formie lekkostrawnej.

  Ja podjąłem się świadomie ,,pracy w winnicy" i już mnie pani pozbawiła zbawienia, a to tylko przedsmak tego, co mnie jeszcze spotka.
  Parafianie już darli na mnie ubranie w obecności księdza, a wg opisu czasów końca, do ponownych metod wejść ma ,,uciszanie na śmierć" głoszących ,,inną ewangelię niż myśmy głosili". Niby niemożliwe, na chwilę obecną, ale tortury w krajach demokracji też są/były niemożliwe a okazały się prawdziwe.
 • @Bara-bar
  SYN BOGA OJCA MOŻE CI POMÓC!

  Cytat z Twojego komentarza:

  "Keren ubliża Bogu, bo on równa Pana Jezusa z szatanem. Keren mówi, że ''Pan Jezus również zabija''!".

  A przed Kerenem sam Pan Bóg stwierdził, że ZABIJA ale również leczy. Znasz cytat czy przypomnieć?

  Z Tobą coś dzieje się nie tak Baśka. Dużo złości jest w Tobie i zarozumialstwa. I bez złośliwości piszę: Powinnaś pomodlić się do Pana Jezusa Chrystusa i poprosić Go o pomoc.


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @57KerenOr 09:49:40
  Widać żeś uczeń faryzejski. Z uporem maniaka usiłujesz uczyć inaczej od jedynego Mistrza, którego dał Bóg bojących się Go.

  7 Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo1 będą wysłuchani. 8 Nie bądźcie podobni do nich! Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, wpierw zanim Go poprosicie.
  Wy zatem tak się módlcie:
  9 2 Ojcze nasz, który jesteś w niebie,
  niech się święci imię Twoje! (...)

  Od czasów przedszkolnych widuje takich, co wiedzą lepiej. Każden jeden faryzejski uczniak, usiłuje dodać jakaś naukę od siebie, aby zaistnieć. Oczywiście pouczają się wzajemnie i kiwając głowami poprawiają się, w swoich naukach.

  Mnie już w moim uwczesnym fachu (serwis komputerowy) pouczał rzeźnik: jak właściwie serwisować komputery. U mnie takie pouczenia wywolują masaż przepony. Śmiech to zdrowe.

  Kilka razy obiecywałeś mi wyjaśnienie kilku intrygujących kwestii, ale na obietnicach się skończyło. Ostatnio ogłosiłeś że Saul Paweł to uczeń Chrystusa, ale nie doczekałem się odpowiedzi: kiedy pobrał Naukę od Chrystusa. Wymyśl coś innego niż wykręcenie się sianem. Przecież taki z ciebie nauczyciel!

  Zaistniałeś. Jesteś kontent??
 • @Bara-bar
  Twierdzisz, że wszyscy ludzie będą zbawieni bez wyjątku - to poniżej masz słowa wypowiedziane przez samego Mesjasza z których wynika, że ci co zgrzeszą przeciwko Duchowi Świętemu to nie dostąpią zbawienia:

  „(31) Dlatego powiadam wam: Każdy grzech i bluźnierstwo będą odpuszczone ludziom, ale bluźnierstwo przeciwko Duchowi nie będzie odpuszczone.
  (32) Jeśli ktoś powie słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone, lecz jeśli powie przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie mu odpuszczone ani w tym wieku, ani w przyszłym.”
  E Mateusza 12.

  Masz to również powtórzone w innych Ewangeliach:

  „Zaprawdę powiadam wam: Wszystkie grzechy będą odpuszczone synom ludzkim, nawet bluźnierstwa, ilekroć by je wypowiedzieli. Kto by jednak zbluźnił przeciwko Duchowi Świętemu, nie dostąpi odpuszczenia na wieki, ale będzie winien grzechu wiekuistego" (Mar. 3:28-29)

  „Każdemu, kto powie słowo przeciwko Synowi Człowieczemu, będzie odpuszczone; lecz kto by bluźnił przeciwko Duchowi Świętemu, temu nie będzie odpuszczone" (Łuk. 12:10)

  Może nie rozumiesz tych wersów to powiem prościej.
  Grzech przeciwko Duchowi Świętemu nie zostanie odpuszczony nigdy, skoro człowiek posiada grzech wieczny to nie może wejść do Królestwa Bożego ponieważ nic nieczystego nie wejdzie do Królestwa Bożego:

  „27 A nic nieczystego do niego nie wejdzie ani ten, co popełnia ohydę i kłamstwo, lecz tylko zapisani w księdze życia Baranka. ”
  Apokalipsa 21.

  To teraz powiedz, co się stanie z tymi ludźmi co zgrzeszą przeciwko Duchowi Świętemu lub popełnią ohydę i kłamstwo?
 • @Oracz
  NIE WOLNO SPRZECIWIAĆ SIĘ WOLI BOŻEJ!

  Oracz, przecież wielokrotnie do Ciebie już pisałem o Panu i Bogu Jezusie Chrystusie, o Bogu Ojcu no i oczywiście o uczniu Syna Bożego, którym był Paweł.

  Jednak to nie jest moja wina, że Ty odrzucasz fakt, iż Syn Boga Ojca ma prawo wybrać sobie tego kogo chce. Zatem wybrał Syn Boży łotra wiszącego z Nim na krzyżu, ponieważ tak zechciał. Wybrał również Pawła, ponieważ dokładnie taka była jego Wola i żaden Kolega Oracz w tym wyborze Panu Bogu nie przeszkodzi.

  Apostoł Piotr nazywa Pawła umiłowanym bratem i w dodatku wyraża się w liczbie mnogiej czyli inni uczniowie i uczennice uznali Pawła za ucznia Syna Boga Ojca.

  A to, że Oracz czy Krzysztof nic sobie z tylu świadków nie robią, to już jest inna sprawa.

  Gdybym był niegrzeczny ale nie jestem... Ale gdybym był niegrzeczny to napisałbym tak:

  Ciebie pouczał rzeźnik jak masz serwisować komputer a do mnie pisze człowiek, który poniża Syna Bożego i uczy mnie na czym polega wiara. Ale przecież ja tak nie napiszę, ponieważ nie jestem niegrzeczny!


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @57KerenOr 12:20:30
  Jesli są dzisz że wywyższać Chrystusa mogą zabójcy i kłamcy, wciskając kit że Chrystus zniósl Prawo, to źle sądzisz.

  Ja jednak mam dość czasu i cierpliwości by cię i każdego nauczyciela faryzeizmów punktować.

  Chrystus przykazał się modlić do Ojca.
  A właściciel psa poprawia tę naukę i nakazuje modlić się ,,do Pana Jezusa Chrystusa".

  Właścicielu psa, chyba nic nie zrozumiałeś z Nauki Tego na którego wprawdzie powołujesz się co i raz, ale maszndla maluczkich inną naukę. Chyba cenisz swoje nauki bardziej od Tego, którego posłał Bóg.

  Kiedy zabójca Chrystusa (oraz tych którzy Chrustusowi uwierzyli) tj Paweł z Tarsu, pobrał naukę od swojej ofiary?

  Zamiast powielać kłamstwo wszystkich faryzeuszy, zacznij wreszcie odpowiadać na pytania.

  Poza tym schebiasz sobie na pokaz. Z grzecznością nie masz nic wspólnego. Nie sądziś z chyba, że zapomniałem na co cię stać. Ratunek znalazleś w skasowaniu własnych komentarzy. Mówiłem ci już: niem kłam bo kłamstwo ma krótkie nogi.
  Twój idol Saul zakiwal się od swoich kłamstw i potem zdziwiony pytał tych, którzy jego kłamstwo zdemaskowali: ,,dlaczego miałbym być sądzony jako kłamca?"

  Wiem że popełniłeś niedawno artykulik, gdzie zabójców Mesjasza, czy Proroków próbujesz wepchać swoim kolanem do Królestwa Bożego - nikczemnych zabójców planujących zamach na Chrystusa nazywając świadomymi wykonawcami planu Boga.

  Pysznisz się! Oj jak bardzo przeceniasz swoją osobę, właścicielu psa.
  No i udajesz sprytnego, zamiast jak przykazał inny idol - Łukasz z Antiochii, łożyć na faryzeuszy, sam postanowiłeś zostać jednym z nich. Tylko niestety, z pozyskaniem wyznawców swojego odłamu masz klops. Jeden jedyny wirtualny klakier o pseudonimie Grzegorz - sam przyznasz, to mało.
 • @Oracz
  ZASTANAWIAM SIĘ NAD TYM, CZY PATRZĄC Z PUNKTU BIBLIJNEGO MAM PRAWO Z TOBĄ DALEJ WCHODZIĆ W DYSKURS...

  https://m.neon24.pl/200ea6925df5942e02bf4208779c98e8,13,0.png

  Nie będę Cię obrażał ale Ty powinieneś się zastanowić nad samym sobą...

  PS

  Nie wyrzuciłem żadnych swoich komentarzy, które zaistniały, mówiąc niestylistycznie, "pomiędzy nami". Fałszywymi oskarżeniami nie zmienisz prawdy! I... Weź coś człowieku na nerwy...

  Cześć!


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @slapek 12:16:20
  Czy Ty rozumiesz, że już Pan Jezus Chrystus zbawił świat przez ofiarę krzyża raz na zawsze?
  Świat jeszcze musi się o tym dowiedzieć i to przyjąć, bo dopóki ktoś w to nie wierzy postępuje tak jakby nie był zbawionym. Nie widzi sensu w swoim działaniu przez pomieszanie i zajmowanie się sprawami nie potrzebnymi, nie przynoszącymi korzyści lecz utrudnienie.

  Darmo bierzcie i darmo dawajcie. Łaska nie należy do konkretnego człowieka. Może ją tylko przez siebie przepuszczać dla innych.
 • @slapek 12:16:20
  ''To teraz powiedz, co się stanie z tymi ludźmi co zgrzeszą przeciwko Duchowi Świętemu lub popełnią ohydę i kłamstwo?''
  //


  To proste, napisano - pójdą na Sąd.

  //
  ''Twierdzisz, że wszyscy ludzie będą zbawieni bez wyjątku - to poniżej masz słowa wypowiedziane przez samego Mesjasza z których wynika, że ci co zgrzeszą przeciwko Duchowi Świętemu to nie dostąpią zbawienia''
  //

  Slapku, nie ja twierdzę tak sobie sama z siebie, lecz tak napisano, a ja wierzę, świadczę o tym i to głoszę.

  Czy wiesz jak wiele wersów w Biblii mówi właśnie o tym, że Pan Jezus Chrystus jest Zbawicielem świata, że zgładził grzech świata, że przyszedł zniweczyć dzieła szatana, zmiażdży mu głowę...?

  Baaaardzo wiele, bo od początku, od księgi Rodzaju jest mowa o Zbawicielu wszystkich ludzi/ludzkości.

  A teraz, czy twierdzisz, że wszystkie te wersy kłamią?

  Czy twierdzisz, że Pan Jezus nie jest Zbawicielem świata, że nie Zgładził grzechu świata, że nie Zbawiciel niweczy dzieł szatana, że nie jest On Barankiem Bożym ...?

  Czy uważasz, że wersy które podałeś PRZECZĄ tym wszystkim wersom mówiącym o tym, że Pan Jezus jest Zbawicielem świata, że On Gładzi grzech świata?

  Ja uważam, że NIE przeczą, lecz wszystkie RAZEM mówią prawdę.

  Prawdą jest, że Pan Jezus Chrystus jest Zbawicielem świata! On zgładził grzech świata! Dzięki temu wszyscy zmartwychwstaną!

  Prawdą jest też, że grzech przeciwko Tchnieniu Świętości /Duchowi Świętemu nie będzie wybaczony ani w TYM wieku, ani w NASTĘPNYM.

  Ten wiek, to eon w którym żyjemy i trwa DO Powtórnego Przyjścia Zbawiciela.
  Następny wiek/eon to TYSIĄCLETNIE Królestwo Boże.

  Czyli w tym wieku, do następnego neonu/wieku jest CZAS PRZEBACZANIA, nawracania...

  Grzech przeciwko Tchnieniu Świętości/Duchowi Świętemu NIE będzie przebaczony, bo jest grzechem NIEprzebaczalnym, lecz grzechem kierującym na Sąd Boży.

  A Sąd Boży odbędzie się PO czasie przebaczania, czyli PO tym i następnym wieku.

  Czyli po tych dwóch wiekach będzie Sąd ''wieczny-wiekuisty'' i będą Sądzeni między innymi ci, którzy zgrzeszyli przeciwko Tchnieniu Świętości/Duchowi Świętemu.

  Po osadzeniu, po śmierci w jeziorze ognia - śmierci drugiej dla grzechu, kiedy już żadnego grzechu nie będzie, wtedy dopiero śmierci nie będzie i wtedy dopiero Bóg będzie wszystkim we WSZYSTKICH i od wtedy dopiero zacznie się życie wieczne-nieskończone-nieśmiertelność dla wszystkich ludzi, również dla tych osądzonych na jezioro ognia.

  Śmierć druga nie zabija człowieka, lecz grzech w człowieku.
 • @57KerenOr 09:49:40
  ''A przed Kerenem sam Pan Bóg stwierdził, że ZABIJA ale również leczy. Znasz cytat czy przypomnieć?''
  //

  Przypomnij.
 • @Bara-bar 15:51:18
  Tym razem Autorka wspina się na wyżyny niedostępme dla przeciętniaka. Sprawdzałem nawet czy powyższe wywody nie są plagiatem.

  Będę ten wykład analizował i porównywał z wiedzą jaką pozyskałem. Pierwsza moja wątpliwość at hoock: skąd bierze się taka dokładna analiza u kogoś kto nawet nie odróżnia Nauki podanej przez Mesjasza, od fałszywej nauki budowanej na kłamstwie zabójcy - faryzeusza.
 • @Bara-bar 15:51:18
  Jak Autorka rozumie pojęcie: grzech przeciwko Duchowi Świętemu?
 • @Bara-bar
  http://www.biblia-internetowa.pl/5Moj/32/39.html


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @Bara-bar 15:51:18
  Łudzenie samego siebie

  21 Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. 22 Wielu powie Mi w owym dniu: "Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?" 23 Wtedy oświadczę im: "Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!"


  Dobra lub zła budowa

  24 Każdego więc, kto tych słów moich słucha i wypełnia je, można porównać z człowiekiem roztropnym, który dom swój zbudował na skale. 25 Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i uderzyły w ten dom. On jednak nie runął, bo na skale był utwierdzony. 26 Każdego zaś, kto tych słów moich słucha, a nie wypełnia ich, można porównać z człowiekiem nierozsądnym, który dom swój zbudował na piasku. 27 Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i rzuciły się na ten dom. I runął, a upadek jego był wielki».


  Czyli jak powyżej. Lecz i tak na własne potrzeby przeanalizuje wywody Autorki. Te spory, może czasem niepotrzebnie wiążą walką, ale przy okazji wzrasta poznanie.

  Ja już autorce pisałem kiedyś, że miewałem takie momenty uniesienia / zwiedzenia miłością, którą mamił kłamca i zawodowy zabójca imć Paweł z Tarsu. Tylko że gdyby tak było, jak pisze Bara-bar można by zając się grą na konsoli, czy wypadami na alkoholowe libacje, zamiast czytania nauki Proroków, Prawa i poprawy własnego zachowania. W sumie bezsens, dla człowieka który jest zafascynowany sprawiedliwością bożą. Ba, może nawet korzystnie byłoby handlować śfiętym gipsem, lub nawet go produkować - hulaj dusza piekła nie ma!

  ,,z pewnością nie pomrzecie"

  ,,Z pewnością.."

  Kłamstwo z natury, na tym świecie jest bardzo atrakcyjne, a Prawda bardzo bolesną i niechcianą.

  Ludzie nię mogą inteligencją równać się z księciem tego świata, więc kto może będzie słuchał Boga i Jego posłańców. A nie fascynatów kłamstwa i skrytobójców.
 • @Oracz 18:17:37
  Jeśli uważasz, że Apostoł Paweł czy inni źle uczą to spróbuj realizować SAM to w co wierzysz (jeśli coś pozostało).

  Tracisz czas... Mało kto, jak przypuszczam Ciebie czyta. Stek oskarżeń bez argumentów (bo już dawno zostały zmiecione w pył lecz to odrzucasz i nawet nie chcesz innych).
 • @57KerenOr 18:00:51
  Lew ryczący powołał się na Prawo?? Nie może być!! Przecież Prawo poszło precz z chwilą kiedy Saulowi i jego kolegom po fachu udało się z tylnego siedzenia pokierować wyrokiem śmierci ma Niewinnym. A przecież napisano ,,przeklęty każdy którego...".

  Kiwasz się. Może spróbuj ryknąć.
 • @Oracz 18:28:22
  Bredzisz... Chodzi o rozumne wypełnianie Prawa - a nie ślepe według litery.
  Ty nawet ślepo nie wykonujesz.
  Nieustannie manipulujesz i kłamiesz - więc i zabójstwa są na Twoim koncie.
 • @57KerenOr 18:00:51
  Teraz tak: rozkraczyłeś się a w takim momencie trzeba zjednoczyć się w okół swojego idola vel bałwana i huzia na Józia. Na pod orędziu masz prócz ,,Grzegorza Poszepszyńskiego" psa, drugiego psa z właścicielem ma końcu smyczy, mamuśkę z sfiętym gipsem i rozancem. Na Bara-bar musisz zaczekać bo zajęta, jak to u domowych kur..
 • @Oracz 18:44:39
  Matołeczku... Przecież to nie istotne kto kogo ma na swym podorędziu tutaj jest... Ważne są argumenty a tu nie ma zmiłuj... Przechodzimy od spraw oczywistych, z którymi się musimy zgodzić do coraz trudniejszych pojęć, czyli tych co do których mamy już wątpliwości (od jednej strony np.) i uzasadniamy na przykładach przez analogię, porównywanie.
  Nic nie ściemnisz...
  Wszystko co się rodzi, co stworzone musi umrzeć i się rozpaść. Tylko Duch Święty Jest. Wieczny. Wszechpotężny. Diabeł to przy nim wymysł, iluzja...
  Taka sztuczka... magiczna ;-)

  Generalnie... Wyżej Ch. nie podskoczysz - jak to się mówi.
  To Ty wierzysz w bałwany przecież.
  To tak , tamto nie...
  I tak i tak. Ani to ani tamto. Tu (i teraz) nie ma względu... Wgląd jest.
 • @57KerenOr 18:00:51
  Tak też myślałam.

  https://biblehub.com/hebrew/4191.htm

  Przecież ja nie przeczę, że Bóg jest Wszechmogący, że jest Panem życia i śmierci.

  Ale to NIE Bóg, lecz szatan zabija!

  Tu trzeba zrozumienia, a nie martwej litery!
 • @Bara-bar
  CZYLI JA MAM RACJĘ A TY NIESTETY JEJ NIE MASZ...

  Napisałaś:

  "Przecież ja nie przeczę, że Bóg jest Wszechmogący, że jest Panem życia i śmierci".

  Przecież nie było mowy na temat Wszechmocy Pana Boga tylko na temat czy Pan Bóg również zabija. A werset poniższy oddany w trzech tłumaczeniach wyraźnie mówi, że również Pan Bóg zabija!

  https://m.neon24.pl/200ea6925df5942e02bf4208779c98e8,13,0.png

  I tutaj trzeba zrozumienia... należy przestać trwać w zatwardziałości i po po prostu przyznać się do błędu, ponieważ właśnie Pan Bóg Ci zaprzeczył!

  Biblia Warszawska:

  "Patrzcie teraz, że to Ja, Ja jestem A oprócz mnie nie ma boga. JA POZBAWIAM ŻYCIA i darzę życiem, Ja ranię i leczę, I z ręki mojej nikt nie zdoła się wyrwać".

  Biblia Tysiąclecia:

  "Patrzcie teraz, że Ja jestem, Ja jeden, i nie ma ze Mną żadnego boga. JA ZABIJAM i Ja sam ożywiam, Ja ranię i Ja sam uzdrawiam, że nikt z mojej ręki nie uwalnia".

  Biblia Gdańska:

  "Obaczcież teraz, żem Ja, Jam jest sam, a że nie masz bogów oprócz Mnie; JA ZABIJAM i ożywiam, zranię, i Ja uleczę, a nie masz kto by z ręki mojej wyrwał".

  Księga Powtórzonego Prawa 32:39


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @Bara-bar 20:00:27
  Po pierwsze Bóg jest właścicielem wszystkiego co stworzył. A nadając stworzeniom wolną wolę, dał im możliwość wyboru.

  Wybierasz wiedząc, co stoi za złym wyborem. Pojęcie zła i dobra dla niezaburzonych ludzi jest zrozumiałe.

  Oczywiście jest pokusa by ,,łudzić się". Ja mam doświadczenia jedynie własne (w ramach tego mam też ogląd cudzych wyborów i błędów, ale co się dzieje w głowie znam tylko z własnego doświadczenia i dotyczy to mojej głowy) i wiem jak wyglądają pokusy i do czego prowadzą. Walka z grzechem, zaparcie się samego siebie, to jakiś rodzaj wysiłku. Nawet ludzkie prawo pomaga w dokonywaniu właściwych wyborów, bo częściowo koreluje z Prawem Boga (dla ludzi).

  Bóg daje - m.in talenty i chce ich pomnażania. A ludzie żyją różnie. Niektórzy lekceważą przeciwnika a to nawet w tzw sportach walki, np w boksie, nigdy dobrze się nie kończy.

  Życie to rodzaj walki i egzaminu.

  Instrukcja to Pisma Proroków, Prawo i Mesjasz - Nauczyciel. Lecz obowiązku szkolnego tu nie ma. Nauczycieli bez liku, a nauczyciele sami bładzą bo są tylko ludźmi. Dlatego wypada zawierzyć Temu który Stwarzając wszystko, wyjaśnił co i jak. Co z czego wynika i do czego zmierza. A co nadto...
 • @Oracz
  Ależ ty jesteś zniewolony nienawiścią! Twoje wpisy pokazują jak bardzo dałeś się nienawiści-szatanowi omamic.
  Nienawiść ciebie pożera.

  Piszesz komenty nie na temat notki, lecz o twojej nienawiści do Pawła.
 • @57KerenOr 20:35:09
  ''A werset poniższy oddany w trzech tłumaczeniach wyraźnie mówi, że również Pan Bóg zabija!''
  //

  A inny werset też w trzech tłumaczeniach mówi tak:

  ''(43) Jezus mu odpowiedział: Zaprawdę, powiadam ci: Dziś ze Mną będziesz w raju. (Luk.23:43) BT

  '' (43) I rzekł mu: Zaprawdę, powiadam ci, dziś będziesz ze mną w raju. (Luk.23:43) BW

  '' (43) I rzekł mu: Zaprawdę powiadam ci, jeszcze dziś będziesz ze Mną w raju. (Luk.23:43) BP

  ---

  Tu trzeba zrozumienia, a nie martwej litery!

  Czytaj uważnie:

  Szatan zabija, bo jest zabójcą!
  Szatan jest zabójcą, bo zabija!

  NIE Bóg, lecz szatan!
 • @Bara-bar
  HA, SMUTEK PO PROSTU... CO OBA WERSETY MAJĄ WSPÓLNEGO? PO PROSTU POMYLIŁAŚ SIĘ ALE TWOJE EGO NIE POZWALA CI SIĘ PRZYZNAĆ DO BŁĘDU Barbaro z Norwegii...

  https://m.neon24.pl/200ea6925df5942e02bf4208779c98e8,13,0.png

  Jak to mówią: Wyszło szydło z worka...


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @57KerenOr 21:48:08
  Ja wiem, wszyscy już teraz wiedzą, bo głosisz, że ty wierzysz zabójcy.
 • Czytelniku
  Pan Jezus mówi:

  ‘’32 Do każdego więc, który się wyzna/przyzna do Mnie przed ludźmi, wyznam/przyznam się i Ja przed Moim Ojcem, który jest w niebie.

  33 Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie.’’ (Mat.10:32,33)

  Czytelniku, co zrobisz?

  Czy wyznasz Zbawcę świata przed ludźmi? czy też zaprzesz się Go jak Keren, Grzegorz...?
 • @Bara-bar 20:44:20
  ,,Zbawieni jesteście" mnie nie dotyczy?

  Wyjątkowo przyznam pani rację i medal z kartofla.

  Nie jestem zainteresowany ,,zbawieniem" od zabójcy. A pani radziłbym poszukać jakiegoś następcy godnego Pawła, następnie spienieżyć majątek i dodać mu wszystko, byle co do grosika!
  Bo będą nici i trup na miejscu! Bóg nie zabija, ale dla dobrego interesu Łukasza i Pawła i chyba Marka oraz Szymona maga no i rzeszy naśladowców tej trupy, zrobił wyjątek, jak to w dziejach ,,apostolskich" spisał konował z Antiochii, przyjaciel i wspólnik faryzeusza (którego nie kocham) i położył trupem Ananiasza i Zafirę.


  Na takie stany dualizmu neuroleptyki pomagają.


  Przy okazji Lwie ryczacy, to ten sam Piotr dał list polecający zabójcy Chrystusa i był przy Ananiaszu i Zafirze gdy nie rozliczyli się z Duch Twój, no i powinęła im się noga.
 • @Bara-bar
  „Bóg nie zabija.”

  Oczywiście, że Bóg nie zabija!
  To grzesznik sam siebie zabija poprzez swoje grzechy!
  Grzesznik sam sobie zakłada pętlę na szyję.

  Pan Bóg ustalił tylko zasady panujące w wszechświecie i pilnuje ich przestrzegania.
  Każdy człowiek lub anioł ma wolną wole i może się dostosować do zasad ustanowionych przez Stwórcę lub nie chcę się dostosować do zasad ustanowionych przez Stwórcę ale każdy wybór wiąże się z konsekwencjami – życie lub śmierć.


  Na przykład ludzie ustalili sobie zasady o ruchu drogowym:
  Jest zasadą, że nie wjeżdża się na skrzyżowanie przy czerwonym świetle bo można zginąć lub kogoś zabić – i jeżeli ja zlekceważę tą zasadę i wjadę na skrzyżowanie przy czerwonym świetle następnie zginę to ja mam winić tych którzy ustalali prawo o ruchu drogowy za swoją nieodpowiedzialność?
 • @slapek 08:50:31
  Pani Bara-bar ,,przepełniona miłością" - stawia Stwórcy warunek, gdy go nie spełni to będzie nazwany zabójcą.

  Taką miłością emanował Saul z Tarsu, kilka chwil po tym jak sanhedryn uporał się z Wichrzycielem - Chrystusem.

  Ponieważ zabijanie ,,sekciarzy" z sekty Chrystusa, nie rozwiązywało problemu sanhedrynu, prawdopodobnie tęgie głowy uczonych w Piśmie wydumały nową strategię walki z Nauką Chrystusa. Powołano więc nowego nauczyciela, tak Saul stał się Pawłem - animatorem chrześcijaństwa. Chrześcijaństwo, czego próbuję dowieść, jest sposobem m.in na płukanie złota z nauki faryzeusza Pawła brzmiącej ,,zbawieni jesteście" i wprowadzenie jako standardu: obłudy i twierdzenie (powyżej Autorka tekstu tak twierdzi) że nauki zabójcy i kłamcy to Nauka Chrystusa. Że to to samo.

  Z własnego doświadczenia wiem że to kompletnie co innego.

  Jak przynależeć do chrześcijaństwa skoro wstąpienie do ŚJ - chrześcijan, wykluczy mnie z Rzymskiego Powszechnego - też chrześcijan?? I vice versa.

  Tutejsi nauczyciele tj Keren or Bara-bar sami, jak twierdzą, nie należą do chrześcijan - parafian KRK, ani chrześcijan Świadków Jehowy, bo są znacznie mądrzejsi (poza tym mając już swoje kościoły awansowali na arcykapłanów i nie muszą łożyć złota na konkurencję). Prześcigają się w faryzejskiej miłości do bliźniego, co można poczuć prawie na własnej skórze, mimo iż to świat tzw wirtualny.
 • @Oracz 09:49:23
  Już bym posłuchał podszeptu szatana i zaczął na oślep rzucać oskarżenia, że taki miłośnik nauki Pawła: ,,zbawieni jesteście" to musi być człowiek mający coś za uszami, ale tak wcale być nie musi.

  Jeden z moderatorów, znany z nienagannych manier nieskory do waśni itd, tak mi napisał:

  (cytuję z pamięci) Bóg jest tak dobry że pozwala wierzącym w Niego na łamanie przepisów które ustalił.

  To kwintesencja nauki Pawła - wyciągnięcie wniosku ze stwierdzenia, ,,zbawieni jesteście", zamiast Nauki Chrystusa: strzeżcie się aby ktoś was nie zwiódł. Strzeżcie się uczonych w Piśmie i faryzeuszy. Nie będę z wami już długo rozmawiał (słowa skierowane do Apostołów) bo nadchodzi książe tego świata - kłamca i zabójca.

  No i chronologicznie i logicznie przyszedł - ze swoją nauką ,,zbawieni jesteście" kłamca - co udowodniłem przytaczając fragmenty jego wywodów, i zabójca - co też nie ulega wątpliwości.

  Jednak słodkie jest kłamstwo: ,,zbawieni jesteście" - czas dokonany, krzyża nie trzeba dźwigać, można ustanowić się arcykapłanem - zanosić się śmiechem z konkurencji chrześcijańskiej i głosić naukę Pawła samemu. I tak się dzieje.
 • @Bara-bar
  TY NAWET JESTEŚ W STANIE ZAPRZECZYĆ PANU BOGU...

  To, że Pan Bóg Mówi, że również ZABIJA, TO WCALE NIE OZNACZA, ŻE JEST ZABÓJCĄ... Kłania się język polski...

  https://m.neon24.pl/200ea6925df5942e02bf4208779c98e8,13,0.png

  Złapana zostałaś na kłamstwie... Oskarżałaś mnie cały czas bezpodstawnie... Nie uznałaś wersetu Biblijnego... Obraziłaś Pana Boga wielokrotnie... Jesteś niestety oszustką i osobą niewierzącą, zatem kończę dyskusję z Tobą.


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @slapek
  PAN JEZUS NIE JEST ZABÓJCĄ TAK SAMO JAK SĘDZIA LUDZKI WYDAJĄC WYROK ŚMIERCI NIE JEST ZABÓJCĄ!

  Napisałeś:

  „Oczywiście, że Bóg nie zabija!
  To grzesznik sam siebie zabija poprzez swoje grzechy!
  Grzesznik sam sobie zakłada pętlę na szyję”.

  No przecież że za przestrzeganie Bożych Praw Pan Bóg nie karze lecz tylko i wyłącznie nasza to jest wina jak już wielokrotnie napisałem. Zatem czy Pan Bóg zrobi to osobiście, czy ukaże człowieka za pośrednictwem Anioła, to wyraźnie Pan Bóg przyznaje, że On ZABIJA ale także leczy.

  Zatem jeżeli sam Pan Bóg Mówi, że ZABIJA, to wcale nie oznacza, że ci, którzy Mu służą, służą zabójcy. Barbara ma problemy z językiem polskim.

  Jeżeli sędzia wyda wyrok śmierci na wielokrotnego mordercę, to sędziego nikt nie nazwie zabójcą. Tak samo gdy Pan Bóg postanowił zniszczyć świat potopem to nikt nie ma prawa sądzić, iż Pan Bóg jest zabójcą. Taka jest zasada działania Pana Boga. Ma do tego prawo, ponieważ jest Wszechmocny.

  A gdybyś czasami się zastanawiał nad tym, czy Pan Bóg oprócz tego, że nagradza to również karze (oczywiście za grzechy), to przeczytaj sobie jeszcze raz fragment z Księgi Powtórzonego Prawa:

  Biblia Warszawska:

  "Patrzcie teraz, że to Ja, Ja jestem A oprócz mnie nie ma boga. JA POZBAWIAM ŻYCIA i darzę życiem, Ja ranię i leczę, I z ręki mojej nikt nie zdoła się wyrwać".

  Biblia Tysiąclecia:

  "Patrzcie teraz, że Ja jestem, Ja jeden, i nie ma ze Mną żadnego boga. JA ZABIJAM i Ja sam ożywiam, Ja ranię i Ja sam uzdrawiam, że nikt z mojej ręki nie uwalnia".

  Biblia Gdańska:

  "Obaczcież teraz, żem Ja, Jam jest sam, a że nie masz bogów oprócz Mnie; JA ZABIJAM i ożywiam, zranię, i Ja uleczę, a nie masz kto by z ręki mojej wyrwał".

  Księga Powtórzonego Prawa 32:39

  I teraz powiedz Panu Bogu prosto w Twarz: Powiedziałeś Panie Boże, że również ZABIJASZ, lub POZBAWIASZ ŻYCIA ale ja Slapek się z Tobą nie zgadzam i popieram Barbarę, ponieważ powinieneś powiedzieć, że to nasz grzech nas zabija (co przecież jest oczywiste).


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @57KerenOr 11:38:45
  57KerenOr: ,,No przecież że za przestrzeganie Bożych Praw Pan Bóg nie karze lecz tylko i wyłącznie nasza to jest wina jak już wielokrotnie napisałem"

  Wielokrotnie pisałeś rzeczy sprzeczne ze sobą. Uważasz że możesz powoływać się na Prawo kiedy ci wygodnie, a kiedy ci wygodnie to nie?
  Wygodnicki jesteś.

  Zaraz, czy identycznie nie postępują obludnicy - faryzeusze? Ależ tak! Wiążą ciężary wielkie, których sami ani myślą dźwigać. Dlatego Ananiasz i Zafira mieli wyskoczyć z całego (niemałego) majątku i zostać dziadami kalwaryjskimi.

  Jeszcze taki detal - to Judasz trzymał kasę Apostołów. Chrystus zaś, gdy potrzebny był jakiś grosz uczynił cud i posłał by odłowiono rybę, a z jej pyska wydobyto monetę.

  I mnie analogiczne cuda się zdarzały.

  Skojarzenie Judasza z mamoną i jego zdrada nie jest dziełem przypadku. Ja gdy cierpiałem z tytułu niedostatku - przeczytałem że:

  - Mam dokładnie tyle, ile mi na ten moment jest potrzebne - a los mój jest dokładnie Bogu znany. Uznałem że tak jest i przestałem cierpieć.
 • @Oracz
  OPRÓCZ TYCH MIEJSC W KTÓRYCH KŁAMIESZ, to piszesz prawdę!

  I przykładowo, w którym miejscu napisałem, że Ananiasz i Safira mieli oddać cały swój majątek? Albo... W którym miejscu napisane jest, że Ananiasz i Safira musieli pozbyć się wszystkich pieniędzy sprzedanych za rolę?

  Bardzo serdecznie proszę o odpowiedź wskazując jednocześnie dowód na Twoje insynuacje.

  A... Dodam, że nigdzie nie napisałem, że wyżej wymienieni mają oddać cały swój majątek... A Twoje oskarżenia są fałszywe... Nie pierwszy raz zresztą!

  Oraczu... Czekam!


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @57KerenOr 14:18:39
  Nie no oczywiście że powyższa historia zastraszana przyszłych poddanych faryzeuszy, jest autorstwa prawej ręki Pawła czyli Łukasza z Antiochii.

  Nie ma mowy by w tym brał udział Apostoł Piotr bo powolując go na Apostoła Chrystus znał przyszłość - wiedział że trzykrotnie się Chrystusa zaprze, pomimo tego że był przekonany że prędzej zginie. Jednak strach dał o sobie znać a Mesjasz jako Prorok wiedział z detalami jak będzie.

  Nie można wierzyć Łukaszowi i Pawłowi bo znając Pisma, znając Naukę Mesjasza łatwo wykazać im kłamstwa, a porównując Ewangelię Apostołów z przepisywaną od Apostołów przez pomocników faryzeusza Pawła, bez najmniejszego problemu można znaleźć dowody jej fałszerstwa - i wykazać czemu to fałszerstwo służy.

  Piotr Apostoł miał przykazane: darmo otrzymaliście darmo dawajcie, a to co mógł przyjąć to strawę od ludzi którym wykładał. Gdyby nie chcieli słuchać to miał polecone strzepnąc proch z nóg wychodząc z takiego domu.

  Jk2,13 Będzie to bowiem sąd nieubłagany dla tego, który nie czynił miłosierdzia: miłosierdzie odnosi triumf nad sądem.

  A tu mamy zastraszenie przyszłych poddanych przyszłych faryzeuszy. To nie może być prawdą, a kłamstwo pojawia się u w/w trupy faryzejskiej często.
 • @Oracz
  GDZIE JEST NAPISANE, ŻE ANANIASZ I SAFIRA MIELI ODDAĆ CAŁY MAJĄTEK?

  Zdaję się, że muszę Ci przypomnieć ponieważ kręcisz i uciekasz od odpowiedzi. Napisałeś powyżej w komentarzu:

  "Dlatego Ananiasz i Zafira mieli wyskoczyć z całego (niemałego) majątku...".

  Ja zaś postawiłem zagadnienie następujące:

  "I przykładowo, w którym miejscu napisałem, że Ananiasz i Safira mieli oddać cały swój majątek? Albo... W którym miejscu napisane jest, że Ananiasz i Safira musieli pozbyć się wszystkich pieniędzy sprzedanych za rolę?

  Bardzo serdecznie proszę o odpowiedź wskazując jednocześnie dowód na Twoje insynuacje.

  A... Dodam, że nigdzie nie napisałem, że wyżej wymienieni mają oddać cały swój majątek... A Twoje oskarżenia są fałszywe...".

  GDZIE WIĘC JEST NAPISANE, ŻE ANANIASZ I SAFIRA MIELI ODDAĆ CAŁY MAJĄTEK TAK JAK TO SUGERUJESZ CZYTELNIKOWI? Masz odwagę wskazać stosowny fragment?


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @57KerenOr 15:01:59
  W żadnym miejscu nie napisałeś że Ananiasz i Zafira mieli oddać cały majątek, ani ja nie napisałem że ty tak napisałeś. Imputujesz mi i sugerujesz że złapałeś mnie za słówko.

  Napisałeś za to że Saul/Paweł uczniem Chrystusa był, ale nie masz zamiaru wyjaśnić kiedy pobrał nauki. Tylko przedkładasz jego naukę np tą: ,,zbawnieni jesteście" nad Nauki Chrystusa np te: ,,strzeżcie się by was ktoś nie zwiódł" i wszystkie pozostałe. Raz za Pawłem o przkleństwie Prawa, bo trzeba całego przestrzegać i nie razi cię jawne kłamstwo jakoby Chrystus zniósł Prawo, a innym razem by wykazać swoją wyższość (nad Bara-bar) siegasz do ksiąg Prawa i podpisujesz się lepszą znajomością Pism.

  Gdyby od znajomości Pism zależało Zbawnienie to Chrystus nie przestrzegał by przez faryzeuszami i uczonymi w Piśmie.

  FARYZEUSZU ŚLEPY - GDZIE JEST NAPISANE ŻE PAWEŁ FARYZUSZ BYŁ UCZNIEM CHRYSTUSA?

  A horror Łukasza o kładzeniu trupem Ananiasza i Zafiry jest w łukaszowych baśniach pt ,,Dzieje Apostolskie" 5:1-11
 • @Oracz
  JAK NA RAZIE TO LECISZ Z TAK ZWANEJ CZAPY I NIE SPRAWDZASZ "CZY TAK W PIŚMIE STOI NAPISANE"!

  https://m.neon24.pl/200ea6925df5942e02bf4208779c98e8,13,0.png

  No właśnie ani ja nie napisałem ani Łukasz nie napisał, że Ananiasz i Safira mieli oddać cały swój majątek ale... tak napisałeś TY i tym samym okłamałeś Czytelnika.

  https://m.neon24.pl/200ea6925df5942e02bf4208779c98e8,13,0.png

  Cytuję Twoje słowa powyżej napisane:

  "Dlatego Ananiasz i Zafira mieli wyskoczyć Z CAŁEGO (niemałego) MAJĄTKU i zostać dziadami kalwaryjskimi...".

  https://m.neon24.pl/200ea6925df5942e02bf4208779c98e8,13,0.png

  Jeżeli takie oszukańcze frazesy wysnuwasz przeciwko Pawłowi lub w tym wypadku jeśli chodzi o Ananiasza i Safirę, przeciwko Piotrowi, no to "pogratulować" Twojej znajomości Pisma Świętego.

  Ja raczej radzę Ci sprawdzać "co w Piśmie stoi" a jak zaczniesz sprawdzać to i zaczniesz pisać prawdę, i przestaniesz się ośmieszać!


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @Oracz
  OFICJALNIE OSZUKAŁEŚ CZYTELNIKA ŚMIEJĄC MU SIĘ W TWARZ...

  Może gdy dorośniesz to porozmawiamy. Tymczasem siejesz TUTAJ fałszywą naukę a Twoja znajomość Spraw Bożych jest bardzo mizerna...

  I weź TY chłopie coś na nerwy, ponieważ gdy udowodni Ci się kłamstwo to wychodzi na jaw Twoje fałszywe usposobienie!


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @57KerenOr 16:41:22
  https://m.neon24.pl/200ea6925df5942e02bf4208779c98e8,13,0.png

  https://m.neon24.pl/200ea6925df5942e02bf4208779c98e8,13,0.png

  https://m.neon24.pl/200ea6925df5942e02bf4208779c98e8,13,0.png


  Co Chrystus powiedział majętnemu młodzieńcowi?

  Rozdaj majątek UBOGIM i idź za mną.

  A co powiedział Łukasz z Antiochii - fałszerz ewangelii, wspólnik kłamcy i mordercy - Saula/Szawła w opowieści typu horror o Ananiaszu i Zafirze?

  Po co Apostołowie mieliby chcieć majątku??

  By prowadzić fundację?

  Po co Bóg miałby kłaść trupem ludzi którzy nie oddadzą majątku na taką fundację? By okazać miłosierdzie?


  Kiedy kłamca i zabójca Szaweł z Tarsu ,,był uczniem Chrystusa", faryzeuszu ślepy?

  Kiedy, faryzeuszu ślepy, Chrystus zniósł Prawo?

  Czy nie napisałeś że nie powinieneś ze mną rozmawiać?

  Czy zawsze odpowiadasz pytaniem na pytanie?
 • @slapek 08:50:31
  Wlasnie o to chodzi. Grzech zabija. Smierc jest kosekwencja grzechu.
  Adam i Ewa stali sie smiertelni poniewaz zgrzeszyli-posluchali szatana. Bog ich NIE zabil!
  Podales bardzo dobry przyklad.
 • @57KerenOr 11:16:29
  ''Złapana zostałaś na kłamstwie... Oskarżałaś mnie cały czas bezpodstawnie... Nie uznałaś wersetu Biblijnego... Obraziłaś Pana Boga wielokrotnie... Jesteś niestety oszustką i osobą niewierzącą, zatem kończę dyskusję z Tobą.
  //

  Jak na razie Kerenie to TY zostałeś przyłapany na kałmstwie. Kłamiesz o wszystkim. Kłamiesz o Bogu i kłamiesz o mnie.

  Odkryłeś twoja sromotę, jesteś nagim kłamcą! Bóg nie zabija, to czyni szatan przez grzech. Ja nie dałam ci moich danych personalnych!
 • @57KerenOr 11:38:45
  ''PAN JEZUS NIE JEST ZABÓJCĄ TAK SAMO JAK SĘDZIA LUDZKI WYDAJĄC WYROK ŚMIERCI NIE JEST ZABÓJCĄ!''
  //

  Czyli równasz Boga z tym co dzieje się na ziemi, na która szatan został zrzucony i władzę swą dał Bestii i to szatan przez bestię rządzi i wydaje wyroki.
  Jesteś zwolennikim kary śmierci. Dla ciebie kara śmierci jest sprawiedliwa.

  Pan Jezus został skazany na śmierć!
 • @Bara-bar, @57KerenOr
  Adamie, Barbaro!
  Obydwoje macie rację...
  Barbaro, słusznie zwracasz uwagę na to rozróżnienie języka Starego I Nowego Testamentu. To ważny skok w rozwoju duchowym ludzkości.
  Twój oponent KerenOr ma w tym rację, że uwidacznia zasadność Starego Przymierza czyli tzw. Nauk Proroków, które są krytykowane w sposób przewrotny jako "wiara w demona JAHWE" czy tym podobne.
  Nie mam wrażenia żeby Keren sugerował, że "Bóg jest zabójcą". A to stwierdzenie fałszywe faktycznie jest. Natomiast to, że "Bóg jest zabójcą i dawcą życia" nie jest błędne jednak wymaga dodatkowego pouczenia, że to jest "mówione po ludzku" - zgodnie z terminologią Biblijną. Nowy Testament a właściwie Pan Jezus Chrystus wprowadza tu Nowe.

  Tak macie obydwoje rację ale Prawda nie jest dostępna - jeśli się sprzeczacie.
 • @Oracz 17:24:23
  Oracz, mam dość twojego trollowania!

  Jeśli nie przestaniesz trollować, to znajdziesz twoje komenty na twoim blogu!

  Człowieku pisz własne głupoty na własnym blogu, a nie na moim!
 • @Franek Ganek 18:33:02
  Uważaj co piszesz, bo ekumenicznym smrodem zajechało z twojego komentu.

  Prawda jest Pan Jezus Chrystus i On jest dostępny dla tych, którzy Go znają, którzy narodzili się z Ducha/Tchnienia Bożego.
 • @Bara-bar 19:52:36
  opowiem Ci pewną historię...

  Tymczasem dopiero w połowie świąt przybył Jezus do Świątyni i nauczał. Żydzi zdumiewali się mówiąc: W jaki sposób zna On Pisma, skoro się nie uczył? Odpowiedział im Jezus mówiąc: Moja nauka nie jest moją, lecz Tego, który Mnie posłał. Jeśli kto chce pełnić Jego wolę, pozna, czy nauka ta jest od Boga, czy też Ja mówię od siebie samego. Kto mówi we własnym imieniu, ten szuka własnej chwały. Kto zaś szuka chwały tego, który go posłał, ten godzien jest wiary i nie ma w nim nieprawości. Czyż Mojżesz nie dał wam Prawa? A przecież nikt z was nie zachowuje Prawa, (bo) czemuż usiłujecie Mnie zabić? Tłum odpowiedział : Jesteś opętany


  Dobry człowiek z dobrego skarbca wydobywa dobre rzeczy, zły człowiek ze złego skarbca wydobywa złe rzeczy.
  Co kryjesz w swym sercu?

  A powiadam wam: Z każdego bezużytecznego słowa, które wypowiedzą ludzie, zdadzą sprawę w dzień sądu.
 • @Franek Ganek 20:22:32
  Nie opowiedziałeś mi nic.
  Zacytowałeś historię, która Pan Jezus opowiedział.

  ''Co kryjesz w swym sercu?''
 • @Bara-bar 21:04:43
  Kobieto, wstań!
  Bo leżysz i kaiczysz...
  Przecież to ty mi nic nie opowiedziałaś o tym co Ci tam śmierdzi. Po co mi mówisz, że Ci czymś śmierdzi jeśli absolutnie nie wiem o co Ci chodzi?
  Stąd ta historia jako pytanie o to - co Ty chcesz mi powiedzieć, uczynić? Co myślisz?
  Rzuciłaś parę pojęć (smród, ekumenizm, komentarz, ja-ty)... i na co liczysz? Chyba na to, że sam siebie oskarżę teraz bo mi tu coś oskarżycielem zjeżdża...
 • @Franek Ganek 22:07:32
  Nie pij tak wiele.
 • Kerenie
  Kerenie nie pisz u mnie, na moim blogu.
  Pisz u siebie.
  Ja nie pisze na twoim blogu.
 • @Bara-bar 22:52:24
  A ty moimi czynnościami anatomiczno - fizjologicznymi się teraz interesujesz, czy tym co chciałaś powiedzieć pisząc ten artykuł (albo potem w komentarzu)?

  Czemu uciekasz w kolejny post na ten sam temat zamiast skończyć wątek i zająć się innym?
  Nie fiksuj... Myślisz, że Pan Bóg nie chce Ciebie inaczej użyć niż jako katarynki?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031