Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1016 postów 7620 komentarzy

Bar-bara

Bara-bar - ''Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić. ''(Mat.11:27)

DLACZEGO NAPISANO, ŻE BÓG ZABIŁ?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przecież Pan Jezus JEDYNY, Który zna Boga-Ojca (Mat.11:27) mówi, że NIE Bóg, a szatan-diabeł jest zabójcą (Jan.8:44)!

 

 Bóg jest Dawcą życia (Dz.3:15), Tatusiem - Abba (Mar.14:36,  Rzym.8:15; Gal.4:6), Miłością (1 Jan.4:8,16), a miłość NIE wyrzada krzywdy, bo NIE unosi się gniewem i NIE pamięta złego i miłość NIGDY NIE ustaje i na pewno NIE zabija! 

Ewangelia naucza nas, że Bóg-Ojciec jest DOKŁADNIE taki Sam,  ma On DOKŁADNIEtakie same cechy charakteru jakie Pan Jezus POKAZAŁ nam wszystkim chodząc po ziemi!
 
Każdy, kto temu przeczy, przeczy Panu Jezusowi!
 
Pan Jezus mówi: ''KTO MNIE WIDZIAŁ, WIDZIAŁ OJCA''( Jan.14:9)
 
''(9) Odpowiedział mu Jezus: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? 
KTO MNIE WIDZIAŁ, WIDZIAŁ OJCA; jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca? (Jan.14:9) BW
 
 
Pan Jezus (JHWH jest zbawieniem) NIE zabił NIKOGO!

 On dał Siebie zabić Swym stworzeniom (Kół.1:16), On WYBACZYŁ Swym zabójcom! 
 
''(34) A Jezus rzekł: Ojcze, ODPUŚĆ im, bo nie wiedzą, co czynią. ...'' (Łukasz 23:34)BW
 
 
I wiemy, że Pan Jezus (JHWH jest zbawieniem) Chrystus (Pomazaniec) jest zawsze taki sam na wieki NIEZMIENNY!
 
''Jezus Chrystus wczoraj i dziś, TEN SAM i na wieki.'' (Hebr.13:8)
 
 
Dlaczego zatem w Biblii napisano, że Bóg zabił?
 
 
KTO ZABIŁ SAULA? 
 
Bo mamy w Biblii DWIE relacje tego zdarzenia:
 
W pierwszej w Księdze Kronik 10:4 napisano, że Saul popełnił samobójstwo:
 
'' (4) Wtedy rzekł Saul do swojego giermka: Dobądź swego miecza i przebij mnie nim, aby nie przyszli ci nieobrzezańcy i nie natrząsali się ze mnie. Lecz giermek nie chciał tego uczynić, bał się bowiem bardzo. 
 
Wziął więc sam Saul miecz i rzucił się nań. (1 Kron:10:4)
 
 
Ale kilka wersów potem napisanoi, że to Bóg zabił Saula:
 
''(13) Tak zginął Saul z powodu swojej niewierności, jakiej dopuścił się wobec Pana, wbrew słowu Pana, którego nie przestrzegał; zapytywał również o wyrocznię wieszczkę, (14) a nie pytał o wyrocznię Pana;On więc pozbawił go życia, władzę królewską zaś przeniósł na Dawida, syna Isajego.'' (1 Kron.10:13,14)
 
 
Dlaczego ?
 
DLACZEGO BÓG MÓWI, ŻE ZABIŁ, SKORO NIE UCZYNIŁ TEGO?
 
 
Podam jeszcze inny przykład:
 
KTO ZABIŁ PIERWORODNYCH W EGIPCIE? BÓG? CZY NISZCZYCIEL?
 
''(12) Tej nocy Przejdę przez ziemię egipską i zabiję wszystko pierworodne w ziemi egipskiej, od człowieka do bydła, i dokonam sądów nad wszystkimi bogami Egiptu: Ja, Pan.(Wyj.12:12)
 
Ale potem mapisano:
 
''(23) gdyż Pan przechodzić będzie, aby uderzyć Egipcjan. A gdy ujrzy krew na nadprożu i na obu odrzwiach, ominie Pan te drzwi i NIE pozwoli niszczycielowi wejść do domów waszych, aby zadać cios.'' (Wyj.12:23)
 
 
DLACZEGO ZATEM BÓG MÓWI, ŻE ZABIŁ,SKORO ON TEGO NIE ZROBIŁ?
 
DLACZEGO BÓG BIERZE NA SIEBIE GRZECHY INNYCH I MÓWI, ŻE TO ON?
 
DLACZEGO ON TO CZYNI?

KOMENTARZE

 • Autorka
  MAŁO WAŻNE WERSETY? I TY POWIADASZ, ŻE MASZ SZACUNEK DO SŁOWA BOŻEGO?

  Przytoczyłem werset:

  Biblia Tysiąclecia:

  "Patrzcie teraz, że Ja jestem, Ja jeden, i nie ma ze Mną żadnego boga. JA ZABIJAM i Ja sam ożywiam, Ja ranię i Ja sam uzdrawiam, że nikt z mojej ręki nie uwalnia".

  Księga Powtórzonego Prawa 32:39

  ***

  Wielokrotnie pisałaś o tym, że Pan Jezus nie zabija. Teraz widzę, że powoli zaczynasz... myśleć... ale tak jeszcze nie do końca.

  https://bar-bara.neon24.pl/post/160416,bibliao-modlitwie#comment_1760683

  *

  Napisałaś:

  "Dlaczego całkowicie lekceważysz Słowo Pana Jezusa?

  Dlaczego zamiast głosić naukę Zbawiciela - Dobra Nowinę, ty wygrzebujesz jakieś wersy ze Starego Przymierza, których na dodatek nie rozumiesz?

  Czy ty myślisz, że wers ze Starego Przymierza jest ważniejszy i znosi Nowe Przymierze - naukę Pana Jezusa?".

  *

  Hmmm... Powiedziałem już kiedyś: Ty nie przyznasz się nigdy do błędu. Ty zawsze posądzasz adwersarza... Chwytasz się jak tonący brzytwy oskarżając mnie o WYGRZEBYWANIE WERSETÓW.

  I Ty powiadasz, że masz szacunek do Słowa Bożego? Piszesz tak jakbyś sądziła, że Słowo Pana Boga wypowiedziane w Starym Przymierzu było jakąś zabawką w Jego ustach.

  To ja lekceważę Słowa Pana Boga? Kpisz sobie? Po prostu pewne słowa z Biblii Ci przeszkadzają. Pisałem wielokrotnie, że to my ludzie ponosimy winy za nasze grzechy i czy Pan pozwolił się zabić Saulowi bo dopuścił do Niego szatana, czy przyprowadził potop na Ziemię za pośrednictwem Aniołów Bożych to On sprawuje wyroki. On wysłał swojego Anioła by ów Boży Posłaniec dokonał sądu nad Egipcjanami. On postanowił, że zniszczona zostanie Sodoma i Gomora i okoliczne miasta. Ale przecież to ludzie grzeszyli i oni przywiedli na siebie gniew Boży.

  Ananiasz i Safira... Nie! Ty nie rozumiesz tej historii. Ale jednak powoli zaczynasz mięknąć. To sumienie Barbaro daje o sobie znać.

  MAŁO WAŻNE WERSETY? I TY POWIADASZ, ŻE MASZ SZACUNEK DO SŁOWA BOŻEGO? Jeszcze raz! Napisałaś do mnie: "Czy ty myślisz, że wers ze Starego Przymierza jest ważniejszy i znosi Nowe Przymierze - naukę Pana Jezusa?".

  Ależ oba wersety są bardzo ważne i oba mają swoje ustawione w czasie znaczenie. Może pewnego dnia to pojmiesz i zrozumiesz, że Pan Bóg nie wypowiada Słów na wiatr i Jego Słowo nie jest wypowiedziane na próżno.

  PS

  Ja głoszę Dobrą Nowinę ale muszę również czasami bronić Dobrego Imienia Pana Boga przed fałszywymi oskarżycielami, których na Neonie jest coraz więcej.
  Tak! Pamiętaj, że straszną rzeczą jest wpaść w Ręce Pana i Boga Jezusa. No ale Ty zapewne tego wersetu nie uznajesz.

  Syn Boga Ojca Jest Wspaniały! Syn Boga Ojca Jest Kochany! Syn Boga Ojca Jest Łaskawy... Jednak czy pisarz pomylił się pisząc o tym, że również straszną rzeczą jest wpaść w Boskie Ręce? Nie, nie pomylił się. Czyżbyś uważała, że znowu wyciągam jakieś dziwne wersety?


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @57KerenOr 17:24:36, nie rozumiesz pytania?
  DLACZEGO NAPISANO, ŻE BÓG ZABIŁ?

  Albo wiesz, albo nie wiesz.
 • @57KerenOr 17:24:36
  Pan Jezus NIKOGO nie zabił, nie zabija i nie zabije!

  Dlaczego NIE słuchasz Pana Jezusa Chrystusa???

  ''(21) Słyszeliście, że powiedziano PRZODKOM: Nie zabijaj; a kto by się dopuścił zabójstwa, podlega sądowi.

  (22) A JA WAM POWIADAM:

  Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi. A kto by rzekł swemu bratu: Raka, podlega Wysokiej Radzie. A kto by mu rzekł: Bezbożniku, podlega karze piekła ognistego. (23) Jeśli więc przyniesiesz dar swój przed ołtarz i tam wspomnisz, że brat twój ma coś przeciw tobie, (24) zostaw tam dar swój przez ołtarzem, a najpierw idź i pojednaj się z bratem swoim. Potem przyjdź i dar swój ofiaruj! (25) Pogódź się ze swoim przeciwnikiem szybko, dopóki jesteś z nim w drodze, by cię przeciwnik nie podał sędziemu, a sędzia dozorcy, i aby nie wtrącono cię do więzienia. (26) Zaprawdę, powiadam ci: nie wyjdziesz stamtąd, aż zwrócisz ostatni grosz.


  (27) Słyszeliście, że POWIEDZIANO: Nie cudzołóż!

  (28) A JA WAM POWIADAM:

  Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa. (29) Jeśli więc prawe twoje oko jest ci powodem do grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało być wrzucone do piekła. (30) I jeśli prawa twoja ręka jest ci powodem do grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało iść do piekła.

  (31) POWIEDZIANO też: Jeśli kto chce oddalić swoją żonę, niech jej da list rozwodowy.

  (32) A JA WAM POIADAM:
  Każdy, kto oddala swoją żonę - poza wypadkiem nierządu - naraża ją na cudzołóstwo; a kto by oddaloną wziął za żonę, dopuszcza się cudzołóstwa.

  (33) Słyszeliście również, że POWIEDZIANO PRZODKOM : Nie będziesz fałszywie przysięgał, lecz dotrzymasz Panu swej przysięgi.

  (34) A JA WAM POWIADAM:
  Wcale nie przysięgajcie - ani na niebo, bo jest tronem Bożym; (35) ani na ziemię, bo jest podnóżkiem stóp Jego; ani na Jerozolimę, bo jest miastem wielkiego Króla. (36) Ani na swoją głowę nie przysięgaj, bo nie możesz nawet jednego włosa uczynić białym albo czarnym. (37) Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi.

  (38) Słyszeliście, że POWIEDZIANO: Oko za oko i ząb za ząb!

  (39) A JA WAM POWIADAM:
  Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi! (40) Temu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz! (41) Zmusza cię kto, żeby iść z nim tysiąc kroków, idź dwa tysiące! (42) Daj temu, kto cię prosi, i nie odwracaj się od tego, kto chce pożyczyć od ciebie.

  (43) Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował swego bliźniego, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził.

  (44) A Ja wam powiadam:

  Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; (45) tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. (46) Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? (47) I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? (48) Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski. '' (Mat.5)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031