Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1027 postów 7678 komentarzy

Bar-bara

Bara-bar - ''Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić. ''(Mat.11:27)

SZATAN JEST ZWODZICIELEM

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Do tych, którzy UNIEWINNIAJĄ szatana czyli do Kerena, blogera Jest i wielu innych.

 

 

 Bloger Jest napisał:


''Nie wolno całej winy za grzech przypisywać jedynie Szatanowi….’’

Bar-bara.neon24.pl/post/160531,dlaczego-grzeszymy#comment_1762732

 Nie wolno?

 A kto zabroni?

 

 Człowieku Jest, przecieżod początku do końca Biblii właśnie szatan jest winny grzechu ludzi! 


 Bo to nie Adam z Ewą mieli jakieś niezgodne z wolą Boga pragnienia w sercu.

 

 To nie Adam i Ewa chciali zerwać owoc poznania dobra i zła.

Szatan ich skusił. 


 Oni stali się śmiertelni po tym jak ulegli kuszenu szatana.

 Dlatego też to szatan jest zabójca, bo to szatan poprzez grzech zabija.

To nie Bóg zabija, lecz szatan.
 ------***------

Czytając komenty zauważyłam, że komentatorzy mają braki podstawowej wiedzy biblijnej, więc dziś (18 marzec)cytuję z Biblii, aby zobaczyli, że Biblia naucza, że to szatan skusił Adama i Ewę do grzechu.
''(26) A wreszcie rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka a Nasz obraz, podobnego Nam. Niech panuje nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym, nad bydłem, nad ziemią i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi! (27) Stworzył więc Bóg człowieka na Swój obraz, na obraz Boży go stworzył: stworzył mężczyznę i niewiastę. (28) Po czym Bóg im błogosławił, mówiąc do nich: Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną; abyście panowali nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi. (29) I rzekł Bóg: Oto wam daję wszelką roślinę przynoszącą ziarno po całej ziemi i wszelkie drzewo, którego owoc ma w sobie nasienie: dla was będą one pokarmem. (30) A dla wszelkiego zwierzęcia polnego i dla wszelkiego ptactwa w powietrzu, i dla wszystkiego, co się porusza po ziemi i ma w sobie pierwiastek życia, będzie pokarmem wszelka trawa zielona. I stało się tak. (31) A Bóg widział, że wszystko, co uczynił, było bardzo dobre. I tak upłynął wieczór i poranek - dzień szósty.'' (Rodz.1)
 
 ''. (15) Pan Bóg wziął zatem człowieka i umieścił go w ogrodzie Eden, aby uprawiał go i doglądał.
 (16) A przy tym Pan Bóg dał człowiekowi taki rozkaz: Z wszelkiego drzewa tego ogrodu możesz spożywać według upodobania; (17) ale z drzewa poznania dobra i zła nie wolno ci jeść, bo gdy z niego spożyjesz, niechybnie umrzesz. (18) Potem Pan Bóg rzekł: Nie jest dobrze, żeby mężczyzna był sam; uczynię mu zatem odpowiednią dla niego pomoc. (19) Ulepiwszy z gleby wszelkie zwierzęta lądowe i wszelkie ptaki powietrzne, Pan Bóg przyprowadził je do mężczyzny, aby przekonać się, jaką on da im nazwę. Każde jednak zwierzę, które określił mężczyzna, otrzymało nazwę istota żywa. (20) I tak mężczyzna dał nazwy wszelkiemu bydłu, ptakom powietrznym i wszelkiemu zwierzęciu polnemu, ale nie znalazła się pomoc odpowiednia dla mężczyzny. (21) Wtedy to Pan sprawił, że mężczyzna pogrążył się w głębokim śnie, i gdy spał, wyjął jedno z jego żeber, a miejsce to zapełnił ciałem. (22) Po czym Pan Bóg z żebra, które wyjął z mężczyzny, zbudował niewiastę. A gdy ją przyprowadził do mężczyzny, (23) mężczyzna powiedział: Ta dopiero jest kością z moich kości i ciałem z mego ciała! Ta będzie się zwała niewiastą, bo ta z mężczyzny została wzięta. (24) Dlatego to mężczyzna opuszcza ojca swego i matkę swoją i łączy się ze swą żoną tak ściśle, że stają się jednym ciałem.(25) Chociaż mężczyzna i jego żona byli nadzy, nie odczuwali wobec siebie wstydu.''(Rodz.2)
 
''(1) A wąż był bardziej przebiegły niż wszystkie zwierzęta lądowe, które Pan Bóg stworzył. On to rzekł do niewiasty: Czy rzeczywiście Bóg powiedział: Nie jedzcie owoców ze wszystkich drzew tego ogrodu?
(2) Niewiasta odpowiedziała wężowi: Owoce z drzew tego ogrodu jeść możemy, (3) tylko o owocach z drzewa, które jest w środku ogrodu, Bóg powiedział: Nie wolno wam jeść z niego, a nawet go dotykać, abyście nie pomarli.
4) Wtedy rzekł wąż do niewiasty: Na pewno nie umrzecie! (5) Ale wie Bóg, że gdy spożyjecie owoc z tego drzewa, otworzą się wam oczy i tak jak Bóg będziecie znali dobro i zło.
 (6) WTEDYniewiasta spostrzegła, że drzewo to ma owoce dobre do jedzenia, że jest ono rozkoszą dla oczu i że owoce tego drzewa nadają się do zdobycia wiedzy.Zerwała zatem z niego owoc, skosztowała i dała swemu mężowi, który był z nią: a on zjadł.
(7) A wtedy otworzyły się im obojgu oczy i poznali, że są nadzy; spletli więc gałązki figowe i zrobili sobie przepaski. (8) Gdy zaś mężczyzna i jego żona usłyszeli kroki Pana Boga przechadzającego się po ogrodzie, w porze kiedy był powiew wiatru, SKRYLIsię przed Panem Bogiemwśród drzew ogrodu.'' (Rdz.3)
 
 ''(15) Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie a niewiastę, pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej: ono zmiażdży ci głowę, a ty zmiażdżysz MU piętę.'' (Rodz.3:15)

KOMENTARZE

 • Kto tak na prawdę zgrzeszył?
  To Szatan zerwał jabłko czy Ewa? Skoro za każdy grzech odpowiada Szatan, no to ja mogę grzeszyć do woli bo wszystko na niego zwalę, całą winę. Tak się będziesz Barbaro przed Panem Jezusem na sądzie tłumaczyć?
 • Cały mój wcześniej wpis.
  "Mk 7, 21-23 "Z wnętrza bowiem, z serca ludzkiego pochodzą złe myśli, nierząd, kradzieże, zabójstwa, 22 cudzołóstwa, chciwość, przewrotność, podstęp, wyuzdanie, zazdrość, obelgi, pycha, głupota. 23 Całe to zło z wnętrza pochodzi i czyni człowieka nieczystym»."

  Nie wolno całej winy za grzech przypisywać jedynie Szatanowi. Owszem Szatan kusi nas do złego, do grzechu ale to nie Szatan za nas grzeszy tylko my sami. Przecież z Bożą łaską możemy skutecznie odpierać ataki Złego, a jak się przed tym nie bronimy to zwyczajnie grzeszymy. Ten cytat u góry wyraźnie mówi że te grzechy biorą się z naszego serca."

  Jak cytujesz jedno zdanie wyrwane z kontekstu, to ktoś to może opatrznie zrozumieć.
 • BARBARA
  COŚ CI SIĘ KRĘCI W GŁOWIE BAŚKA!

  NAPISAŁAŚ:

  "Do tych, którzy UNIEWINNIAJĄ szatana czyli do Kerena (...)".

  Kobieto, Tobie już konkretnie kręci się w główce. To przecież nie ja uniewinniłem szatana tylko Ty mówiąc, że i tak WSZYSCY prędzej czy później zostaną zbawieni czyli uratowani. Nie kłam kobieto. Nie kłam!

  No to pa!


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @Bara-bar
  „Bo to nie Adam z Ewą mieli jakieś niezgodne z wolą Boga pragnienia w sercu.”

  To teraz powiedz.
  Skoro Adam i Ewa są niewinni tego co się stało to dlaczego Pan Bóg ich wypędził z Raju?
 • @BARBARA
  DLACZEGO STCHÓRZYŁAŚ fałszywa oskarżycielko?


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @Jest 07:02:40
  ''Kto tak na prawdę zgrzeszył?
  To Szatan zerwał jabłko czy Ewa? ..''
  //

  NIKT NIE ZERWAŁ JABŁKA!!!

  To drzewo NIE było jabłonką!

  Nie napisano jabłko, lecz OWOC.

  Sukienkowy Jest zabierz się wreszcie za poznawanie Biblii, bo jak na razie Biblii nie znasz i dlatego niesamowite głupoty piszesz.
 • @Jest 11:00:23
  ''Mk 7, 21-23 "Z wnętrza bowiem, z serca ludzkiego pochodzą złe myśli, nierząd, kradzieże, zabójstwa, 22 cudzołóstwa, chciwość, przewrotność, podstęp, wyuzdanie, zazdrość, obelgi, pycha, głupota. 23 Całe to zło z wnętrza pochodzi i czyni człowieka nieczystym»."
  //


  Wyrwałeś te zdania z kontekstu!

  Pan Jezus przecież ODPOWIADA tu faryzeuszom, czyli też sukienkowym. Poczytaj od Mark 7:1

  Bo chodzi tu o to co człowieka czyni czystym, lub nieczystym, a to są pojęcia faryzeuszy, sukienkowych!

  Obmywanie kubków, liturgia, msza katolicka, jedzenie krakersów (komunia), ..., według sukienkowych oczyszcza człowieka.
 • @57KerenOr 14:17:45
  ''Kobieto, Tobie już konkretnie kręci się w główce. To przecież nie ja uniewinniłem szatana tylko Ty mówiąc, że i tak WSZYSCY prędzej czy później zostaną zbawieni czyli uratowani. Nie kłam kobieto. Nie kłam!''
  //


  Kerenie TY nie tylko uniewinniasz szatana, ty głosisz go jako twojego zbawiciela. Ty głosisz, że twój zbawiciel nie tylko zabijał, ale zabija i będzie zabijał.


  Kerenie Ja głoszę zgodnie z Ewangelią Chrystusową.
  Pan Jezus Chrystus NIE jest Zbawicielem niektórych, lecz świata całego (Jan 3:17; Jan.4:42; 1 Jan 2:2; 1Jan.4:14).

  Gdybyś narodził się z Ducha, wtedy byś Go znał i wtedy rozumiałbyś Biblię i wiedziałbyś doskonale dlaczego On jest Zbawcą świata całego.

  I wiedzialbys co znaczy zbawienie.

  No, ale Go nie znasz i każdym twym wpisem o tym świadczysz. Każdym.

  Ty STRASZYSZ Nim, bo Go NIE znasz i dlatego NIE wiesz, ze On jest MIŁOŚCIĄ!

  Kerenie przecież ty NIE wiesz co to zbawienie. Bo, jeśli wiesz co to zbawienie, to napisz.

  Kerenie jeśli wiesz co to narodzenie się z Ducha, co to znanie Pana Jezusa to napisz.
 • @slapek 19:28:40
  ''@Bara-bar
  „Bo to nie Adam z Ewą mieli jakieś niezgodne z wolą Boga pragnienia w sercu.”

  To teraz powiedz.
  Skoro Adam i Ewa są niewinni tego co się stało to dlaczego Pan Bóg ich wypędził z Raju?''
  //

  Slapku, nie pajacuj. Przecież szatan ich skusił i dlatego oni zgrzeszyli.
 • @57KerenOr 12:44:19
  ''DLACZEGO STCHÓRZYŁAŚ fałszywa oskarżycielko?''
  //


  To ja stchórzyłam? Kiedy? i przed kim/czym?

  Jestem fałszywą oskarżycielką?

  A kogo i kiedy ja oskarżyłam?

  Kerenie nie pij tak wiele.
 • @Bara-bar 00:49:05
  Czyli według ciebie grzechy o których mówi Pan Jezus nie pochodzą z serca? I tu chodzi wyłącznie o to co czyni człowieka czystym lub nieczystym? Hmm... no nie Barbaro, tu jest wyraźnie mowa o grzechu i skąd się wziął.

  Żeby uciąć raz na zawsze komu należy przypisać pierwszy grzech czy ludziom czy Szatanowi, sprawdźmy to w Ewangelii: Rz 5, 12-14 "Dlatego też jak przez jednego człowieka grzech wszedł na świat, a przez grzech śmierć, i w ten sposób śmierć przeszła na wszystkich ludzi, ponieważ wszyscy zgrzeszyli...6 13 Bo i przed Prawem grzech był na świecie, grzechu się jednak nie poczytuje, gdy nie ma Prawa. 14 A przecież śmierć rozpanoszyła się od Adama do Mojżesza nawet nad tymi, którzy nie zgrzeszyli7 przestępstwem na wzór Adama. On to jest typem7 Tego, który miał przyjść."
 • @Jest 10:43:05
  Grzechy pochodzą z serca. Kiedy szatan jest w naszym sercu, wtedy grzeszymy.

  Kiedy Zbawiciel jest w naszym sercu, wtedy nie grzeszymy.

  Wielka szkoda, że tego nie rozumiesz.

  Szkoda, że nie znasz ani Biblii (twierdzisz, że Adam z Ewa zjedli JABŁKO) ani tym bardziej Zbawiciela.
  A skoro nie znasz, to jak możesz zrozumieć Biblię, skoro od samego początku błądzisz.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930