Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1016 postów 7620 komentarzy

Bar-bara

Bara-bar - ''Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić. ''(Mat.11:27)

Kilka cytatow z Biblii na temat zbawienia.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ja chcialabym, aby wszyscy ludzie nawrocili sie, poznali Zbawiciela, zwrocili sie do Niego, przestali grzeszyc i dostapili zbawienia. Czy to pragnienie mojego serca jest zle? I najwazniejsze, czy pragnienie to, jest zgodne z wola Boga?

Ja chcialabym, aby wszyscy ludzie nawrocili sie, aby wszyscy ludzie przestali grzeszyc i byli zbawieni.

Napisano:

(3) Jest to bowiem rzecz dobra i miła w oczach Zbawiciela naszego, Boga, (4) Który PRAGNIE (theló - wola, pragnienie...), by WSZYSCY ludzie zostali ZBAWIENI i DOSZLI do poznania prawdy.'' (1Tym2:3,4)

http://interlinearbible.org/1_timothy/2-4.htm
2309. theló - I will, wish, desire, am willing, intend, design...
http://biblesuite.com/greek/2309.htm

Modlimy sie:

'' (10) Niech przyjdzie królestwo Twoje; niech Twoja WOLA (theléma) spełnia się na ziemi, tak jak i w niebie.'' (Mat.6:10)

http://interlinearbible.org/matthew/6-10.htm
2307. theléma - an act of will, will; plur: wishes, desires...
http://biblesuite.com/greek/2307.htm

Czy PRAGNIENIE-WOLA Boga sie spelni, czy sie nie spelni wedlug ciebie?

Ja wierze, ze wola Boga sie spelni.
Wierze, ze bedzie dokladnie tak, jak Bog Pragnie, zgodnie z wola Boga, Ktory Pragnie, by wszyscy byli zbawieni.

Bo Bog jest WSZECHMOGACY, moze zatem wszystko.

NIE znaczy to, ze jedzmy, pijmy...

Nie, bo w grzechach nikt nie jest zbawiony, lecz trzeba przestac grzeszyc.
Nie wiem jak Bog doprowadzi do spelnienia Swej woli, ale jestem calkowiecie przekonana, ze wszystko stanie sie zgodnie z Jego wola.


'' (11) W Nim dostąpiliśmy udziału my również, z góry przeznaczeni zamiarem Tego, Który Dokonuje WSZYSTKIEGO zgodnie z zamysłem SWEJ WOLI (theléma) '' (Ef.1:11)

'' (15) Ale nie tak samo ma się rzecz z przestępstwem jak z darem łaski.
Jeżeli bowiem przestępstwo JEDNEGO sprowadziło na WSZYSTKICH śmierć, to o ileż obficiej spłynęła NA NICH WSZYSTKICH łaska i dar Boży, łaskawie udzielony przez jednego Człowieka, Jezusa Chrystusa. (16) I NIE tak samo ma się rzecz z TYM DAREM jak i ze [skutkiem grzechu, spowodowanym przez] jednego grzeszącego.
Gdy bowiem JEDEN tylko grzech przynosi wyrok potępiający, to łaska przynosi usprawiedliwienie ZE WSZYSTKICH grzechów.
(17) Jeżeli bowiem przez przestępstwo JEDNEGO śmierć zakrólowała z powodu jego JEDNEGO, o ileż BARDZIEJ ci, którzy otrzymują obfitość łaski i daru sprawiedliwości, królować będą w życiu z powodu JEDNEGO - Jezusa Chrystusa.
(18) A zatem, jak przestępstwo JEDNEGO sprowadziło na WSZYSTKICH ludzi wyrok potępiający, tak czyn sprawiedliwy JEDNEGO sprowadza NA WSZYSTKICH ludzi usprawiedliwienie dające życie.
(19) Albowiem jak przez nieposłuszeństwo JEDNEGO człowieka wszyscy stali się GRZESZNIKAMI, tak przez posłuszeństwo JEDNEGO WSZYSCY staną się sprawiedliwymi.
(20) Natomiast Prawo weszło, niestety, po to, by przestępstwo jeszcze bardziej się wzmogło.
Gdzie jednak wzmógł się grzech, tam jeszcze obficiej rozlała się łaska, (21) aby jak grzech zaznaczył swoje królowanie śmiercią, tak łaska przejawiła swe królowanie przez sprawiedliwość wiodącą DO żYCIA WIECZNEGO PRZEZ Jezusa Chrystusa, Pana naszego. '' (Rzym.5:15-21)

'' Oto Baranek Boży, który gładzi grzech śWIATA.'' (Jan.1:29)

'' (35) Ojciec miłuje Syna i WSZYSTKO oddał w Jego ręce. (36) Kto wierzy w Syna, MA życie wieczne; kto zaś NIE wierzy Synowi, NIE ujrzy życia, lecz grozi mu GNIEW Boży.'' (Jan3:35, 36)

(37) WSZYSTKO, co Mi daje Ojciec, do Mnie przyjdzie, a tego, który do Mnie przychodzi, precz nie odrzucę, (38) ponieważ z nieba zstąpiłem NIE po to, aby pełnić swoją wolę, ale WOLE Tego, który Mnie posłał. (39) Jest WOLA Tego, który Mię posłał, abym ze WSZYSTKIEGO, co Mi dał, niczego NIE stracił, ale żebym TO wskrzesił w dniu ostatecznym.'' (Jan.6:37-39)


''(32) A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę WSZYSTKICH do siebie.'' (Jan.12:32)

'' (5) wydajcie takiego SZATANOWI NA ZATRACENIE ciała, lecz KU RATUNKOWI jego DUCHA w dzień Pana Jezusa.'' (1Kor.5:5)W swietle tych i innych wersow biblijnych, twierdze rowniez, ze w wielkim bledzie sa wszyscy ci, ktorzy twierdza, ze ich religia (katolicka, protestancka...) jest prawdziwa i dzieki nalezeniu do religii, czlowiek dostepuje zbawienia.

Nalezenie do organizacji religijnej NIE daje zbawienia.
TYLKO Jezus Chrystus prowadzi do Zbawienia.

KOMENTARZE

 • Bara-ba
  Barabasz przekwalifikował swoje konto!
  Pragnie zbawienia świata, sama duszę tracąc...

  Motłoch wrzeszczał:
  "Ukrzyżuj! Ukrzyżuj GO! Nie chcemy Jezusa! My mamy swojego boga! Mamy siebie! Swoje ego! Idziemy swoją drogą do Nieba! Na co nam Jego nauka! Ewangelię tłumaczymy po swojemu! Po co nam Tradycja, Apostołowie i ci, których wyznaczyli!?"

  Pachołki szatana.
 • @ JA PERD...LE
  ...BAŚKA TO TY...?? KTO CI DAŁ KODY DO ODPALENIA BOMBY NUKLEARNEJ JEHOWITÓW...??
 • niestety, ale nie wszyscy będą zbawieni
  To nie jest tak,że wiesz, bo przeczytałaś-nie tak. Zbawieni będą ludzie czystego serca-masz takie serce? Zbawieni będą cisi i pokorni-jesteś taka? Prości, zwkli ludzie, którzy potrafią kochać- masz im coś do powiedzenia??
 • @Astra 20:47:01
  Ale czy chcialabys, aby wszyscy przestali grzeszyc. poznali Jezusa Chrystusa i nawrocili sie?
  Czy masz w sercu twym takie pragnienie?
 • @Bara-bar 21:05:51
  Odpowiem Ci tak-Polska od 1000 lat jest katolicka-to nie jest zła wiara-chociaż uważasz inaczej-chrześcijaństwo jest jedyne, ktore głosi zbawienie poprzez dobro-jedyne-inne wieszczą zbawienie poprzez coś, czego nie pojmuję-jakieś wcielenia-koniec świata-Budda-który w/g mnie nie wiadomo kogo słyszał-czy na pewno Boga??
 • @autor
  Oooo, Baśka, nie poznaję Cię. Wzięłaś się za blogowanie :D Drżyjcie papieże, drżyjcie biskupi i załgani różni Twardowscy i inni bałwochwalcy. Widzę, że nawet jakiś podszept zmienił Ci imię na lepsze (podobnie jak Szaweł na Pawła :) ) Skoro Ty jesteś taka oblubienica Jezusa, to ja bym Ci zaproponował lepsze imię - bar-Jezus (Dz 13,6)

  Dałem Ci tym samym okazję do zbanowania... ech
 • @Astra 21:40:03
  Kwestia podstawowa - "chrześcijaństwo" - oznacza wiernych, którzy wyznają wiarę w Trójcę Świętą - Jednego Boga w Trzech Osobach oraz w trakcie sakramentu chrztu świętego oddają się właśnie Bogu Ojcu Wszechmogącemu, Synowi Jezusowi Chrystusowi i duchowi Świętemu. To ta formuła, ten akt wiary - w Trójcę Świętą sprawia, że ktoś mieni się "chrześcijaninem"! Czy to katolik Rzymski, Ormiański, Koptyjski, Libański, Grecki, Rosyjski, anglikański, baptystyczny, zielonoświątkowy i inni. Z wyłączeniem tzw "świadków jehowy".

  Jehowa - forma wymyślona, spreparowana przez nich samych. Dokładnie jest to obelga w stronę YHWH, skrzywione imię, zbezczeszczone.
 • @trybeus 20:18:39
  Trybeus, bierz się do roboty chłopie... Takie wydarzenie, a od miesiąca żadnego odcinka nie mieliśmy!
 • @grzesiekZ 21:49:16
  ...powołałem jednostkę do eliminacji trolli ..jak przejdze rekrutacja ? czas pokaże ...pozdrawiam niepoprawnie
 • @grzesiekZ 21:45:54
  Pisalam wielokrotnie co moj nick znaczy, napisze jeszcze raz:

  bara':
  http://www.blueletterbible.org/lang/lexicon/lexicon.cfm?Strongs=H1254&t=KJV

  bar:
  http://www.blueletterbible.org/lang/lexicon/lexicon.cfm?Strongs=H1247&t=KJV
 • @Łukasz Roman 21:48:04
  Ale ja tego wszystkiego nie ogarniam, dla mnie Bóg jest wszystkim-stworzeniem, nieodganionym, unicestwieniem, istnieniem pomimo wszystko-grzechów- to po prostu miłość, któej nie pojmiemy..........
 • @Łukasz Roman 21:48:04
  Czy wiesz co znaczy slowo hebrajskie howa-hovah?

  W tym linku masz odpowiedz:
  http://www.blueletterbible.org/lang/lexicon/lexicon.cfm?Strongs=H1943&t=KJV

  Slowo to wystepuje tylko dwa razy w Biblii w Izajaszu 47:11 i w Ezachielu 7:26.

  Wiec jesli Jah, Jeh znaczy Pana, Wladce..., to Jehowa jest panem ruiny.

  Natomiast slowo hava' znaczy:
  http://www.blueletterbible.org/lang/lexicon/lexicon.cfm?Strongs=H1934&t=KJV'


  Imie w Biblii to opis cech charakteru.

  Jehowici tego jeszcze nie wiedza, mysla, ze imie Boga to po prostu jakies niezrozumiale dla nich hebrajskie slowo.

  Ciekawa jest takze nazwa jaka przyjeli: swiadkowie Jehowy.

  NIE swiadcza zatem o Jezusie Chrystusie.
  Ponadto, czy Pan Jezus kiedykolwiek nazwal Ojca 'Jehowa'?

  NIGDY!!!

  Apostolowie NIGDY nie nazywaja Boga Jehowa!!!
 • Predestynacja, Wybrani i nie wybrani.
  Pani Bara-bar prosiła mnie o wrzucenie naszej rozmowy o zbawieniu tutaj. Jako że się nie zgadzamy w ważnej kwestii. Dziękuje za zaproszenie do dyskusji, byle wyszło z tego jak najwięcej pożytku. Cytuje siem:

  Problem jest w tym, że tworzy pani własną doktrynę na kłamstwie, które jest sprzecznością z resztą Pisma Świętego. A robi to pani, ponieważ nie rozumie pani do końca sensu zdań, które pani przytoczyła. Powodem jest oczywiście słabość polskiego przekładu, słabość naszego języka. Nie rozumiem, dlaczego nie widzi pani sprzeczności z resztą Biblii i chociażby z cytatami które podałem wcześniej, radzę ukorzyć się przed Bogiem. Jeśli pani ma rację to Biblia to sprzeczny stek bzdur, ale pokażę, dlaczego tak nie jest.

  „by WSZYSCY ludzie zostali ZBAWIENI i DOSZLI do poznania prawdy.'' (1Tym2:3,4)”

  Pierwszy błąd. Trzeba wiedzieć, kim są Ci wszyscy, oczywiście mowa o Jego owcach, nie o kozłach. Proszę zobaczyć tu: 2 Piotr 3:9 tak samo jak tam wszyscy to słówko pas
  „Nie chce, bowiem niektórych (tis) zgubić, ale wszystkich (pas) doprowadzić do nawrócenia.”

  Zdanie bez sensu, albo niektórych zgubić, niektórych nawrócić, albo wszystkich nikogo nie zgubić i wszystkich nawrócić... Wszystkich jest w złym kontekście
  Jednak niektórych jest przetłumaczone dobrze, a pas?
  Pas- 1) individually 1a) each, every, any, all, the whole, everyone, all things, everything 2) collectively 2a) some of all types

  Więc po każdym z każdego rodzaju. Widać że pas nie jest użyte do wszystkich, co widać zresztą z całego kontekstu listu.
  „Ci zaś, jak nierozumne zwierzęta, przeznaczone z natury na schwytanie i zagładę, otrzymując karę jako zapłatę za niesprawiedliwość, Ci są źródłami bez wody i obłokami wichrem pędzonymi, których czeka mrok ciemności.”

  Czyli Ci są tymi którzy nie są zapisani (predestynowani) w księdze życia. Mrok ciemności i wieczny ogień i śmierć druga to tak w Biblii dla beki? Czy po prostu pani opiera się prawdzie? Dalej.

  „17) Jeżeli bowiem przez przestępstwo JEDNEGO śmierć zakrólowała z powodu jego JEDNEGO, o ileż BARDZIEJ ci, którzy otrzymują obfitość łaski i daru sprawiedliwości,”

  Dokładnie jak mowa tutaj w liście o wszystkich jest to słowo pas. Więc odnosi się do tych w Chrystusie. Jakby pani się przyjrzała to pisze tu:

  „CI, którzy otrzymują” = nie wszyscy otrzymują! Tylko CI, Ci eklektos, owce, predestynowani, i to są właśnie wszyscy, wszyscy należący do Chrystusa.

  Ekklesio – kościół, wybrani ze świata. Nie każdy jest wybrany. Jakby wszyscy byli wybrani, to by nie byli wybrani. Jan 15:19 „bo Ja was wybrałem sobie ze świata” Pan nie mówi że wszystkich wybrał.
  Ef 5:25 „ Mężowie miłujcie żony bo i Chrystus umiłował Kościół (ekklesia!) i wydał za niego samego siebie” Pan Jezus zmarła ZA KOŚCIÓŁ. Tylko i wyłącznie, ekklesia – wywołani z...


  '' Oto Baranek Boży, który gładzi grzech śWIATA.'' Świat = kosmos, wiele znaczeń proszę zobaczyć:

  „Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne.”

  Świat = kosmos. Ordery arrangment, Każdego kto w Niego wierzy. A kto może uwierzyć? :

  Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga: Ef 2:8
  Kto jest z Boga, słów Bożych słucha. Wy dlatego nie słuchacie, że z Boga nie jesteście. Jan 8:47

  Także zbawieni będą Ci którzy otrzymują wiarę od Pana, Ci którzy niosą Jego krzyż, a reszta NIE. Jeśli wszyscy mają być uratowani to mi pani powie co się dzieje z tymi nie wierzącymi w Imię jedynego Pana? I na co ogień z Malachiasza? Na co śmierć druga? Na co to wszystko? Na co oddzielenie owiec od kozłów? „I pójdą Ci na wieczną karę, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego” Mt 25:26 Tego też pani nie widzi? Niszczy pani przekaz Ewangelii a „niech będzie przeklęty ten kto głosi inną Ewangelię niż ta” Galatów. Proszę się nawrócić.
  Ojcze, chcę, aby także ci, których Mi dałeś, byli ze Mną tam Jan 17:24

  Ale wy nie wierzycie, bo nie jesteście z moich owiec. Jan 10:26

  Zaraz coś jeszcze dopiszę.

  dalej cytuję siem:

  Też każde pismo jest dobre by się z niego uczyć i Stary Testament jest cieniem nowego.
  Więc jak było w starym?
  Rdz 12. Wszystkie narody otrzymają błogosławieństwo przez Abrahama, tylko przez niego. Reszta nie. Linia Abrahama to linia Dawida prowadząca do Zbawiciela.

  Pierwszy chrzest? Noe, Bóg zaprosił na arkę tylko 8 osób, JEDNĄ RODZINĘ. Reszta zostałą zniszczona.

  Drugi chrzest. Izraelici wyszli jako naród przez wodę przez pustynię. Jedna rodzina JEDEN NARÓD.

  Jozue
  Pan walczył tego dnia, anioł = „zdejm buty jesteś na świętej ziemi” Jerycho upadło i ziemia została oddana we władanie Izraelowi, dwóch świadków tylko. Jak w Apokalipsie, też wszyscy chowają się w jaskiniach itd. Ziemię otrzymuje Izrael – JEDEN naród.

  Apokalipsa, ziemia oczyszczona z grzechu Bóg daje to, co obiecał wybranym. Kościół – DUCHOWY IZRAEL, jeden kościół, jedno ciało. Jak Izrael, Izrael cieniem kościoła, reszcie śmierć druga.
 • @
  Fajnie otworzyłaś swojego bloga, szkoda tylko, że nie zostałaś przy starym nicku, wpisywanie "bar-bara nowy ekran" na google, już mi weszło w nawyk:) No ale z drugiej strony, nie ma się co przywiązywać do nicka.

  pozdrawiam
 • @ autor
  5* na zachętę, co nie zmienia faktu, że sie z Tobą nie zgadzam.:)
 • Gratuluję debiutu :)
  Zawsze miałem dużo zrozumienia dla Pani komentarzy - bo mi również wielu księży i hierarchów Kościoła Katolickiego przywołuje prędzej skojarzenia ze "współczesnymi" faryzeuszami i uczonymi w Piśmie - niż z apostołami i uczniami Jezusa Chrystusa.

  Nad czym ubolewam...

  Jednak nie zgadzam się, że wszyscy dostąpią zbawienia (że taka jest wola Boga Ojca)

  Wydaje mi się, że wolą Boga Ojca jest abyśmy się wzajemnie miłowali - (po tym poznają, żeśmy uczniami Jezusa Chrystusa)

  Natomiast to jest wolny wybór każdego z nas - czy chcemy spełniać wolę naszego Ojca, który jest w niebie.

  Mam na poparcie swoich słów tylko jeden cytat: Mt7,21:
  "Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie"

  Pozdrawiam
 • @Lukero 22:23:20
  Tak, zgadza sie, zaprosilam do rozmowy na ten wazny temat.

  NIE tworze wlasnej doktryny.
  Nie tworze doktryn wogole.

  Chodzi mi o to co napisano, bo przeciez napisano to z Tchnienia Bozego.

  Jaki charakter pokazal nam Pan Jezus?
  Bo to co nam Pokazal, jest charakterem Boga.

  Zapraszam wszystkich do zbadania Biblii i zbadania wlasnej duszy.

  Kto zwyciezy Bog, czy zwodziciel?

  Ja wierze, ze Bog.

  Nie KrK, nie swiadkowieJ, nie Ellenowcy..., lecz Bog.

  Ewangelia to Dobra Nowina.

  Ale jesli wiekszosc ludzi bedzie w piekle (jak chca tego watykanisci), to jest to okropna nowina!!!

  Czy moge sie cieszyc i Boga milowac, jesli wiem, ze moj sasiad bedzie sie w piekle na wieki smazyl?
  Czy to Dobra Nowina?

  Bog NIE jest sadysta!!!

  Bog jest MILOSCIA!
 • @zjawa 22:46:46
  Nie moglam zostac przy starym nicku, bo stary mail mi wysial (to moj wina bo zapomnialam hasla passswordu) i dlatego mam nowy nick.

  Ale nie jest, az tak inny, znaczy to samo:)

  Pozdrawiam!
 • :)
  Skoro pod pierwszym Twoim artykułem od razu jest mało wyszukana 'kontra' ze strony: Łakasz Roman, trybeus oraz grzesiekZ, to znaczy, że decyzja o utworzeniu bloga jest dobra ;)
 • @Freedom 23:00:30
  Masz racje, tak napisano.

  Ale napisano wiele.

  Czy my ludzie, ktorzy sami potrzebujemy Zbawiciela mamy prawo mowic, kto bedzie, a kto NIE bedzie zbawiony???

  Ja WIEM, ze ja takiego prawa nie mam, bom grzesznica i potrzebuje Zbawiciela jak tlenu!!!

  Przeciez to ON decyduje, a NIE ja grzeszna kobieta!

  Jakim prawem my grzeszni mozemy decydowac o tym kogo On zbawi??

  Jesli ja decyduje kogo On zbawil to stawiam sie w Jego miejscu. A kazdy kto stawia sie w Jego miejscu jest antychrystem.

  Moge sie mylic w wielu rzeczach..., ale w moim sercu jest pragnienie, by wszyscy sie nawrocili, by byli zbawieni.

  Katolicy tez, dlatego wypominam im balwochwalstwo..., by sie nawrocili.

  Dzieki za gratulacje.
 • @a1a 23:34:08
  Tez tak mysle.
 • @Bara-bar 23:37:07
  "Przeciez to ON decyduje, a NIE ja grzeszna kobieta”

  Dokładnie nie pani, bo pani to widzę by wszystkich zbawiła a Bóg wszystkich nie zbawi a pani opiera się biblii i słowu. Ale nie każdy może przyjąć prawdę. Przykro mi.

  Po pierwsze zwodziciel nie działa na własną rękę, nie może zrobić więcej niż Bóg mu pozwoli.

  „(28) Wiemy też, że Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra, z tymi, którzy są powołani według [Jego] zamiaru.” Rzymian 8

  Dokładnie we wszystkim, i wszystko działa dla Jego chwały. Szatan też, on jest Jego stworzeniem i nie może zrobić więcej niż Bóg mu pozwoli. Każdy zły człowiek wypełnia tylko wolę Pana i Jego jest narzędziem. Bóg jest wszechwładny i wszystko co się dzieje dzieję się za Jego wolą.

  (12) Bowiem karci Pan, kogo miłuje, jak ojciec syna, którego lubi. Przysłów 3

  (1) Człowiecze są zamysły serca, odpowiedź języka od Pana. (2) W oczach człowieka czyste są wszystkie jego drogi, lecz Pan osądza duchy. Przysłów 16

  (4) Wszystko celowo uczynił Pan, także grzesznika na dzień nieszczęścia. Przysłów 16

  (13) jak jest napisane: Jakuba umiłowałem, a Ezawa miałem w nienawiści. (14) Cóż na to powiemy? Czyżby Bóg był niesprawiedliwy? żadną miarą! (15) Przecież On mówi do Mojżesza: Ja wyświadczam łaskę, komu chcę, i miłosierdzie, nad kim się lituję. Rzymian 9

  Czyż garncarz nie ma mocy nad gliną i nie może z tej samej zaprawy zrobić jednego naczynia ozdobnego, drugiego zaś na użytek niezaszczytny? (22) Jeżeli więc Bóg, chcąc okazać swój gniew i dać poznać swoją potęgę, znosił z wielką cierpliwością naczynia [zasługujące] na gniew, gotowe na zagładę, (23) i żeby dać poznać bogactwo swojej chwały względem naczyń [objętych] zmiłowaniem, które już wprzód przygotował ku chwale, Rzymian 9

  (21) Wiele zamierzeń jest w sercu człowieka, lecz wola Pana się ziści. Przysłów 19

  (24) Pan kieruje krokami człowieka, jakżeby człowiek pojął własną drogę? Przysłów 20


  (1) Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem: (2) Jest czas rodzenia i czas umierania, czas sadzenia i czas wyrywania tego, co zasądzono, (3) czas zabijania i czas leczenia, czas burzenia i czas budowania, Koheleta 3

  Zwodzi szatan tylko nie wybranych, wybrani mogą tylko jakiś czas być w grzechu potem wracają jak syn marnotrawny do Ojca.

  cdn
 • @Lukero 00:06:34
  Bóg jest dobry bo jak Bóg może być zły skoro to wszystko jest Jego i od Jego? Oczywiście że Bóg jest dobrem, ale dopuszcza zło, żeby jego wybrani przeszli przez ogień. A każe naczynia gniewu.

  7) Ja tworzę światło i stwarzam ciemności, sprawiam pomyślność i stwarzam niedolę. Ja, Pan, czynię to wszystko. Iż 45

  (21) Oto Ja sprowadzę na ciebie nieszczęście, gdyż wymiotę i wytępię z domu Achaba nawet chłopca, niewolnika i wolnego w Izraelu, 1 Krl 21

  39) Patrzcie teraz, że Ja jestem, Ja jeden, i nie ma ze Mną żadnego boga. Ja zabijam i Ja sam ożywiam, Ja ranię i Ja sam uzdrawiam, że nikt z mojej ręki nie uwalnia. Prawa 32

  Pan czyni to wszystko 10) Obwieszczam od początku to, co ma przyjść, i naprzód to, co się jeszcze nie stało. Mówię: Mój zamiar się spełni i uczynię wszystko, co zechcę. Iż 46

  Rozumiesz? Bóg WSZYSTKO uczynił wedle Jego woli i NIC się nie dzieje z woli złych czy szatana. Wszystko przez Niego dla Niego. Dlatego bluźnisz np.. tu:

  „Ale jesli wiekszosc ludzi bedzie w piekle (jak chca tego watykanisci), to jest to okropna nowina!!!”
  Wymyśliłaś sobie swoją Biblię i nie zgadasz się z wolą Pana i podważasz jego suwerenność i wolę, która tylko Bóg ma. Człowiek nie ma wolnej woli. Ma wolę ciała, albo działa w nim Bóg.

  Ile trzeba żeby przyjąć tą prostą prawdę że są naczynia gniewu i naczynia łaski?

  Pan Jezus jest sędzią i odzieli owce od kozłów ( naczyń gniewu )
  41) Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom! Mateusz 25

  (46) I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego. Mt 25

  18) Wtedy zobaczycie różnicę między sprawiedliwym a krzywdzicielem, między tym, który służy Bogu, a tym, który Mu nie służy. (19) Bo oto nadchodzi dzień palący jak piec, a wszyscy pyszni i wszyscy wyrządzający krzywdę będą słomą, więc spali ich ten nadchodzący dzień, mówi Pan Zastępów, tak że nie pozostawi po nich ani korzenia, ani gałązki. Malachiasz 3

  14) A Śmierć i Otchłań wrzucono do jeziora ognia. To jest śmierć druga - jezioro ognia. (15) Jeśli się ktoś nie znalazł zapisany w księdze życia, został wrzucony do jeziora ognia.
  Apokalipsa 20
 • @Lukero 00:06:34
  (10) jak jest napisane: Nie ma sprawiedliwego, nawet ani jednego, (11) nie ma rozumnego, nie ma, kto by szukał Boga. (12) Wszyscy zboczyli z drogi, zarazem się zepsuli, nie ma takiego, co dobrze czyni, zgoła ani jednego. Rzymian 3

  Wszyscy zasługują na karę, ale Bóg wyświadczy łaskę jak wyżej nakreśliłem dla kilku co poznał.

  To tylko jego łaska. Kościół to oblubienica, to małżonek, Pan Jezus ją wybiera przez Ducha i Bóg nie zbawi świata.

  (8) A ci, którzy żyją według ciała, Bogu podobać się nie mogą. Rz 8
  13) Bo jeżeli będziecie żyli według ciała, czeka was śmierć. Rz 8

  18) Jeżeli was świat nienawidzi, wiedzcie, że Mnie pierwej znienawidził. (19) Gdybyście byli ze świata, świat by was kochał jako swoją własność. Ale ponieważ nie jesteście ze świata, bo Ja was wybrałem sobie ze świata, dlatego was świat nienawidzi. Jan 15

  (14) Nie wprzęgajcie się z niewierzącymi w jedno jarzmo. Cóż bowiem na wspólnego sprawiedliwość z niesprawiedliwością? Albo cóż ma wspólnego światło z ciemnością? (15) Albo jakaż jest wspólnota Chrystusa z Beliarem lub wierzącego z niewiernym? (16) Co wreszcie łączy świątynię Boga z bożkami? Bo my jesteśmy świątynią Boga żywego 2 Kor 6


  Pisze to dla czytających żeby nie dali się omotać pani.
 • @Bara-bar 22:16:37
  Jestescie sekta zalozona przez zydow w celu oczerniania katolikow .
  W najgorszych nawet okolicznościach, zmieniając środowisko, obywatelstwo, nie wypieraj się nigdy wiary i tradycji twych przodków, jeśli chcesz, by twoi nowi bracia i twoje dzieci nie wyparly się ciebie. Rodzino, stań się tak, jak wielki Kościół, nauczycielem i matką.
 • @banitaAK 01:15:04
  Jeśli wybierasz ludzkie tradycje nad wolę Boga to uniżasz Boga, nawróć się.

  "Ale czci Mnie na próżno ucząc zasad podanych przez ludzi" Mk 7:7

  Bóg Cie nie chce jeśli się prze nim nie uniżysz.

  "(26) Jeśli kto przychodzi do Mnie, a nie ma w nienawiści swego ojca i matki, żony i dzieci, braci i sióstr, nadto siebie samego, nie może być moim uczniem. (27) Kto nie nosi swego krzyża, a idzie za Mną, ten nie może być moim uczniem. " Łukasz 14
 • @Lukero 01:24:14
  " nie wypieraj się nigdy wiary i tradycji twych przodków, jeśli chcesz, by twoi nowi bracia i twoje dzieci nie wyparly się ciebie. Rodzino, stań się tak, jak wielki Kościół, nauczycielem i matką ." Prosze o dokladne przeanalizowanie sensu tych slow .
 • @Bara-bar 23:37:07
  Pamiętajmy, że ataki na nasz Naród i Państwo, na naszą wiarę i Kościół, tak w świecie i w Polsce, mają swe głębsze podłoże w zaplanowanej walce z Kościołem i z katolicką Polską.
 • @Lukero
  Wedlug ciebie, kiedy pisze w Biblii, ze Bog pragnie zbawienia wszystkich (pas) ludzi (1Tym.2:4), to nie chodzi o wszystkich, lecz tylko niektorych.

  Czyli wedlug ciebie nie jest prawda:

  '' Oto Baranek Boży, który gładzi grzech śWIATA.'' (Jan.1:29)

  Wedlug ciebie gladzi on grzechy niektorych, tylko tych wybranych przez Siebie.
  Kim sa ci wybrancy?
  Czy jestes wybrany? Bo moze nie jestes?

  Bo jesli Bog z gory ustalil, jednych predestynowal do zbawienia, a innych predestynowal na zatracenie, to jaki sens ma gloszenie Ewangelii wszystkim?
  Przeciez wszyscy z gory jestesmy predestynowani i nie mozemy nic zrobic, aby to zmienic.

  Nie nazwe tego Dobra Nowina, lecz zla, bardzo zla nowina.
 • @wena 02:20:58
  A co to jest zbawienie?
 • @Łukasz Roman 21:48:04
  ''Kwestia podstawowa - "chrześcijaństwo" - oznacza wiernych, którzy wyznają wiarę w Trójcę Świętą - Jednego Boga w Trzech Osobach oraz w trakcie sakramentu chrztu świętego oddają się właśnie Bogu Ojcu Wszechmogącemu, Synowi Jezusowi Chrystusowi i duchowi Świętemu. To ta formuła, ten akt wiary - w Trójcę Świętą sprawia, że ktoś mieni się "chrześcijaninem"! Czy to katolik Rzymski, Ormiański, Koptyjski, Libański, Grecki, Rosyjski, anglikański, baptystyczny, zielonoświątkowy i inni.''


  Tak, oni wszyscy sa chrzescijanami, bo chrzcza sie.

  Natomiast uczniowie Jezusa Chrystusa sa Chrystusowi, naleza BEZposrednio do Zbawiciela i Jego tylko sluchaja.

  Chrystusowi nie wierza w trojce swieta, ktora jest wymyslem watykanskim.
  Nie swieca dni, niedziela nie jest swietym dniem.
  Nie modla sie do ludzi, nie modla sie do aniolow, nie uprawiaja balwochwalstwa, nie chodza do kosciola, nie spowiadaja sie ksiedzu...

  Wiara Chrystusowych oparta jest na Slowie Boga.
  Komunia jest codziennym przebywaniem z Jezusem Chrystusem, jest spozywaniem Slowa Boga.
 • @Bara-bar 08:52:26
  > to jaki sens ma gloszenie Ewangelii wszystkim?

  Mk16,15-16
  "(...) głoście Ewangelię wszystkiemu stworzeniu. Kto uwierzy i ochrzczony zostanie, będzie zbawiony, ale kto nie uwierzy, będzie potępiony."

  Wg mnie taki ma sens, że wszyscy mogą uwierzyć i być zbawieni - ale to nie znaczy, że wszyscy muszą być zbawieni bo to wybór każdego z nas czy chce być zbawiony czy potępiony, bo mamy wolną wolę.
 • @Freedom 11:04:28
  Nie ma czegoś takiego jak wolna wola. Ani w Biblii ani w neurologii. Tylko Bóg ma wolną wolę, i jak wąż powiedział "będziecie jak Bóg". To szatański pomysł. Poczytajcie biblie szatana. Tam człowiek ma wolną wolę i jest panem swojej woli. Co jest kłamstwem.

  2 Piotr

  "Komu kto bowiem uległ temu służy jak niewolnik"

  Jesteśmy albo niewolnikami ciała, albo Boga. A łaska i wiara pochodzi od Boga. Nikt nie może się sam uratować.
 • @Bara-bar
  ZWODNICZE SŁOWA SZATANA W OGRODZIE W EDEN!

  Napisałaś, że należenie do organizacji religijnej nie daje zbawienia. I słusznie, ponieważ tylko Łaska Zbawiciela, może dać nam, ludziom, Żywot Wieczny.

  Jednak na podstawie Twojego pierwszego wpisu wnioskuję, że prędzej, czy później, wszyscy ludzie i tak zostaną zbawieni. I tutaj, Droga Basiu, nasze drogi muszą się rozejść.

  Widzisz, dawno temu w ogrodzie w Eden były ``dwa drzewa``. Jedno z nich symbolizuje Pana Jezusa. To, Drzewo Żywota. Drugim było Drzewo Wiadomości Dobra i ZŁA! To drzewo przyrównałbym do szatana, który przybierając postać anioła światłości, oszukuje ludzi.

  Pamiętasz te dziwne słowa, które zwodziciel wyrzekł do Ewy?

  Posłuchaj: ``Na pewno nie umrzecie``.

  Księga Rodzaju 1:4

  http://www.biblia.info.pl/biblia.php

  Tak, do dzisiaj ten kłamca, musi oszukiwać i mamić pokolenie Adama i Ewy, ponieważ kiedyś ``zaświadczył``, że ludzie zrywając owoc grzechu, będą żyć wiecznie.

  Wymyślił więc, np., że dusza człowieka po zakończeniu życia idzie do Nieba…

  Pan Bóg, Pan Jezus Chrystus, przelał Swoją Świętą Krew za społeczność ludzi wywołanych z tego świata. On chodzi opłotkami naszego życia i w Swój dziwny i tajemniczy sposób powołuje jednego i drugiego, mówiąc im: ``Pójdźcie za mną``.

  Gdy Zbawiciel modlił się do Swojego Taty, to Wyrzekł tajemnicze słowa:

  ``(9) Ja za nimi proszę, NIE ZA ŚWIATEM proszę, lecz za tymi, których mi dałeś, ponieważ oni są twoi;``

  Ewangelia według Jana 17/9

  http://www.biblia.info.pl/biblia.php

  Tak Barbaro, Słowa Pana Jezusa nie są próżne, nie są nieprzemyślane! Są doskonałe i tchnie z nich Mądrość.

  On przeznaczył jednych na zbawienie i żywot wieczny, innych zaś na stracenie. I taka Jest Jego Wola! Wola, czasami dla nas niezrozumiała, czasami wręcz niektórym może wydawać się dziwna, ale jak spojrzy się na Nią otwartym sercem, wtedy okaże się bardzo sprawiedliwa.

  A najważniejsza w tym wszystkim jest Boża Łaska. Tak! Ona Jest Najważniejsza.

  POTOP! Śmierć milionów ludzi! Sodoma i Gomora. Śmierć Egipcjan w Morzu Czerwonym… Noe, Lot…

  Szatan i jego słudzy wrzuceni w jezioro ognia i siarki…

  Czy, domagając się zbawienia dla wszystkich bez wyjątku, można również mieć na uwadze szatana?

  A może…

  No właśnie, może gdzieś tam w zakamarkach naszego serca, szatan znowu, tak jak przed laty, szepcze: ``Na pewno nie umrzecie!``.

  PS

  Bardzo chciałbym Ci dać pięć gwiazdek! Jednak nie mogę Basiu. Nie mogę!


  http://img600.imageshack.us/img600/1056/gmailnowynakomentarzeok.jpg
 • @Freedom 11:04:28
  Napisalam ta notke z mysla o wpisach Lukero pod notka grzeskaZ:

  http://grzesiekz.nowyekran.pl/post/84992,pranie-mozgow-trzej-krolowie

  Czesto spotykam sie z roznymi interpretacjami Biblii na temat co to zbawienie, kto bedzie zbawiony, bo ile organizacji religijnych tyle interpretacji.

  Biblia nie mowi, ze mamy wolna wole, lecz mamy wybor, nasza wola jest bardzo ograniczona.
  Bog ma wolna, niczym nieograniczona wole.

  '' (11) Bo gdy one jeszcze się NIE urodziły ani NIC dobrego czy złego NIE uczyniły - aby niewzruszone pozostało POSTANOWIENIE Boże, powzięte na zasadzie wolnego wyboru, (12) zależne NIE od uczynków, ale od WOLI powołującego - powiedziano jej:
  starszy będzie służyć młodszemu, (13) jak jest napisane:
  Jakuba umiłowałem, a Ezawa miałem w nienawiści.
  (14) Cóż na to powiemy?
  Czyżby Bóg był niesprawiedliwy? żadną miarą!
  (15) Przecież On mówi do Mojżesza:
  Ja wyświadczam łaskę, komu chcę, i miłosierdzie, nad kim się lituję.
  (16) [Wybranie] więc NIE ZALEżY OD TEGO, kto go CHCE lub O NIE się ubiega, ALE OD BOGA, który okazuje miłosierdzie.
  (17) Albowiem mówi Pismo do faraona:
  PO TO właśnie cię wzbudziłem, aby okazać na tobie moją potęgę i żeby rozsławiło się moje imię po całej ziemi.
  (18) A zatem KOMU CHCE, okazuje miłosierdzie, a KOGO CHCE, czyni zatwardziałym.'' (Rzym.9:11-18)


  Zgadzam sie z Lukero, w tym, ze Biblia naucza o predestynacji, o przeznaczeniu.

  ''(29) Albowiem tych, których od wieków poznał, tych też przeznaczył na to, by się stali na wzór obrazu Jego Syna, aby On był pierworodnym między wielu braćmi.
  (30) Tych zaś, których przeznaczył, tych też powołał, a których powołał - tych też usprawiedliwił, a których usprawiedliwił - tych też obdarzył chwałą.'' (Rzym.8:29,30)

  '' (5) Z miłości przeznaczył nas dla siebie jako przybranych synów przez Jezusa Chrystusa, według postanowienia swej woli ...
  (11) W Nim dostąpiliśmy udziału my również, z góry przeznaczeni zamiarem Tego, który dokonuje wszystkiego zgodnie z zamysłem swej woli ''(Ef.1:5,11)


  Natomiast nie zgadzam sie z Lukero w tym, ze Biblia mowi, ze Bog z gory przeznacza niektorych na zaglade.

  ''(10) Albowiem Syn Człowieczy przyszedł szukać i zbawić to, co zginęło.'' (Luk.19:10)

  ''Nie przyszedłem bowiem po to, aby świat sądzić, ale aby świat zbawić.'' (Jan.12:47)


  W Biblii jest mowa o dwoch smierciach.
  Jedna smierc, to smierc duszy, umieramy, spimy w prochu ziemi oczekujac na zmartwychwstanie.
  Druga to smierc dla grzechu, wtedy rodzimy sie Duchowo.

  ''(13) I morze wydało zmarłych, co w nim byli, i Śmierć, i Otchłań wydały zmarłych, co w nich byli, i każdy został osądzony według swoich czynów.
  (14) A Śmierć i Otchłań wrzucono do jeziora ognia.
  To jest śmierć DRUGA - jezioro ognia.
  (15) Jeśli się ktoś NIE znalazł zapisany w księdze żYCIA, został wrzucony do jeziora ognia.'' (Ap.20:13-15)

  ''Zwycięzcy śmierć druga na pewno nie wyrządzi szkody.'' (Ap.2:11)

  Czym jest to jezioro ognia, skoro smierc i otchlan sa tam wrzucone?

  Czym jest ta smierc w jeziorze ognia, bo wrzuceni sa tam ci, ktorzy ZMARTWYCHWSTALI (w drugim zmartwychwstaniu, po 1000 latach od pierwszego), zostaja osadzeni z czynow i umieraja smiercia druga.
 • @Bara-bar 12:49:44
  'Zwycięzcy śmierć druga na pewno nie wyrządzi szkody.'' (Ap.2:11)

  Dobrze napisane, zwycięzcy :)

  "Jedna smierc, to smierc duszy, umieramy, spimy w prochu ziemi oczekujac na zmartwychwstanie."

  Niestety kolejne kłamstwo. 1sza śmierć to śmierć ciała, dusza czeka w szeolu.

  Druga śmierć to śmierć duszy.
  "Jedni obudzą się do życia wiecznego inni na wieczne potępienie"
  Wieczny ogień, wieczna ciemność.

  "Natomiast nie zgadzam sie z Lukero w tym, ze Biblia mowi, ze Bog z gory przeznacza niektorych na zaglade.

  ''(10) Albowiem Syn Człowieczy przyszedł szukać i zbawić to, co zginęło.'' (Luk.19:10)

  ''Nie przyszedłem bowiem po to, aby świat sądzić, ale aby świat zbawić.'' (Jan.12:47)"

  To się pani nie zgadza z Biblią. Podaje pani cytat że Pan ma zbawić tylko swoich tutaj, tych co zagineli, elektów, owce, synów marnotrawnych którzy pobiegli w świat szukać szczęścia, a nie u Boga.
  Nie rozumie pani co to jest świat. Ja tak samo jak tłumacze mogę sobie tam wpisać co chce.

  Niech się pani nawróci, niestety są 2 Piotr 2 "Ci, nierozumne zwierzęta, przeznaczone z natury(φυσικός- dosłownie stworzone przez naturę, czyli jak w Jan 1 - zrodzeni z woli męża i krwi, a nie woli Boga) na schwytanie i zagładę itd"

  Dla tych co czytają i słuchają, agape.
 • @57KerenOr 12:44:18
  Uzywam slowo 'zbawieni' z powodu braku lepszego slowa.

  Biblia mowi o zbawieniu, uratowaniu (sózó) jednych i o zatraceniu, zgubieniu, zaginieciu (apollumi) innych.

  W Bibli jest wiele cytatow, ktore mowia, ze tylko wybrani beda zbawieni.

  Ale sa tez cytaty mowiace o tym, ze Zbawiciel przyszedl zgladzic grzech calego swiata.

  W Biblii nie ma sprzecznosci.

  '' (2) On bowiem jest ofiarą przebłagalną za nasze grzechy i NIE TYLKO ZA NASZE, lecz również za grzechy całego świata.'' (1Jan.2:2)

  ''(8) Kto grzeszy, jest dzieckiem diabła, ponieważ diabeł trwa w grzechu od początku.
  Syn Boży objawił się po to, aby zniszczyć DZIELA diabła.
  (9) Każdy, kto narodził się Z BOGA, NIE grzeszy, gdyż trwa w nim nasienie Boże, taki NIE może grzeszyć, bo się narodził z Boga.'' (1Jan.3:8,9)

  ''(3) Jest to bowiem rzecz dobra i miła w oczach Zbawiciela naszego, Boga, (4) który pragnie, by wszyscy ludzie zostali zbawieni (sózó) i doszli do poznania prawdy.'' (1Tym.2:4)

  4982 sṓzō (from sōs, "safe, rescued") – properly, deliver out of danger and into safety; used principally of God rescuing believers from the penalty and power of sin – and into His provisions (safety).
  http://biblesuite.com/greek/4982.htm


  W ''pierwszym zmartwychstaniu'' maja udzial ci, ktorzy wierza i sa wierni Jezusowi Chrystusowi.

  Ale czym jest zatracenie tych, ktorzy sie nie nawrocili, tych, ktorzy nie wierza w Jezusa Chrystusa?

  Bo nie beda wzieci do nieba przy Powtornym Przyjsciu Zbawiciela.
  Zmartwychwstana dopiero po 1000 latach (w drugim zmartwychwstaniu) na Sad, po osadzeniu, wrzuceni zostaja do jeziora ognia.

  Najwazniejszym wiec pytaniem jest: czym jest jezioro ognia?

  Bo jesli powtorna smiercia, to NIE zbiora tego co siali.
  A sprawiedliwoc Boza jest wtedy podobna do sprawiedliwosci ludzkiej: kara smierci.

  A przeciez Bog nie jest do nas podobny.

  ''(9) Ale jako wyższe są niebiosa niż ziemia, tak przewyższają drogi moje drogi wasze, a myśli moje myśli wasze.'' (Iz.55:9)

  Po za tym napisano, ze szatan tez zostanie wrzucony do jeziora ognia, a przeciez Pan Jezus powiedzial, ze aniolowie NIE umieraja (Luk.20:36).

  Oczywiscie nie wierze, ze jezioro ognia to katolickie pieklo, w ktorym ludzie sie pala, bo Bog nie jest sadysta!

  Z Biblii wiem, ze ogien w Biblii jest symbolem oczyszczenia, lub czystosci.
  Bog powiedzial do ludu, ze wypali ich jak zloto, NIE spali, lecz oczysci.
  Sam Bog siedzi na ognistym tronie (Dan.7:9).

  Symbolem czego jest jezioro ognia?

  ''(9) A inny anioł, trzeci, przyszedł w ślad za nimi, mówiąc donośnym głosem:
  Jeśli kto wielbi Bestię, i obraz jej, i bierze sobie jej znamię na czoło lub rękę, (10) ten również będzie pić wino zapalczywości Boga przygotowane, nie rozcieńczone, w kielichu Jego GNIEWU; i będzie katowany ogniem i siarką wobec świętych aniołów i wobec Baranka.'' (Ap.14:9,10)

  GNIEW Boga opisany jest w Liscie do Rzymian 1 i tam napisano, ze gniew Boga polega na tym, ze Bog wydaje nas, aby zle pragnienia naszego serca spelnily sie NA NAS.

  Dlatego, wydaje mi sie, ze smierc druga, ta w jeziorze ognia, to zebranie tego co sie sialo i w rezultacie czlowiek sie oczyszcza z grzechow, to smierc dla grzechu i dlatego dzieje sie to na oczach aniolow i Baranka.
 • @Lukero 13:07:18
  ''Niestety kolejne kłamstwo. 1sza śmierć to śmierć ciała, dusza czeka w szeolu.''

  Dusza=cialo+tchenie ozywiajace

  ''(7) Stworzył tedy Pan Bóg człowieka z prochu ziemi, i natchnął w oblicze jego dech (hebr.neshamah, gr.pneuma) żywota.
  I stał się człowiek DUSZA żywiącą. '' (Rodz.2:7) Biblia Gdanska
  http://interlinearbible.org/genesis/2-7.htm
  http://apostolic.interlinearbible.org/genesis/2.htm

  Bog NIE tchnal w Adama duszy, lecz tchnienie zycia.
  I wtedy Adam STAL sie dusza.

  ''(3) Nie pokładajcie ufności w książętach ani w człowieku, u którego nie ma wybawienia.
  (4) Gdy TCHNIENIE go opuści, wraca do swej ziemi, wówczas przepadają jego zamiary. (Ps.146:3,4)

  '' (50) A Jezus raz jeszcze zawołał donośnym głosem i wyzionął DUCHA (pneuma).'' (Mat:27:50)
  http://interlinearbible.org/matthew/27-50.htm

  Dusza jest smiertelna!

  ''(15) Ukaże je, we właściwym czasie, błogosławiony i jedyny Władca, Król królujących i Pan panujących, (16) JEDYNY, mający NIESMIERTELNOSC...'' (1Tym.6:15,16)
 • @Bara-bar 14:43:22
  Hmm rzeczywiście jest jak pani mówi, widocznie byłem ignorantem w tej kwestii i myliłem tchnienie z duszą. No, tutaj możemy się zgodzić :)
 • Witam i gratuluję decyzji.
  Warto czasami pisać samemu, nie tylko w komentarzach. Uwalnia to od cenzury tych, co własnej "prawdy" bronić nie potrafią, tych co uważają, że siłą można nawracać.
  Chrześcijaństwo jest religią miłości, nie miecza. Lecz miecz i krzyż mają ten sam kształt i niektórzy mylą te przedmioty. Choć tak naprawdę ani miecz ani krzyż nie jest symbolem Jezusa. Miecz jest symbolem siły, krzyż symbolem słońca, zaś tylko ryba symbolem Jezusa.

  Mądre słowa napisałaś "Nalezenie do organizacji religijnej NIE daje zbawienia. TYLKO Jezus Chrystus prowadzi do Zbawienia." Tak, masz rację, żadna organizacja nie daje pewności zbawienia, a jakże często przejęta przez złych ludzi staje się drogą ku potępieniu.

  Tak więc jeszcze raz witam.
 • @Bara-bar 14:19:40
  "Po za tym napisano, ze szatan tez zostanie wrzucony do jeziora ognia, a przeciez Pan Jezus powiedzial, ze aniolowie NIE umieraja (Luk.20:36)."

  Pan mówił tutaj w sensie fizycznym, bo chodziło o płodność i dzieci. Także jak z tym tchnieniem, Bóg daje tchnienie i odbiera. I tylko jak sama powiedziałaś Bóg jest nieśmiertelny, reszta nie. Dokładnie Bóg jest wieczny, a wieczny ogień to wieczna śmierć, ciemność jak to pismo określa.

  Co do 'sozo' to nawet dokładniejsze tłumaczenie to poprowadzenie z punktu A do punktu B. To Bóg prowadzi ludzi swoich przez życie, przez ogień i cierpienie by ich oczyścić, by wyrzekli się ciała i siebie.

  Łk 13:24 "usiłujcie wejść przez ciasne drzwi, gdyż wielu powiadam wam będzie chciało wejść, a nie zdołają."

  usiłujcie - agonizomai - od walki, potyczki, dosłownie agonii, agonize,

  MT 7:14 (14) Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują.

  Ciasna - thlibo od uciskanego od słowa thlipsis - ucisk, jak wielki ucisk.

  Nie każdy wejdzie. życia - zoe

  Mt 25:46 "I pójdą Ci na wieczną karę, sprawiedliwi zaś do życia(zoe) wiecznego.

  I On jest wodą żywą (zoe). I są Ci zapisanie w księdze życia(zoe)
 • @Bara-bar 22:16:37
  Bo jehowici to takie roboty niemyslace samodzielnie.
  Nie ma zadnej jehowy. YHWH oznacza - powstrzmuj reke powstrzymuj kijek. To nie jest zadne imie tylko swiadomosc czym jest zycie i co nalezy robic. Jak zyc. To jest nauka najwazniejsza.
 • @Lukero 17:49:31, porzucmy wszystko i zwrocmy sie do nauki Zbawiciela, szukajmy, a znajdziemy
  Zacytowales:
  Mt 25:46 "I pójdą Ci na wieczną karę, sprawiedliwi zaś do życia(zoe) wiecznego.''

  Troche zle przetlumaczone, bo chodzi o wieki-eony, a nie o wiecznosc.
  Wiecznosc bedzie, ale dopiero po wiekach.

  aiónios - wiek, eon...
  http://biblesuite.com/greek/166.htm
  -----------------------------------------------------------------------------------------


  W Biblii jest mowa o DWOCH narodzeniach, o DWOCH smierciach, o DWOCH chrztach, DWOCH zmartwychwstaniach...
  Tak jak sa dwa Izraele, jeden cielesny, drugi duchowy.

  Nie powinnismy powtarzac bledow Izraela cielesnego i uwazac sie za lepszych, a innych za zwierzeta.

  Jest narodzenie z ciala, ale jest jeszcze narodzenie z DUCHA-Tchnienia (pneuma) Bozego.
  Tylko ten, kto z Ducha sie narodzil ujrzy Krolestwo niebieskie (Jan.3).

  Jest chrzest zanurzajacy w wodzie i jest prawdziwy chrzest Duchem swietym i OGNIEM.

  '' (16) on tak przemówił do wszystkich:
  Ja was chrzczę wodą; lecz idzie MOCNIEJSZY ode mnie, Któremu nie jestem godzien rozwiązać rzemyka u sandałów.
  On chrzcić was będzie Duchem Świętym i OGNIEM.
  (17) Ma On wiejadło w ręku dla oczyszczenia swego omłotu: pszenicę zbierze do spichlerza, a PLEWY spali w OGNIU nieugaszonym.'' (Luk.3:16,17)

  W tych wersach widze wskazowke czym takim jest jezioro ognia, smierc druga.
  Wszyscy ''przechodzimy przez ogien'' oczyszczajacy nas z grzechow - plewow.

  Z tym, ze ci, ktorzy sa prawdziwie ochrzczeni, ochrzczeni przez Zbawiciela Duchem i OGNIEM, ci rodza sie z Ducha, a ''OGIEN'' oczyszcza ich z grzechow - umieraja druga smiercia, smiercia dla grzechu za zycia ziemskiego (zbieraja co zasiali).

  Apostol Pawel pisze, ze umiera kazdego dnia:

  ''(31) Zapewniam was, przez chlubę, jaką mam z was w Jezusie Chrystusie, Panu naszym, że każdego dnia UMIERAM.
  (32) Jeżeli tylko ze względu na ludzi potykałem się w Efezie z dzikimi zwierzętami, to cóż mi stąd za pożytek?
  Skoro zmarli nie zmartwychwstają, to jedzmy i pijmy, bo jutro pomrzemy.
  (33) Nie łudźcie się!
  Wskutek złych rozmów psują się dobre obyczaje
  (34) Ocknijcie się naprawdę i przestańcie grzeszyć!
  Są bowiem wśród was tacy, co nie uznają Boga.
  Ku waszemu zawstydzeniu to mówię!
  (35) Lecz powie ktoś:
  A jak zmartwychwstają umarli?
  W jakim ukazują się ciele?
  (36) O, niemądry!
  Przecież to, co siejesz, nie ożyje, jeżeli wprzód nie OBUMRZE. ''
  (1Kor.15:31-33)

  W tym fragmencie jest wiele informacji (ktore sa rowniez w innych wersach Biblii).

  Fragment ten mowi na temat tego, ze zmartwychwstanie nie jest w ciele (bo cialo obumiera).

  Ci NIE zbawieni - NIE bedacy w 1000 letnim Krolestwie niebieskim TEZ zmartwychwstaja, zmartwychwstaja w drugim zmartwychwstaniu.

  Jezus Chrystus jest Zmartwychwstaniem, bez Niego nie ma zmartwychwstania.

  Apostol Pawel mowi tu, ze nie ma sie co ludzic, ze nie ma zmartwychwstania, bo JEST nawet dla grzesznikow!

  I to jest wedlug mnie rowniez wskazowka na to, ze grzesznicy NIE powinni sie ludzic, ze TYLKO smierc ich spotka, lecz powinni pamietac, ze zbiora WSZYSTKO co zasiali.

  Odpowiedza i beda musieli zebrac wszystko co posiali. Smierc bylaby brakiem odpowiedzialnosci za grzechy, bylaby LATWIZNA.
  Ale sprawiedliwosc Boza nie jest taka.

  Wlasnie dlatego NIE warto grzeszyc, bo trzeba WSZYSTKO zebrac.
  Nie ma innej drogi, albo za zycia umieramy dla grzechu, albo dzieje sie to po smierci po drugim zmartwychstaniu - w jeziorze ognia.


  ''(11) FUNDAMENTU bowiem nikt nie może położyć innego, jak ten, który JEST położony, a którym jest Jezus Chrystus.
  (12) I tak jak ktoś na TYM fundamencie buduje:
  ze złota, ze srebra, z drogich kamieni, z drzewa, z trawy lub ze słomy, (13) tak też JAWNE się stanie dzieło każdego:
  odsłoni je dzień /Pański/; okaże się bowiem w OGNIU, który je wypróbuje, jakie jest.
  (14) Ten, którego dzieło wzniesione na FUNDAMENCIE PRZETRWA, otrzyma zapłatę;
  (15) ten zaś, którego dzieło SPŁONIE, poniesie szkodę: SAM WPRAWDZIE OCALEJE, lecz tak JAKBY przez OGIEŃ.'' (1Kor.3:11-15)

  Wlasnie, sam OCALEJE, ale jakby przez OGIEN, dokladniej przez jezioro ognia.
 • @Zawisza 17:43:34
  Dziekuje za powitanie tobie i innym.
 • @omnia 18:50:41
  Czesc!
  Witam na mym blogu.
  Jeszcze nie moge sie przyzwyczaic, ze blogerka jestem (chyba mam dusze komentatorki).
  Ale kto wie, moze sie przyzyczaje. :)
  Dziekuje, dziekujacym, za dziekowanie...:))
 • @Bara-bar 18:31:53
  ///Jest chrzest zanurzajacy w wodzie i jest prawdziwy chrzest Duchem swietym i OGNIEM.///

  Tak właśnie. Chrzest w duchu i przepalenie ciala jego moca tak ze oczyszcza wszelkie zlo w ciele ale. To jest moc miłości bożej i obecność samego Boga. Łaska. chwała.
 • --------gdyby nie te ptaki
  http://www.youtube.com/watch?v=7bEDG9P74Mo
 • @ninanonimowa 19:40:31
  A jakie ptaki sa w godlach panstw?
  Czyste, czy nie czyste?
  Biblia takie ptaki nazywa nieczyste, bo to ptaki drapiezne.

  Czy jakies panstwo ma w godle kure, lub golabka?

  ''(2) I głosem potężnym tak zawołał:
  Upadł, upadł Babilon - stolica.
  I stała się siedliskiem demonów i kryjówką wszelkiego ducha nieczystego, i kryjówką wszelkiego PTAKA nieczystego i budzącego wstręt'' (Ap.18:2)

  Wszystkie panstwa maja ambasady w watykanie. Tam sa godla tych panstw, te ptaszyska nieczyste.

  Nie mowie, abys mi wierzyla, lecz abys poznawala Biblie z pomoca Zbawiciela.
 • --Barbaro !! gołąbku :))))
  -- masz czas !!! poznawaj ! Twoje dobro -BĘDZIE ciepłem , w którym będę się grzać :))) jak zmarznę --
  --to !! ho / ho albo i gorzej :))) będzie
 • @Bara-bar 18:31:53
  „Zacytowales:
  Mt 25:46 "I pójdą Ci na wieczną karę, sprawiedliwi zaś do życia(zoe) wiecznego.''

  Troche zle przetlumaczone, bo chodzi o wieki-eony, a nie o wiecznosc.
  Wiecznosc bedzie, ale dopiero po wiekach.

  aiónios - wiek, eon...”

  Radzę przeczytać przynajmniej kontekst i zobaczyć jak to słowo jest używane:

  „(16) A oto podszedł do Niego pewien człowiek i zapytał: Nauczycielu, co dobrego mam czynić, aby otrzymać życie wieczne?” Mt 16

  Czy tutaj pytał o życie wiekowe czy wieczne?

  „(36) Kto wierzy w Syna, ma życie wieczne; kto zaś nie wierzy Synowi, nie ujrzy życia, lecz grozi mu gniew Boży. Jan 3

  Więc kto wierzy ma życie wiekowe, nie wieczne?

  „26) teraz jednak ujawnioną, a przez pisma prorockie na rozkaz odwiecznego Boga” Rz 16

  To Bóg jest wiekowy, nie wieczny?

  Wszystko co może w Piśmie pani nagina do swojej woli.

  „W tych wersach widze wskazowke czym takim jest jezioro ognia, smierc druga.
  Wszyscy ''przechodzimy przez ogien'' oczyszczajacy nas z grzechow - plewow.”

  Dokładnie w czasie życia, ale to nie jest ogień wieczny! Kto jest przyjacielem świata jest wrogiem Boga. Ogień to chrzest, przez krew, zobacz:

  „(22) Odpowiadając Jezus rzekł: Nie wiecie, o co prosicie. Czy możecie pić kielich, który Ja mam pić? Odpowiedzieli Mu: Możemy. (23) On rzekł do nich: Kielich mój pić będziecie.” Mateusz 20

  Czym jest kielich?
  „Ojcze mój, jeśli to możliwe, niech Mnie ominie ten kielich!” Mat 26:39

  Kielich to krew, śmierć. Uczniowie Pana żeby iść za Nim wąską ścieżką przez ciasną bramę muszą pić kielich! Śmierć! Należy umrzeć ciałem w tym życiu wyrzec się swoich ambicji, aspiracji, i ukorzyć się przed Bogiem.

  „(18) Jeżeli was świat nienawidzi, wiedzcie, że Mnie pierwej znienawidził. (19) Gdybyście byli ze świata, świat by was kochał jako swoją własność. Ale ponieważ nie jesteście ze świata, bo Ja was wybrałem sobie ze świata, dlatego was świat nienawidzi.” Jan 15

  Tak samo Pana nienawidził świat bo powiedział im prawdę. Nie że umrze i wszyscy mają życie wieczne, tylko prawdę. Za to Go zabili.

  Chrześcijanin ma się trzymać z dala od świata:

  (14) Nie wprzęgajcie się z niewierzącymi w jedno jarzmo. Cóż bowiem na wspólnego sprawiedliwość z niesprawiedliwością? Albo cóż ma wspólnego światło z ciemnością? 2 Kor 6

  10) Jeśli ktoś przychodzi do was i tej nauki nie przynosi, nie przyjmujcie go do domu i nie pozdrawiajcie go, (11) albowiem kto go pozdrawia, staje się współuczestnikiem jego złych czynów. 2 Jan 1

  Ty tego nie rozumiesz bo jesteś przyjacielem świata i sprzeciwiasz się woli Boga. Nie podoba Ci się że Bóg robi wszystko po swojemu nie po twojemu. Nawróć się!

  „''(31) Zapewniam was, przez chlubę, jaką mam z was w Jezusie Chrystusie, Panu naszym, że każdego dnia UMIERAM.”

  DOKŁADNIE TO. Śmierć każdego dnia, codzienny krzyż! Wiara daje zrozumienie, zrozumienie to nauka która jest doktryną. I każdy wtedy staje się uczniem. A uczeń:

  „(26) Jeśli kto przychodzi do Mnie, a nie ma w nienawiści swego ojca i matki, żony i dzieci, braci i sióstr, nadto siebie samego, nie może być moim uczniem. (27) Kto nie nosi swego krzyża, a idzie za Mną, ten nie może być moim uczniem.” Łk 14

  Nie jesteś Jego uczniem bo chcesz żyć fałszywą nadzieją i żyć szczęściem w tym życiu, a tak się nie da.

  „Fragment ten mowi na temat tego, ze zmartwychwstanie nie jest w ciele (bo cialo obumiera).”
  To chyba jasne dla każdego, polecam hasło: SZEOL

  „Wlasnie, sam OCALEJE, ale jakby przez OGIEN, dokladniej przez jezioro ognia.”

  Ogień oszczyszcza bo zabija. Zabija grzech, dlatego Pan prowadzi nas przez ogień.
  Ale PO sądzie jest dopiero OGIEŃ WIECZNY, ŚMIERĆ druga, nie zostanie ani korzenia, ani gałązki. Mrok ciemności, wieczne potępienie.

  Szkoda że tego nie widzisz bo po prostu części Biblii wycięłaś żyletką :)

  Zresztą wszyscy mają być zbawieni?

  „13) Albowiem każdy, kto wezwie imienia Pańskiego, będzie zbawiony. (14) Jakże więc mieli wzywać Tego, w którego nie uwierzyli? Jakże mieli uwierzyć w Tego, którego nie słyszeli? Jakże mieli usłyszeć, gdy im nikt nie głosił? Rzymian 10

  Ano nie mogli....
 • @Lukero 22:00:04
  Powtarzasz, abym sie nawrocila.
  Nawrocila z czego na co??
  Ja wierze w Zbawiciela. Jego slucham, nie ludzi, wiec coz masz na mysli?
  Mam sie nawrocic na twoje przekonania???

  Wybacz, ale nie moge, bos mnie na krzyzu NIE nabyl.

  Ja nie zakladam, ze to co pisze jest doktryna w ktora maja ludzie wierzyc i sie jej podporzakowac. Nie powiadam wierzcie mi.

  Jesli znasz Zbawiciela to wiesz, ze nikogo NIE Zabil, Pokazal nam charakter Ojca.
  Kazde mowienie, ze Bog ma inny charakter od tego, ktory nam Jezus Chrystus pokazal jest zarzucaniem Zbawicielowi klamstwa, mowieniem, ze NIE w pelni pokazal nam charakter Ojca.

  Jesli znasz Ewangelie, to wiesz, ze poganie z radoscia przyjmowali nauke Ewangelii, ale judejczycy (zle przetlumaczone na zydzi) nie radowali sie z Ewangelii, bo uwazali pogan (nieobrzezanych) za zwierzeta (kogos gorszego).
  Nawet Apostol Piotr uwazal, ze poganie-narody sa nieczysci (Dz.10).
  Cos podobnego widze u ciebie (i innych ''nawroconych'').
  Jest to tez cecha wiekiej nierzadnicy, ktora mowi tylko ja, nikt inny!

  Dlaczego poganie-narody z radoscia przyjmowali Ewangelie? Dlaczego dla narodow byla Dobra Nowina?

  '' (29) Bo inaczej czegoż dokonają ci, co przyjmują chrzest za zmarłych?
  Jeżeli umarli w ogóle nie zmartwychwstają, to czemuż za nich chrzest przyjmują? '' (1Kor.15:29)

  Gdyby Apostolowie glosili TO co dzisiejsi chrzescijanie glosza, to nikt by sie nie nawrocil i nikt nie nazwalby tego Dobra Nowina, a jednak z radoscia nawracali sie i dla nich byla to Dobra Nowina.

  Dlaczego?
  Czy dlatego, ze Apostolowie glosili im smierc przodkow w jeziorze ognia?
  Czy moze dlatego, ze glosili im, ze to jezioro ognia oczysci przodkow z grzechow, ze zbiora co zasiali?

  Bog jest Dawca zycia.

  Szatan jest zabojca.

  Wyglada na to, ze dzisiejsi glosiciele ewangeli, glosza szatana, glosza zabojce, a nie dawce zycia.

  Sprawiedliwosc w smierci widza.
  A przeciez jestesmy smiertelni, bo grzeszni i zaplata za grzech jest smierc.
  Kazdy z nas umiera!

  ''(23) Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć, a łaska przez Boga dana to życie wieczne w Chrystusie Jezusie, Panu naszym.''(Rzym.6:23)

  ILEZ razy mozna umierac???
  Czy druga smierc jest gorsza od pierwszej???
  Grzesznicy grzesza, bo wierza, ze umra!
  Smierc jest LATWA!

  Ale jesli grzesznik dowie sie, ze MUSI zabrac WSZYSTKO co zasial, bo NIE ma smierci po zmartwychwstaniu, to czy z lekkim sercem bedzie grzeszyl?

  Mysle, ze nie.

  Powiedz mi, jak zmartychwstana ci na sad, ci z drugiego zmartwychwstania BEZ Jezusa Chrystusa???

  Przeciez On jest Zmartwychwstaniem!

  Czy ty milujesz Boga, bo On zabija?
  Grzech zabija, a NIE Bog (Rzym.6:23)!!!
  Bog jest Dawca zycia!
  Szatan jest zabojca!!!
 • @Bara-bar 01:12:38
  Możesz wierzyć co chcesz. Nauka równoległa z nauką Biblii nie jest nauką Biblii. Niestety rozpraszasz bo nie wiesz na czym polega życie w chrystusie i miłość. (agape)

  Szatan zabija? Może i tak ale znasz chociaż jeden wers który to potwierdzi? Szatan to duma życia, duma ciała i pożądanie oczu.

  "39) Patrzcie teraz, że Ja jestem, Ja jeden, i nie ma ze Mną żadnego boga. Ja zabijam i Ja sam ożywiam, Ja ranię i Ja sam uzdrawiam, że nikt z mojej ręki nie uwalnia. " Pwt 32

  "Ja czynię światło i stwarzam ciemności, sprawiam pomyślność i stwarzam niedolę. Ja, Pan czynie to wszystko" Iz 45

  Czyż zdarza się w mieście nieszczęście, by Pan tego nie sprawił?" Am 3:6

  "i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem" Koh 3

  Problem w tym żę ty głosisz gnostycyzm i wiarę w bożka którego nie ma w Biblii, bo skupiasz się tylko na miłości Bożej nie w pełni ją rozumiejąc, a nie skupiasz się na suwerenności Boga i jego sprawiedliwości.

  Bóg wszystko stworzył matematycznie od początku do końca "Ja ogłaszam początek i koniec" Izajasz Wszystkie sprawy pod słońcem Dobro i zło. Poganie ,hindusi mormoni nie wierzą w Niego i idą na potępienie, ty wierzysz że nie i bluźnisz. Bóg daje życie i On je odbiera, nie jakiś tam szatan. Szatan to pacynka w ręku Boga tak samo jak każdy człowiek. Głosisz typowe gnostyckie tezy z jakimi Paweł musiał się użerać w kościołach.

  Nie mamy o czym więcej pisać.
 • @Bara-bar
  JEŻELI SIĘ NIE UPAMIĘTACIE, WSZYSCY TAK SAMO POGINIECIE!

  Gniew Boży i Kara Boża, to są dwa oddzielne punkty stosowanych metod Mojego Pana i Boga, Jezusa Chrystusa. Jednak moje powyższe zdanie, jest niekompletne. Niekompletne z przyczyny ważnej, a nie drobnostkowej.

  Zawsze przed Gniewem Najwyższego, a później przed wymierzeniem sprawiedliwej kary, jest pouczanie. To Zbawiciel, wpierw przestrzegł mieszkańców Niniwy przed nadchodzącą Karzącą Ręką Pana Boga i przed potopem było tak samo.

  To Zbawiciel, przestrzega ciągle naród izraelski przed nadchodzącym gniewem Boskim, niosących jednocześnie wyrok tegoż gniewu, czyli np. rozproszenie ``po czterech kątach ziemi``.

  Czyż z Sodomą i Gomorą nie było podobnie? Czy Aniołowie Boży nie powiedzieli do sprawiedliwego Lota, by ten ostrzegł swoich znajomych przed ogniem i siarką?

  Zadam inne pytanie: CZY MOŻNA ZERWAĆ OWOC Z ZAKAZANEGO DRZEWA I ŻYĆ WIECZNIE?

  NIE! Ponieważ, ten, kto nie podporządkuje się Naukom Zbawiciela, a tym samym Naukom Boga Ojca, niemożliwe jest by mógł uciec przed Bożym Sądem, a potem i wyrokiem!

  Pan Bóg Jest Sprawiedliwy, Dobry, Wielce Miłosierny i na pewno w Jego Poczynaniach, miłosierdzie kroczy przed karą. To jest pewne, a najlepszym tego przykładem jestem choćby ja!

  Zresztą, ja wierzę w Słowo Zapisane w Świętej Księdze. Przyjdzie taki moment, że kozły i owce staną przed Tronem Najwyższego i jedni pójdą na zbawienie, a drudzy na zatracenie wieczne.

  Bo przecież sprawiedliwe jest to, że dla wybranych istnieje ŻYCIE WIECZNE, a dla odrzuconych istnieje WIECZNA ŚMIERĆ! To zaiste sprawiedliwe jest w Bożych Oczach!

  Gdzieś tam u początków, szatan Adamowi i Ewie rzekł, że nie umrą jak zerwą owoc grzechu, że będą, jako bogowie…

  Pomimo wszystko, Boża kara przyszła na cały rodzaj ludzki.

  Mimo obietnic szatana: Wszyscy umieramy!

  Niektórzy sądzą, że w zasadzie tak nie jest, ponieważ dusza ludzka oddziela się od ciała i wędruje do nieba! Ci ludzie nadal wierzą szatanowi i zwiedzeni są przez niego, jak Adam i Ewa!

  Tak! Straszna to jest rzecz, ``wpaść w Ręce Boga Żywego``!

  Jednak dziś jest czas łaski, czas wykupienia Bożego ludu z sideł demonizmu.

  Przed wieloma laty Zbawiciel Umarł na krzyżu, po to, by uratować rodzaj ludzki, by wprowadzić Boże Dzieci, znowu na prawdziwą drogę wiary!

  Niestety, te niektóre dzieci, nie chcą być posłuszne Boskiemu Zawołaniu. Mówią Mu, że oprócz Niego, do zbawienia przydatna jest również Maria, papież Jan Paweł II, czy jakieś inne ``święte osoby``. Tak, licha marna istota ludzka nie zgadza się z Najwyższym. Bogu Ojcu tenże człowiek krzyczy w Twarz, że nie tylko Syn Boży, ale i Maria, czy papież Jan Paweł II, mają tutaj wiele do powiedzenia.

  Zatem przyjdzie pewnego dnia ``nagłe zginienie`` na tych, którzy tak myślą i nie ujdą ci ludzie przed potopem, przed lejącym się żarem z nieba.

  Sprawiedliwość Boża!

  To wielki temat. Jednak, jeśli nie wykorzystamy czasu łaski, czasu odkupienia, czasu miłosierdzia, to nie pragnijmy Bożego Zbawienia.

  JEŻELI NIE MA OSTATECZNEJ KARY, TO I SZATAN BĘDZIE ŻYŁ WIECZNIE, a to zdanie, już trąci herezją!

  Jedzmy i pijmy, bo jutro pomrzemy, a później przyjdzie Pan Jezus i nam daruje, dlatego, że wszyscy jesteśmy Jego dziećmi! To zdanie również jest heretyckie!

  Pewne jest, że w wyznaczonym DNIU, zawita w nasze ziemskie progi Anioł Boży z Mieczem Sprawiedliwości w swojej dłoni! Boży lud wyjdzie na spotkanie Pana, a plewy, prędzej, czy później, SPALONE ZOSTANĄ w ogniu nieugaszonym.

  Dzisiaj jest czas łaski, zatem ktokolwiek chce uniknąć Bożej Pomsty, niech opuści pogańskie organizacje religijne i zwróci swe oblicze do Pana i Boga, Jezusa Chrystusa.

  Już czas katolicy, Adwentyści Dnia Siódmego, Świadkowie…, czy Badacze…, wyjść z Babilonu, ponieważ kiedyś, ów czas łaski i wykupienia niewolników się skończy.

  Wtedy to, nikt nie umknie przed Sprawiedliwą Karą Pana Jezusa Chrystusa! Nikt nie umknie przed Bożą pomstą i WYROKIEM!

  I na koniec słowa Zbawiciela:

  ``(4) Albo czy myślicie, że owych osiemnastu, na których upadła wieża przy Syloe i zabiła ich, było większymi winowajcami niż wszyscy ludzie zamieszkujący Jerozolimę? (5) Bynajmniej, powiadam wam, LECZ JEŻELI SIĘ NIE UPAMIĘTACIE, WSZYSCY TAK SAMO POGINIECIE``.

  Ewangelia według Łukasza 13:4, 5

  http://www.biblia.info.pl/biblia.php

  JEŻELI SIĘ NIE UPAMIĘTACIE, WSZYSCY TAK SAMO POGINIECIE – Tak Mówi Pan Jezus.

  Szatan zaś, udowodnić chce ludziom, że i nawet grzesznicy będą żyli wiecznie!

  Nadal więc stoimy przed najważniejszym pytaniem wszech czasów:

  SŁUCHAĆ CZŁOWIEKA, CZY BYĆ POSŁUSZNYM NAUKOM PANA I BOGA JEZUSA CHRYSTUSA!?

  Ja radzę wybrać Naukę Pana Jezusa, A ODRZUCIĆ WYMYSŁY CZŁOWIEKA!

  Odrzucić i to zdecydowanie!


  http://img600.imageshack.us/img600/1056/gmailnowynakomentarzeok.jpg
 • @57KerenOr 10:39:26
  Dzięki 57KerenOr za włączenie się do dyskusji. Sam nigdy nie mógłbym tego tematu tak dobrze ująć. Powinieneś to podwiesić. Pozdrawiam, agape.
 • @57KerenOr 10:39:26
  ''JEŻELI NIE MA OSTATECZNEJ KARY, TO I SZATAN BĘDZIE ŻYŁ WIECZNIE, a to zdanie, już trąci herezją!

  Jedzmy i pijmy, bo jutro pomrzemy, a później przyjdzie Pan Jezus i nam daruje, dlatego, że wszyscy jesteśmy Jego dziećmi! To zdanie również jest heretyckie!''


  Nieporozumienie.
  Ja wcale NIE wierze, ze Pan Jezus komukolwiek daruje grzechy!
  Nie daruje NIKOMU.
  Ja NIE wierze w to, ze ktokolwiek bedzie zbawiony w grzechach.

  NIKT w grzechach nie bedzie zbawiony.

  Aby byc zbawionym trzeba sie nawrocic, trzeba sie na nowo narodzic, umrzec dla ciala, umrzec dla grzechu.
  Trzeba byc nowym, calkowicie zmienionym czlowiekiem, w Jezusie Chrystusie, przez Jezusa Chrystusa.

  Do tego potrzebujemy Zbawiciela, z Jego ''wiejadlem'', musimy przejsc przez ''mlocke'', aby plewy-grzechy byly od nas ''ziaren'' odseparowane i spalone ogniem!

  Wszystko co siejemy zbierac bedziemy!

  Wiec, NIE jedzmy, NIE pijmy, bo jutro umrzemy, bo przyjdzie czas zmartwychwstania na Sad!
  Straszna rzecza jest wpasc w rece Boga, wlasnie dlatego, ze WSZYSTKIE grzechy beda jawne i KAZDY grzech trzeba bedzie ZEBRAC.

  Od tego NIE bedzie ucieczki.
  Tak wlasnie widze sprawiedliwosc Boza.

  Bo Bog nie pozwoli z Siebie drwic, co siales czlowiecze, zbierac bedziesz, badz pewny!

  Niektorzy wierza, ze wystarczy publicznie wyznac, ze sie wierzy w Jezusa Chrystusa i sie jest zbawionym (tak wierza religionisci).
  A przeciez Pan Jezus wyraznie mowi, ze NIE wszyscy, ktorzy mowia Mu Pamnie, Panie, beda zbawieni - uczestnikami pierwszego (drugiego tak na prawde, bo Pan Jezus jest Pierwszy) zmartwychwstania.

  Potrzebne jest calkowite nawrocenie, spelnianie woli Boga, calkowita zmiana, nowy czlowiek, czlowiek Chrystusowy.

  Ale najpierw, trzeba zebrac grzechy, przejsc przez ogien, bo w grzechach NIKT nie bedzie zbawiony.

  Nawroceni sa chrzczeni przez Pana Jezusa Duchem Swietym i OGNIEM, ci za zycia na ziemi zbieraja co zasiali, na tym polega nawrocenie, odwrocenie sie od grzechow.

  Kazdy z nas zgrzeszyl, kazdy umiera. Zaplata za grzech jest smierc.
  Ale ta smierc, ktora przychodzi na nas wszystkich i nie jest jeszcze zebraniem co sie zasialo.

  Potop, Sodoma i Gomora..., ci grzesznicy umarli, my wszyscy umieramy.
  Czy zebrali co siali?
  Nie, bo TYLKO umarli.

  Czy jak drugi raz umra wtedy zbiora co siali?
  Wedlug mnie nie, bo znow TYLKO umra.

  Mnie chodzi o to CZYM jest jezioro ognia, smierc druga.

  Wiemy, ze jezioro ognia jest symbolem, bo smierc i otchlan beda tam wrzucone.
  Czy smierc mozna zabic, czy mozna spalic smierc?
  Wiemy, ze to jezioro unicestwia smierc, bo smierci pozniej nie bedzie.
  A moze chodzi tu o smiertelnosc, ze smiertelnosci nie bedzie?
  Bo grzech pociaga za soba smierc.
  Jesli grzechu nie bedzie (grzechy beda spalone w jeziorze ognia - ludzie zbiora co siali i przestana grzeszyc, stana sie nowym oczyszczonym z grzechow czlowiekiem), smierci nie bedzie.

  Tak wiec, biorac pod uwage wszystko co napisano, wiedzac, ze Bog mowi, ze kogo On Miluje tego karci, ze Jego Milosc jest Miloscia Ojcowska, Miloscia wychowawcza, Miloscia, ktora zmienia nas na takie ''naczynia gliniane'', jakie Jemu sie podobaja, pokruszy nas i z ''tej samej gliny'' ulepi nowe, zgodne ze swoi upodobaniem..., bo Bog niczego na zmarnowanie nie tworzy.
  Pan Jezus nawet ulomki chleba nakazal zebrac.

  Napisano, ze dobrze mamy czynic naszym wrogom, bo w ten sposob gromadzimy ogien na ich glowy:

  '' Jeżeli nieprzyjaciel twój cierpi głód - nakarm go.
  (20) Jeżeli pragnie - napój go.
  Tak bowiem czyniąc, węgle żarzące zgromadzisz na jego głowę.
  (21) Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj.'' (Rzym.12:19-21)

  Wiedzac to, uwazam, ze jezioro ognia to jest smierc, ale smierc dla grzechu, gdzie kazdy swoje grzechy ZBIERZE.
  Wierze, ze po zebraniu wszytkich grzechow, z jeziora ognia wychodza inni, juz oczyszczeni ludzie.


  ''Któż więc może się zbawić?
  (26) Jezus spojrzał na nich i rzekł:
  U LUDZI to NIEmożliwe, lecz u Boga WSZYSTKO jest możliwe. '' (Mat.19:15,16)

  Kazdy z nas przechodzi jakby przez ogien, bo tylko czysci mozemy miec udzial w zyciu wiecznym.

  Plewy-grzechy pala sie w ogniu, a nie ziarna-ludzie.

  Niektorzy ludzie zmieniaja sie tu na ziemi, pod wplywem Tchnienia Bozego (ich plewy-grzechy bardzo slabo trzymaja sie ziaren-ich), jakby z podmuchu wiatru (wlasnie tego Ducha) separuja sie od ziaren staja sie nawroceni, czysci.
  Ci na nowo narodzeni beda w Krolestwie niebieskim, bo juz na ziemi zebrali co siali, zostali oczyszczeni z grzechow.
  Ci czynia dobrze, bo jest to dobre, a nie ze strachu przed kara.
  Bo kto sie boi nie wydoskonalil sie w milosci.

  Ale sa inni ludzie, ktorzy sa w niewoli grzechu, ich plewy-grzechy trzymaja sie mocno i trzeba ''wielkiej mlocki'', aby odseparowac plewy od ziaren.

  ''On chrzcić was będzie Duchem Świętym i OGNIEM.
  (17) Ma On WIEJADŁO w ręku DLA OCZYSZCZENIA swego OMŁOTU: pszenicę zbierze do spichlerza, a PLEWY SPALI w OGNIU NIEUGASZONYM.'' (Luk.3:16,17)

  Co sie stanie z szatanem?
  Wiem, ze zostanie wrzucony do jeziora ognia.
  Pan Jezus powiedzial, ze aniolowie nie moga umrzec.
  Ale sprawa z szatanem, to troche inny temat, bo Bog dozwala na dzialalnosc szatanowi. Uwiezi go na 1000 lat, a pozniej znow mu pozwoli dzialac...
  Powstaje pytanie dlaczego Bog tak czyni, bo przeciez Bog nie dziala przypadkowo, omylnie, lecz celowo.
 • @Lukero 10:04:57
  ''Szatan zabija? Może i tak ale znasz chociaż jeden wers który to potwierdzi? Szatan to duma życia, duma ciała i pożądanie oczu.''
  ///

  Mialam na mysli to, co powiedzial Pan Jezus, ze szatan jest od poczatku zabojca i klamca.
  Zwodzeniem swym pcha ludzi do grzechu, a zaplata za grzech jest smierc.
  Grzech zabija nas. Jestesmy smiertelni, bo grzeszymy!
  Grzech zabija, a NIE BOG!
  Sami sciagamy na siebie nieszczescia, kiedy pragnienia naszego serca sa zle.
  Na tym polega Gniew Boga, Ktory, gdy sie Gniewa, Wydaje nas, aby pragnienia naszego serca na nas sie spelnily!

  Ale to NIE sa pragnienia Boga, lecz nasze!
  Tak jakby Bog Powiedzial, nie chcesz Mnie sluchac, to zobacz jak sie to skonczy, gdy mnie nie sluchasz, gdy szatana sluchasz.


  ///
  ''"39) Patrzcie teraz, że Ja jestem, Ja jeden, i nie ma ze Mną żadnego boga. Ja zabijam i Ja sam ożywiam, Ja ranię i Ja sam uzdrawiam, że nikt z mojej ręki nie uwalnia. " Pwt 32

  "Ja czynię światło i stwarzam ciemności, sprawiam pomyślność i stwarzam niedolę. Ja, Pan czynie to wszystko" Iz 45

  Czyż zdarza się w mieście nieszczęście, by Pan tego nie sprawił?" Am 3:6''
  ///

  Zgadza sie, bo jesli Bog Dozwala na to wszystko, to tez jest Odpowiedzialny i Mowi, ze to On.

  Kto Stworzyl szatana?
  Dlaczego Bog pozwala szatanowi na zwodzenie?
  A pozniej zamknie szatana na 1000 lat, potem ponownie Pozwoli mu dzialac.
  Dlaczego?

  Dlaczego Syn Umilowany jest Odkupicielem?
  Czy On jest winny, ze my grzeszymy?

  Jak Zbawiciel Wzial nasze grzechy na Siebie?

  Najpierw Powiedzial, ze to ON wszystko to czyni (''Ja zabijam..., Ja ranię...''), a pozniej na krzyzu CZYNEM Udowodnil, ze te wszystkie grzechy Wzial na Siebie.

  On nie tylko Powiedzial, ale czynem Udowodnil, Biorac grzech calego swiata na Siebie.

  Ale Bog NIE grzeszy, On nasze grzechy i nie tylko nasze, ale grzech calego swiata Wzial na Siebie, Wzial na krzyz!

  Jesli wiekszosc ludzi spotka zaglada calkowita, to kto zwyciezy?
  Bog? czy szatan-niszczyciel?

  Religionisci chca bysmy sie Boga bali, abysmy ze strachu przed kara Boza sluchali ICH...

  Ale Pierwsze, Najwazniejsze Przykazanie mowi, ze mamy MILOWAC Boga, NIE mowi, ze mamy sie bac Boga calym sercem, cala dusza i calym rozumem.

  Religionisci zmienili Chwale Boga, zmienili Boga na podobienstwo smiertelnego (a wiec grzesznego) czlowieka, przypisuja Bogu cechy grzesznego czlowieka.

  Czlowiek NIE umie spowodowac zmiany u grzesznika, dlatego sady ludzkie mordercow skazuja na smierc.
  To jest ''sprawiedliwosc '' ludzka!
  Bog Mowi, bysmy NIE sadzili, bo On jest Sedzia.

  Czy gdyby sady ludzkie mogly spowodowac zmiane, by morderca sie nawrocil i juz NIGDY nie zgrzeszyl, malo tego, czy gdyby sady ludzkie mogly przywrocic zycie zabitym, to czy dalej skazywalyby tego nawroconego (dawnego morderce) na smierc?

  Czy Bog ma przyjemnosc w smierci grzesznika, czy raczej w nawroceniu grzesznika???


  ///
  ''Problem w tym żę ty głosisz gnostycyzm i wiarę w bożka którego nie ma w Biblii, bo skupiasz się tylko na miłości Bożej nie w pełni ją rozumiejąc, a nie skupiasz się na suwerenności Boga i jego sprawiedliwości.''
  ///


  Pan Jezus Poklazal nam Ojca. Takiego Boga ja znam.

  Jak Pan Jezus Zwyciezyl?

  Zabijajac?

  Pan Jezus NIKOGO nie zabil, wiec nie bede przypisywala Mu cech, ktorych mi NIE Pokazal!

  ''(44) A Ja wam powiadam:
  Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; (45) TAK będziecie SYNAMI OJCA waszego, który jest w NIEBIE; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych.
  (46) Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie?
  Czyż i celnicy tego nie czynią?
  (47) I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią?
  (48) Bądźcie więc WY DOSKONALI, JAK DOSKONALY JEST Ojciec wasz niebieski.'' (Mat.5:44-48)

  Na czym polega doskonalosc Ojca?
  Bo mamy BYC TAK SAMO doskonali jak On, a NIE inaczej!

  Zarzucasz mi brak zrozumienia.
  Mam INNE zrozumienie niz ty, a nie brak zrozumienia.

  Czy mamy myslec po ludzku, czy po Bozemu?

  Przykazania Boze obowiazuja na zawsze!
  Czy po zmartwychwstaniu tak pierwszysm jak i drugim, Przykazanie Boga: NIE zabijaj, NIE bedzie obowiazywalo?

  I tym razem Sam Bog zabije ludzi grzesznych???

  Zbawiciel Boga nazywa Ojcem naszym.
  Czy milosc ojcowska kojarzymy z zabijaniem, z paleniem swych nieposlusznych dzieci???

  Pan Jezus Pokazal mi Innego Ojca. Ja wiem dlaczego ja miluje Ojca calym sercem, cala dusza, calym rozumem...

  Bog jest zawsze taki sam, niezmienny i Pan Jezus Pokazal mi Ojca, ktory Miloscia jest, ktory Zwycieza, BEZ zabijania!

  Czy modlisz sie, Ojcze zabij grzesznikow, czy raczej, Ojcze nawroc grzesznikow?
 • @a1a 23:34:08
  "Skoro pod pierwszym Twoim artykułem od razu jest mało wyszukana 'kontra' ze strony: Łakasz Roman, trybeus oraz grzesiekZ, to znaczy, że decyzja o utworzeniu bloga jest dobra ;)"


  Słuszna uwaga i gratuluję odwagi autorce. Zbiera często niezłe cięgi z pokorą. Pozdrawiam.
 • @Bara-bar 15:08:02
  Kto się nie boi Boga ten nie jest sprawiedliwy. Czytaj Biblię.

  Bóg karze i zabija kogo chce, dlatego jest Bogiem. I stworzył zło i szatana, ale jest dobrem. Bóg nie może zgrzeszyć, to on ustala co jest grzechem.

  Bóg posyła przez ogień i zabija. Tak jak żydzi złamali przymierze Bóg powiedział że naśle bestie, Babilon, i ojcowie będą jeść swoje dzieci, a kobiety będą gwałcone. I zrobił to bo bo na to zasługiwali, nie dlatego że jest zły.

  Przeczytaj Hioba, szatan nie ma nic do gadania. To Bóg zabrał wszystko Hiobowi, razem ze wszystkimi synami. Ale dostał dużo więcej, bo przeszedł przez ogień. To jest chrzest, nie masz prawa być szczęśliwa w tym życiu. Ja wiem że jak tak dalej pójdzie to czeka mnie ogień, jestem szczęśliwy i żyje tym światem. Ale nie odrzucę prawdy i będę się starał coraz bardziej żyć godnie.

  I mamy miłować Ojca co się wyraża w 2 Jan 1:6
  "Miłość (agape) zaś polega na tym, abyśmy postępowali według Jego przykazań"

  To jest miłość (agape) nie phileo. Chrześcijanin ma się dystansować od świata. I Pan Jezus umarł tylko za kościół, jego narzeczoną. Reszta to naczynia gniewu, które są mieczem w rękach Pana. Psalmy.

  Nie można być przyjacielem świata, świat jest nieprzyjacielem Boga. Świat to szatan, Wielki Babilon, chodźmy zróbmy sobie imię. A Bóg nie jest przyjacielem świata bo obiecał sąd i karę dla tych którzy uciskają Jego owce.

  I nie modlisz się nawróć grzeszników bo to bluźnierstwo. Każesz wtedy Bogu coś robić co Ty chcesz. Modlimy się niech będzie WOLA TWOJA.
  Tak samo jak Pan Jezus modlił się w ogrójcu.

  prosuchomai - modlitwa, skłanianie swej woli ku,

  Modlitwa to nie prośba tylko ukarzanie się przed Bogiem.
  I nie masz nienawidzić grzeszników, wszystko jest od Pana, wszystko pracuje zgodnie z Jego wolą dla dobra tych którzy Boga miłują. Wszystko.

  I miłowanie Ojca jeszcze raz powtórzę, to agape. Nieść krzyż, śmierć dla siebie, śmierć ciału.

  No to tyle na razie.
 • @Lukero 15:34:42
  ''I nie modlisz się nawróć grzeszników bo to bluźnierstwo. Każesz wtedy Bogu coś robić co Ty chcesz. Modlimy się niech będzie WOLA TWOJA.
  Tak samo jak Pan Jezus modlił się w ogrójcu. ''
  ///

  Dziwne sa twe slowa.

  Ja nie nakazuje niczego Bogu. Zawsze modle sie: Badz WOLA TWOJA Ojcze...

  Pan Jezus MOWI:

  ''MILUCIE waszych nieprzyjaciół i MóDLCIE się ZA TYCH, którzy was prześladują; (45) tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych.
  (46) Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie?
  Czyż i celnicy tego nie czynią?
  (47) I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią?
  (48) Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski.''
  (Mat.5:44-48)


  Pan Jezus mowi, by MODLIC sie za nieprzyjaciol, milowac ich.
  Po co wedlug ciebie?

  Pan Jezus mowi tu DO Swych uczniow, a kim sa nieprzyjaciele uczniow Pana Jezusa?
  Czyz nie ludzie swiata?
  Bo przeciez NIE jest nieprzyjacielem nawrocownych, nawrocony!


  Pan Jezus do GRZESZNIKOW Chodzi, zagubione owce Nawraca, bo Lekarza NIE potrzeuja ci, ktorzy sie dobrze maja, lecz ci ktorzy sie zle maja.

  Tak mowiono o Panu Jezusie:

  '' (19) Przyszedł Syn Człowieczy:
  je i pije, a ONI mówią:
  Oto żarłok i pijak, przyjaciel (philos) celników i grzeszników.
  A jednak mądrość usprawiedliwiona jest przez swe czyny.'' (Mat.11:19)

  http://interlinearbible.org/matthew/11-19.htm
  5384. philos - friendly; subst: a friend, an associate.
  http://biblesuite.com/greek/5384.htm


  ''(8) BACZCIE, aby kto was NIE zagarnął w niewolę przez tę filozofię będącą czczym oszustwem, opartą na ludzkiej tylko TRADYCJII, na żywiołach świata, a NIE na Chrystusie.'' (Kol.2:8)


  Ludzie filozofuja (miluja swe myslenie), tradycje, a powinni opierac sie TYLKO na Jezusie Chrystusie.
 • @Bara-bar 18:42:12
  I prawie bym zapomniala, napisac, ze:

  ''(12) Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich.'' (Ef.6:12)
 • @katerina404 15:10:01
  Dzieki (wiesz za co).

  Z ta moja pokora to roznie bywa, bo dalam sie sprowokowac (obym wiecej sie nie dala).
 • @Bara-bar 18:42:12
  "Pan Jezus mowi, by MODLIC sie za nieprzyjaciol, milowac ich.
  Po co wedlug ciebie?"

  Nie każde wcale miłować. Jeju co ja poradzę że przekład jest zły... Tu jest agape, nie phileo. Bóg nigdy nie każe kochać (phileo) ludzi. Poza wspólnym kościołem. Pisałem Ci wyżej co to znaczy, masz postępować w przykazaniach. Także wyżec się uczuć do świata... 2 Jan 1:10, Jakub 4:4 2 Kor 3 chyba 3.

  I nie modlisz się za nawrócenie grzeszników... Nie skarżysz się na świat też bo to od Pana pochodzi. Jak Cie ludzie karzą to z woli Boga. Dlatego prosuchomai. Kłaniać się woli Pana. To jest właśnie ten ogień w życiu, i sozo, czyli droga przez którą Pan prowadzi... Dlatego nie możesz się gniewać na ludzi, to byłoby głupie. Ale nigdzie powtarzam nigdzie nie pisze że masz ludzi kochać. Masz ich napominać i głosić prawdę. Jak Paweł mówi. Ciemność nie ma nic wspólnego z jasnością itd.
 • @Lukero 19:20:42
  Kurde wybaczcie błędy, w pośpiechu jakoś tak.
 • @Lukero 19:22:15
  A jak jest roznica miedzy fileo, a agape?
  Bo jest roznica.
 • @Lukero 19:20:42
  Acha, skoro znasz bledy tlumaczy, to powiedz mi, ktorego dnia tygodnia Zmartwychstal Jezus Chrystus?
 • @Bara-bar 20:14:38
  Nie znam. Wybacz jeśli się tak obnoszę. W sumie znam parę słów, no ale agape to rzecz kluczowa. Nie pasuje jeśli mamy kochać i nienawidzić świat. Ogólnie tam to czytałem tu to tam, to słuchałem tego to tamtego, sam na to nie wpadłem.

  Hmm zmarł w pierwszy dzień paschy tak? To 14 dzień nisan, to zmartwychwstał 17 dnia nisan.

  Swoją drogą kalendarza kapłańskiego.
  Co do kalendarza świeckiego. swoją drogą, arka osiadła na skałach dnia siedemnastego siódmego miesiąca.

  Ale siódmy miesiąc kalendarza świeckiego to pierwszy miesiąc kalendarza kapłańskiego. Czyli nisan.

  Więc arka osiadła tego samego dnia miesiąca co zmartwychwstanie.
  Taka ciekawostka :)
 • @Lukero 20:52:33
  Więc według mnie i z grubsza jak mi wytłumaczono to powiem tak:
  Niektórzy mają takie zdanie, że to bezwarunkowa miłość Boga do nas, co jest dużym niedopowiedzeniem. Jan mówi nam dokładnie, na czym ta miłość (agape) polega.

  „(6) Miłość zaś polega na tym, abyśmy postępowali według Jego przykazań. Jest to przykazanie, o jakim słyszeliście od początku, że według niego macie postępować.” 2 Jan 1

  Więc warunkiem pokazana naszej miłości i jej otrzymania jest postępowanie takie, jakie wymaga od nas Bóg. Gdyż Bóg nie słucha w modlitwach grzeszników:

  „(31) Wiemy, że Bóg grzeszników nie wysłuchuje, natomiast Bóg wysłuchuje każdego, kto jest czcicielem Boga i pełni Jego wolę.” Jan 9
  Dlatego obdarza agape tych, którzy kierują się jego przykazaniami. Pełnią Jego wolę, przykazania.


  Mamy postępować na przekór potrzeb ciała i naszych emocji, naszego i innych phileo do świata. Jak powiedziałem świat jest wrogiem Boga, dlatego mamy się trzymać z daleka od świata, który pełni nierząd, by nie być członkiem tego nierządu. W Końcu to wszystko to wielki Babilon.
  Zostawić życie tak jak zostawić kobietę, którą się kocha(phileo) dla hmm Boga. To jest agape.

  (25) Ten, kto kocha swoje życie, traci je, a kto nienawidzi swego życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne.

  Aion, tak samo jak aion Theos – wieczny Bóg ;)

  Musimy mieć gdzieś swoje potrzeby, głęboko gdzieś, jak i potrzeby innych. Oczywiście cielesne.

  „26) Biada wam, gdy wszyscy ludzie chwalić was będą.” Łk 6

  Ludzie nas chwalą, kiedy nas lubią, kiedy jesteśmy częścią świata. Kiedy mamy dobrą fuchę i nam się podlizują. To szybka droga do upadku.

  Więc agape innych oznacza postępować w prawdzie i Słowie Bożym, które jest prawdą, tak jak i Duch jest prawdą. Mówić im prawdę, wtedy ludzie ukrzyżują nas. Jak powiemy że choinka to pogaństwo, katolicyzm to pogaństwo, musimy się wyrzec swoich potrzeb. Kiedy stronimy od świata i od dóbr. Jak np. Mojżesz który miał wszystkie dobra na dworze faraona, ale nie korzystał z tego bo nie chciał popaść w grzech. Kiedy powiemy im że Bóg nie kocha wszystkich i umrą śmiercią drugą za halloween. To wtedy popatrzą na nas jak na idiotów.

  (10) Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy królestwo niebieskie. (11) Błogosławieni jesteście, gdy /ludzie/ wam urągają i prześladują was, i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe na was.
  Mateuszka

  Bo dla ciała nauka krzyża to głupota. Głupota dla tych co idą na zatracenie. I nie chodzi o samą śmierć na krzyżu bo w to wierzy większość tylko nic z tym nie robi. Chodzi o życie w prawdzie.


  (26) Jeśli kto przychodzi do Mnie, a nie ma w nienawiści swego ojca i matki, żony i dzieci, braci i sióstr, nadto siebie samego, nie może być moim uczniem. Łk 14

  Żyć dla miłości, agape to życie dla prawdy i Boga, nie dla świata. Dlatego kielich to krew i dlatego chrześcijanie rzucani lwom na pożarcie byli martwi zanim ich tam wrzucono.

  I z tego, co widzę nie mam ani razu phileo do świata, albo do ludzi.

  Chyba więcej nie mam do dodania, miłego wieczoru.


  PS. Anioły nie są nieśmiertelne, tylko Bóg jest, jak sama kiedyś cytat przytoczyłaś. Bóg jest wieczny, anioły nie. Są anioły wybrane ( eklektos ) jak i nie wybrane. Przynajmniej ja znam jednego, którego aion nie czeka.

  Każdy jest wieczny na ile Bóg pozwoli i jak dał tchnienie tak może odebrać.
 • @Lukero 20:53:16
  Masz racje napisano, ze swiat bedzie uczniow Chrystusowych nienawidzil, ze ludzie ze swiata, beda nienawidzili uczniow ze wzgledu na Jego imnie.

  A jednak mamy tym, ktorzy nas nienawidza mamy dobrze czynic i modlic sie za nich.

  Jest wiele cytatow, ktore swiadcza, ze tylko mala trzodka bedzie zbawiona.
  Ale sa rowniez cytaty, ktore mowia, ze Zbawiciel gladzi grzechy nie tylko nasze, ale grzech calego swiata.

  Musimy pamietac, ze Bog nie jest do nas podobny.
  To co u lidzi niemozliwe, u Boga jest mozliwe.

  Jakich ludzi Bog wybiera na Swe slugi?

  Abracham byl kalmca i bigamista, swa zone Sare pchal w ramiona innych mezczyzn..., a jednak Bog wlasnie jego wybral.
  Czy to nie dziwne?

  Pan Jezus Objawil Kim jest Samarytance, kobiecie, ktora miala pieciu mezow, i ktora zyla NIE ze swym mezem (Jan.4).

  Wiemy, ze Apostolowie niewiele rozumieli przed zeslaniem Tchnienia Bozego.

  '' A ci w drodze wstąpili do wioski samarytańskiej, aby Mu przygotować gospodę.
  (53) Lecz NIE przyjęli Go, dlatego, że droga jego prowadziła do Jerozolimy.
  (54) A gdy to widzieli uczniowie Jakub i Jan, rzekli:
  Panie, CZY CHCESZ, abyśmy słowem ściągnęli ogień z nieba, który by ich pochłonął, jak to i Eliasz uczynił?
  (55) A On, obróciwszy się, ZGROMIL ich i rzekł:
  NIE WIECIE, JAKIEGO DUCHA JESTEśCIE.
  (56) Albowiem Syn Człowieczy NIE przyszedł ZATRACAć dusze ludzkie, ale je ZACHOWAć. ''(Luk.9:51-56) Biblia Warszawska

  Bardzo wazne slowa: NIE wiecie JAKIEGO DUCHA jestescie.

  Albo kogo Pan Jezus wybral na miejsce Judasza?
  Szawla, faryzeusza, ktory PRZESLADOWAL uczniow Chrystusowych!
  Czy Apostolom wpadlby taki pomysl do glowy, aby swego przesladowce, wroga Chrystusowego powolac?

  Apostolowie mysleli, ze na miejsce Judasza musi byc powolany ktos, kto chodzil z Panem Jezusem, ale Pan Jezus Pokazal im (i nam), ze ON Wybiera kogo Sam Chce!
  Nie ma dla Boga rzeczy niemozliwych i wroga potrafi On zmienic w Swojego sluge.

  Czy mamy sie modlic za ''Szawlow'', czy tez nie modlic?

  '' (59) I kamienowali Szczepana, który się MODLIL tymi słowy:
  Panie Jezu, przyjmij DUCHA mego.
  (60) A padłszy na kolana, zawołał donośnym głosem:
  Panie, NIE POLICZ IM GRZECHU TEGO.
  A gdy to powiedział, skonał.'' (Dz.7:59,60)

  Dlaczego Szczepan modli sie, aby nie policzyc im tego grzechu?

  ''(14) Gdyby was gdzie NIE chciano przyjąć i NIE chciano słuchać słów waszych, wychodząc z takiego domu albo miasta, strząśnijcie proch z nóg waszych!
  (15) Zaprawdę, powiadam wam:
  Ziemi sodomskiej i gomorejskiej LżEJ będzie w dzień sądu niż temu miastu.'' (Mat.10:14,15)

  Czy ten wers mowi nam, ze deszcz ognia, ktory spadl na te miasta, byl sadem - kara Boga?
  Przeciez Sad dopiero nastapi i Pan Jezus mowi, ze lzej bedzie tym miastom (Sodoma, Gomora) w dzien Sadu niz tym miastom, ktore nie chca sluchac slow uczniow Chrystusowych.


  Ale spytam cie, czy chcialbys, aby wszyscy ludzie sie nawrocili (ja wiem w Biblii napisano, ze wiekszosc bedzie zwiedziona, ze wielu trafi do jeziora ognia na smierc druga)?

  Zadaje ci to pytanie dlatego, ze w Apokalipsie mowa jest o Gniewie Boga.

  Gniew Boga polega na tym, ze Bog WYDAJE nas, aby pragnienia naszego serca, spelnily sie na nas (Rzym.1).
  Dlatego wazne jest jakie mamy pragnienia w sercu.
 • @Lukero 19:20:42
  25. agapaó:
  http://biblesuite.com/greek/25.htm
  http://www.blueletterbible.org/lang/lexicon/lexicon.cfm?Strongs=G25&t=KJV

  5384. philos:
  http://biblesuite.com/greek/5384.htm
  http://www.blueletterbible.org/lang/lexicon/lexicon.cfm?Strongs=G5384&t=KJV
 • czxc
  Tak, pewnie że mamy czynić dobrze. I nadstawiać policzek. Na tym polega agape. Możemy kogoś w ciele nie za bardzo phileo. Ale Bóg przykazał nam agape byśmy postępowali według przykazań. Chrześcijanin nie może też czynić źle, bo też czy człowiek martwy dla dóbr świata może czynić źle? No nie może, dlatego ja wiem że czynię źle :) Zresztą nikt nie jest lepszy ani 'czystszy' nawet od mordercy. Więc nie mamy prawa potępiać nikogo.

  I nie ma znaczenia co kto chce, chociaż pewnie że każdy by chciał. Ale na tym polega modlitwa i wiara w Boga że to co jest, ma być po Jego myśli. Człowiek nie ma wolnej woli swoją drogą. Dobrze to Piotr ujmuje. "Komu bowiem kto uległ temu służy jako niewolnik."

  "Dlaczego Szczepan modli sie, aby nie policzyc im tego grzechu?" Bo mamy przebaczać naszym winowajcom.

  A dlaczego ich uratował? Bo Bóg może uratować kogo chce, najbardziej zatwardziałego grzesznika. Grzech to grzech, karą za grzech jest śmierć i każdy człowiek jest winny wobec Boga i Bóg tylko ze swej łaski i dobra może uratować człowieka.

  "Nie ma sprawiedliwego, nawet ani jednego, (11) nie ma rozumnego, nie ma, kto by szukał Boga. (12) Wszyscy zboczyli z drogi, zarazem się zepsuli, nie ma takiego, co dobrze czyni, zgoła ani jednego. (13) Grobem otwartym jest ich gardło, językiem swoim knują zdradę, jad żmijowy pod ich wargami, (14) ich usta pełne są przekleństwa i goryczy; (15) ich nogi szybkie do rozlewu krwi," Rzymian 3

  Także wszyscy zgrzeszyli.

  Z serca bowiem pochodzą złe myśli, zabójstwa, cudzołóstwa, czyny nierządne, kradzieże, fałszywe świadectwa, przekleństwa.
  Mt 15

  Wiec jest tak jak mówisz z gniewem Pana.
  To wszystko pochodzi z serca. Każde zło z ciała. Można to tak rozumieć że jak Bóg wydaje nas na pastwę naszych namiętności, to tak jakby przestał nas chronić przed nami samymi. I jak Rzymian 3, każdy ma nogi szybkie do rozlewu krwi. W człowieku nie ma żadnego dobra, to wszystko od świata, a wiadomo kto władcą Tego świata. Więc nie możemy też potępiać nikogo, ani nigdy nie czuć się lepszymi od innych bo wszyscy jesteśmy nie lepsi. To takie moje rozmyślania.

  Ale to nie znaczy że tylko w ten sposób się ujawnia gniew Boży. Tak samo jak Piotr pisze w drugim liście, są zarozumialcy przeciwko którym nawet aniołowie nie wnoszą potępienia, tacy zaś przeznaczone na schwytanie i zagładę. I tu pomiędzy Piotrem I Pawłem chyba nie ma sprzeczności.

  Trzeba się ukorzyć przed Bogiem. W myślach i w życiu o nigdy za dużo dla siebie nie oczekiwać. A Bóg wywyższa tych najniższych.
 • Agape i fileo
  '' (13) Nikt nie ma większej miłości (agape) od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół (filos) swoich.
  (14) Wy jesteście przyjaciółmi (fileo) moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję.
  (15) Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni pan jego, ale nazwałem was przyjaciółmi (fileo), albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego. '' (Jan.15:13,14)
  http://interlinearbible.org/john/15.htm

  ''Szymonie, synu Jana, czy miłujesz (agape) Mnie więcej aniżeli ci? Odpowiedział Mu:
  Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham (fileo).
  Rzekł do niego: Paś baranki moje.
  (16) I znowu, po raz drugi, powiedział do niego: Szymonie, synu Jana, czy miłujesz (agapaō) Mnie?
  Odparł Mu: Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham (fileo).
  Rzekł do niego:
  Paś owce moje.
  (17) Powiedział mu po raz trzeci: Szymonie, synu Jana, czy kochasz (agapaō) Mnie?
  Rzekł do Niego: Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham (fileo).
  Rzekł do niego Jezus: Paś owce moje. ''(Jan.21:15-17)
  http://interlinearbible.org/john/21.htm

  Mamy milowac (agape) wszystkich, ale nie znaczy to, ze mamy zyc w przyjazni (fileo) z ludzmi swiata.
  Zreszta to niemozliwe, bo mamy zapowiedziane, ze beda nas nienawidzili, beda naszymi wrogami, beda nas przesladowac.

  Wlasnie taka nieprzyjazn, wrogosc wprowadza Pan Jezus.

  ''34) Nie sądźcie, że przyszedłem na ziemię, aby przynieść pokój.
  Nie przyszedłem, aby przynieść pokój, ale miecz.
  (35) Bo przyszedłem poróżnić syna "z ojcem, a córkę z matką i synową z teściową".
  (36) I (tak): domownicy staną się wrogami człowieka".
  (37) Kto kocha (fileo) ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie wart, i kto kocha (fileo) syna albo córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie wart.'' (Mat.10:34-37)
  http://interlinearbible.org/matthew/10.htm

  Uczen Jezusa Chrystusa:

  (26) Jeśli kto przychodzi do Mnie, a nie ma w nienawiści swego ojca i matki, żony i dzieci, braci i sióstr, nadto siebie samego, NIE może być MOIM UCZNIEM. (Luk 14:26) Biblia Tysiaclecia

  Miec w nienawisci znaczy nie milowac, albo milowac mniej, nie chodzi o ziemska nienawisc, wrogosc.

  A co widzimy u religionistw (katolikow, swiadkow J...)?

  Miluja oni BARDZIEJ ludzi, swych przywodcow religijnych NIZ Jezusa Chrystusa!
  Ich slowa i ich czyny o tym swiadcza.

  Katolicy nazywaja Krk swietym, papieza swietym, mowia, ze nie wyrzekna sie wiary przodkow... , a przeciez NIC w naukach KrK nie jest zgodne z Pismem Swietym, wszystko w KKK jest sprzeczne z nauka Zbawiciela. Nie ma tam Prawdy.

  Ale katolicy, nie chca sluchac Zbawiciela, bo NIE miluja Go, miluja ludzi i ich ludzkie (wiec szatanskie, Mat.16:23) nauki, bo NIE przyjeli Milosci Prawdy!
 • wszyscy
  Wiem, ze to temat kontrowersyjny.

  Nikt z nas nie moze powiedziec, ze wie 100% co bedzie i jak bedzie i co znaczy ''jezioro ognia''.

  W jednym WSZYSCY sie zgadzamy, ze NIE powinnismy sie znalesc w ''jeziorze ognia'', lecz wsrod tych z 'pierwszego zmartwychwstania'.

  Bo ''jezioro ognia'' sprowadza smierc.
  Jaka to smierc?
  Tu zdania sa podzielone, ale z pewnoscia jest to smierc i tu tez sie zgadzamy.
 • @Bara-bar 16:50:36
  Ja myślę, że to będzie straszna śmierć, niekoniecznie chodzi o jakiś ból fizyczny tylko człowiek będzie sobie dokładnie zdawać sprawę co traci (dostęp do najwspanialszej istoty czyli Boga) i nic nie będzie mógł z tym zrobić.
 • @zjawa 00:53:50
  To na pewno bedzie smierc, tylko jaka?

  Dla mnie smierc fizyczna jest TYLKO smiercia, latwizna.

  Ja NIE miluje tego zycia, tego swata!

  Ja miluje Boga, ale NIE ze strachu przed smercia, ja Go Miluje bo Go poznalam i takiej Milosci i Madrosci jaka On jest nigdy nie doznalam...
 • Jezus Chrystus Zbawienie
  Religia katolicka to nie jest żadna organizacja tylko kościół założony przez Samego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, który jest Głową kośćioła a Duch Święty kieruje kościołem. Jezus daje nam siebie w Komunii i to jest piekne że Żywy Bóg przychodzi do nas, do naszych serc w Misterium Komunii Świętej.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031